Njoftimet Premium

Shitja e Volvo në Shqipëri

-Volvo XC60; ; -Viti 2009; ; -189.000 km; ; -Full option; ; -Full Service History; ; -Perfect condition; ; -mimi 7.600 deri ne Durres pa dogane Durrës
7 600€
Makina eshte e sapoardhur me dogane paguar, komanda ne timon, klima, mbyllje qendrore, abs, esp, radio cd + aux + usb, xhama + pasqyra eklektrike, pilot automat, dy celesa, liber sherbimi volvo etj Tiranë
6 200€
Makina eshte ne gjendje shume te mir. Durrës
11 500€
I diskutueshëm
Makina me Dogane; ; Salloni Lekure; ; NAVI CD TV DVD; ; Kompiuder Bordi; ; Fari Ksenon; ; Xhama Te Erret; ; Klima Zone; ; Komando ne Timon; ; Pilot Autimatik Tiranë
9 500€
Shitet Volvo V50 2009 e sapoardhur nga Zvicra ne gjendje perfek. Motorr 1.8 Benzin pa turbo, ideal per impjant ga. 212'000KM me libreze servisi, 125 kuaj fuqi & kambio manuale me 5. Tiranë
4 000€
I diskutueshëm
Shitet Volvo V50 1.6 Nafte 2006 e sapoardhur nga Zvicra ne gjendje perfek. 280'000KM me libreze servisi, 110 kuaj-fuqi & kambio manuale me 5 shpejtes; Pajisur me opsionet: - Audio Hig. Tiranë
3 300€
Makina eshte ne gjendje perfek. eshte me te gjitha sherbimet te bera ne perfaqesi te volvos, me liber sherbime. gomat te reja, taksat te prera ne muajin shtat. me pasqyra elktrike, kambi. Gjirokastër
4 000€
Makina eshte ne gjendje perfekte e gateshme per cdo lloj pro. Te gjitha sherbimet e bera tek Volvo ne autostr. Letrat te paguara per 1 vit. Tiranë
3 300€
I diskutueshëm
Motori 1.8 benzine + gaz e shkruajtur ne leje qarkullim; Sherbimet e bera goma te reja me letra deri ne Shtator 2020.Kondicioner Tiranë
2 450€
Kamjo manuale; Naft1.9; Klima; Me letra; Km 230.000 Lezhë
1 500€
Volvo; V40; 1.8 16V i pershtatshem per gaz; Super gjendje; Viti 1999; Manuale Lezhë
1 500€
Volvo V50; Motor 1.6 nafte; Viti 2008; Km 171.000; Kambio Manuale; Euro 4; Dogana e paguar; Radio CD, Kompjuter Bord, Fener Mjegulle, Klima, Pasqyrat me Palosje, Disqet 16 et; ; PER ME SHUME INF. Durrës
4 000€
V50 30.11.2008. 2000 naf. Automati. Komanda te timo. 185000. Sallon mershini g. Goma te reja 90. Kli. Full opsio. me dogan te pagua. Tiranë
4 800€
I diskutueshëm
Pershendetje, Ne shitje Volvo V50, viti 2005, 2.0 nafte, km 240, 000; Makina shitet per arsye mos perdorimi pasi kam levizur jashte shteti; Para se te ikja i jane bere te gjitha sherbimet goma t. Vlorë
3 800€
Volvo S40 super ekonomik. E ardhur nga itali. Ngjyra gr. Bord kompjute. Me klim. 4 zona Kamje manual. Shum e paster si brenda dhe jas. Gomat 95% Me 2 cels. Targat e sapo bera per nje vi. Durrës
8 500€

Shitja e automjeteve Volvo në Shqipëri. Historia e kompanisë

Historinë e tij koncerni Volvo e fillon në Suedi më 1915. Kompania për prodhimin e automobilëve u themelua nga Asser Gabrielsson dhe Gustaf Larson, por, deri në vitin 1927, ata ishin të angazhuar në prodhimin e kushinetave SKF. Pas prodhimit të automjetit të parë, që ishte Jakob OV4, me një motor prej njëzet e tetë kuaj-fuqi, Volvo filloi të lëvizë për fituar pavarësi nga SKF dhe e fitoi atë në vitin 1935. Lulëzimin, kompania Volvo e arriti në vitet e veprimtarisë së Gunnar Engellau, i cili e udhëhoqi kompaninë në fund të viteve pesëdhjetë të shekullit të njëzetë. Gjatë kësaj periudhe, filloi eksporti i makinave në SHBA. Në vitin 1957 sasia e makinave të eksportuara Volvo ishte rreth pesë mijë ekzemplarë. Vëllimi i prodhimit të makinave filloi të rritet me një shpejtësi të jashtëzakonshme.

Shitja e makinave Volvo u rrit për shkak të modernizimit të vazhdueshëm dhe përmirësimit të modeleve ekzistuese. Në fund të viteve shtatëdhjetë të shekullit XX, kompania filloi prodhimin e makinave me sistem frenimi të dyfishtë, sensor oksigjeni, zona të deformueshme karrocerie, me neutralizues katalitik të gazrave të djegura. Në fund të viteve nëntëdhjetë të shekullit të njëzetë, Volvo i shet korporatës Ford njësinë e saj të prodhimit të veturave. Nga ana tjetër, në vitin 2009, Ford ia rishet blerjen e vet kompanisë kineze Zhejiang Geely Automobile.

Shitja e automjeteve Volvo në Shqipëri

Shitja e makinave Volvo në Shqipëri, si në pjesën tjetër të botës po kalon kohë të vështira, por nuk zhduket aspak nga tregu i automobilëve. Më tepër gëzojnë popullaritet modelet fuoristrada të markës suedeze, të tilla si XC60 dhe XC90. Ata dallohen nga besueshmëria e tyre, cilësia e përkryer e dekorimit të brendshëm, shikueshmëria e shkëlqyer për shoferin. I vetmi minus i këtyre makinave mund të quhet konsumi mjaft i lartë i benzinës, kështu që zgjidhja më praktike do të jetë zgjidhja e një makine me një motor diesel.

Një nivel i lartë komoditeti është vënë re praktikisht nga të gjithë pronarët e makinave të këtij koncerni. Makinat Volvo janë të lehta në procesin e drejtimit; ato kanë një pamje elegante për shkak të dizajnit të tyre origjinal. Shpesh shoferët refuzojnë të blejnë makina Volvo, për shkak të pjesëve të pagjetshme. Por ky është një mendim i gabuar. Qendrat e servisit Volvo funksionojnë në mënyrë të përkryer në mbarë botën, kurse pjesët e këmbimit, të nevojshme në rast avarie, mund të gjenden gjithmonë në çdo dyqan të pjesëve të këmbimit Volvo. Prodhuesit rekomandojnë blerjen e të gjitha pjesëve të nevojshme vetëm në dyqanet e licencuara, që i përkasin drejtpërdrejt koncernit Volvo. Kjo lidhet me faktin se pjesët e këmbimit, që shiten në dyqanet e tjera të pjesëve të këmbimit për automjete, mund të jenë nën standard dhe, në këtë rast, Volvo nuk do të jetë përgjegjëse për pasojat e përdorimit të pjesëve të këmbimit të palicensuara.

Shitja e automjeteve të përdorura Volvo në Shqipëri

Shitja e automjeteve të përdorura Volvo në Shqipëri është shumë më e zhvilluar se shitja e makinave të reja të kësaj marke. Për shkak të kostos relativisht të ulët, një i apasionuar pas makinës mund të blejë për veten dhe familjen e tij një mjet transporti të rehatshëm dhe të besueshëm. Makinat Volvo janë një kombinim i stilit të mrekullueshëm dhe cilësisë së shkëlqyer evropiane. Dizajni i jashtëm dhe i brendshëm i modeleve Volvo i siguron plotësisht pronarët e vet me komoditet. Modelet e linjës së makinave Volvo dallohen nga siguria në rritje, e cila gjithmonë ka qenë një prioritet për prodhuesit suedezë. Pavarësisht shumëllojshmërisë së modeleve të gamës Volvo, të gjitha makinat ndajnë një tipar të përbashkët, i cili ndodhet në strukturën e vet. Ato janë praktikisht të paprekshme, si nga ana e fenomeneve atmosferike, ashtu edhe nga ana e presionit mekanik. Karroceritë e makinave prodhohen nga metal i cilësisë së lartë, që ka një trashësi mbresëlënëse.

Shitja e Volvo në qytete të tjera