Njoftimet Premium

Shitja e Volkswagen Tiguan në Shqipëri

SHITET; ; Marka, Modeli: VW Tiguan 2.0T 4 Motion; ; Viti: 2011; ; Kambjo: automatike; ; Lenda Djegese: benzin; ; Targa: dogane e paguar; ; Km: 240.000; ; Ngjyra: e zeze; ; Opsionet shtese: Kamer. Durrës
8 300€
SHITET; ; Marka, Modeli: VW Tiguan 2.0 TSI; ; Viti: 2012; ; Kambjo: manuale; ; Lenda Djegese: benzin; ; Targa: dogane e paguar; ; Km: 168.000; ; Ngjyra: gri; ; Opsionet shtese: E sapo ardhur ng. Durrës
8 500€
Sendiljet Para NGROHJE; ; Multimedia me Touch; ; Kamera + Sensor Parkimi; ; Komanda ne Timon; ; Sistem Navigimi; ; Cruise Control; ; Radio-CD / AUX / USB; ; Drive Mode Normal / Sport; ; Sensor Shiu; ; Fener Me Lup. Tiranë
14 000€
Tiguan R LI. MAXI FU. GOMA TE REJA ME 0. FENERET BIXENON L. TAVAN PANORAM. XHAMA TE ZI ORIGJIN. TAPICERIA PREMI. SEDILE ME NGROH. NAVI I MA. SENSORE PARKI. SHERBIME TE KRYER. Tiranë
11 900€
Shitet makina e ardhure nga Gjermania ngjendje perfekte 1.4 benz. Makina eshte e pa perdorur ne Shqipri Eshte me targa pa siguracin dhe kaloudim me xhame panoramik Tiranë
11 800€
I diskutueshëm
Shitet Volkswagen; Modeli: Tiguan 2.0 TDi 4 Motion; Viti i Prodhimit: 2014; Kilometra te Pershkruara: 94500; Kambio Automatike DSG me 7 Raporte + - tek Timoni; Terheqje 4x4; Ngjyra e Bardhe Perle. Tiranë
19 900€
Shitet Volkswagen; Modeli: Tiguan 2.0 TDi 4 Motion; Viti i Prodhimit: 2014; Kilometra te Pershkruara: 94500; Kambio Automatike DSG me 7 Raporte + - tek Timoni; Terheqje 4x4; Ngjyra e Bardhe Perle. Tiranë
19 900€
Shitet VW Tiguan, model 2009. Full opti. Ne gjendje perfekte, me liber sherbimesh 2.0 T. Me letra te prera dhe me te gjitha sherbimet e be. Xhama te zinje origjinal, sensor parkimi, senso. Tiranë
8 700€
I diskutueshëm
Volkswagen Tiguan 2.0 Naf. 4 Motion; 02.04.2009. Sedilje me ngrohje, kompjuter bordi, ekran me touch, veteparkim, goma 100%, sensor parkimi, 2 celes; Dogana e paguar dhe letrat per 1 vit te sap. Shkodër
11 000€
Wolkswagen Tiguan 2.0 4motion; Naft; Kambio automatike; Sensor parkimi; Vetparkim; Xhama t zi origjinal; Me dy elesa; Klima digitale; Mashe F1; Auto holld; Me tvsh Durrës
13 800€
Shitet Volkswagen Tiguan 2.0 TDI, Euro 4, kambio Automatike Tip Tronic, viti 2009, sensor parkimi mbrapa, kamera mbrapa, komanda ne timon, navi i madh, xhama elwktrik, xhama te zinj origjinal. Pogradec
10 500€
Volkswagen Tiguan 2.0 TDI, Euro 4, kambio Automatike Tip Tronic, viti 2009, sensor parkimi mbrapa, kamera mbrapa, komanda ne timon, navi i madh, xhama elwktrik, xhama te zinj origjinal, sedilje m. Pogradec
10 500€
VW TIGUAN 2.0TDI 4MOTION; viti fund 2012; 161.000km; kambio automatike; pilot automatik; 2 elsa; navigator, dvd, aux, usb; sensor parkimi; sensor shiu, sensor dritash; xhama te zi origjinal; gom. Tiranë
13 300€
shes vw tiguan, i sapoardhur nga gjermania, me dogane te paguar, kambio automatike, klima tronic, navi, aux, mp3, bluetooth, kamera, opsione me timon, kompjuter bordi, 4x4, drita + fshirs. Tiranë
9 900€
SHITET W VOLKSVAGEN TIGUAN 2.0 NAFT; VITI I PRODHIMIT 2009; KAMJO MANUALE 6 + 1 MARSHA; KILOMETRRA TE KALUARA 236. MIJ ORIGJINAL ME LIBER SHERBIMI GJITHA TEK W VOLKSVAGEN; MAKINA DISPONON; TAPICER. Durrës
8 500€
I diskutueshëm
SHITET TIGUAN 2.0 TDI 4MOTION; Motorr 2.0 nafte; KM 180.563 me te drejte kontrolli ku te deshiroje bleresi; Makina ska nevoje per asnje sherbim, me te drejte kontrolli ku te deshiroje bleresi. Durrës
8 600€
VW Tiguan 2.0 TSI Benzin; Kambjo Automatike; 4-Motion; Viti prodhimit 2013; 159000 km origjinale; 2-Celesa; Gjendje perfekte Fier
E shitur
VW/Volkswagen Tiguan; do dit ora 10: 00-20: 00; JO NDRRIM; Me dogan t pagu; Viti 2009; Motor 2.0 TDI naf; 200 mij; Tavan Panoram; Klimatron; Sensor Parki; Xhama t errt nga fabri.. Fier
E shitur
VW TIGUAN 2.0 TDI NAFTE VITI 2008 KAMIO AUTOMATIKE 6 MARSHE 4 MOTION XENON BI XENON DRITA ME KTHESE XHAMA TE ERRSUAR T FABRIKS KLIMA AUTOMATIK 2 ZONA KOMANDE VOKALE TEMPOMAT SEDILE ELEKTRIKE ES. Tiranë
E shitur
VW TIGUAN 2.0 TDI NAFTE VITI 2008 KAMIO AUTOMATIKE 6 MARSHE 4 MOTION XENON BI XENON DRITA ME KTHESE XHAMA TE ERRSUAR T FABRIKS KLIMA AUTOMATIK 2 ZONA KOMANDE VOKALE TEMPOMAT SEDILE ELEKTRIKE ES. Tiranë
E shitur
Shitet tiguan 2.0 tdi 4 motio (x4) 205000; Komanda ne timon, Klima bizonale, Bagazhier, Aux, Bluetooth, Pasqyra elektrike me ngrohje, Frena dore elektrike, Xhamat e pasem te erresuar origjinal. Durrës
E shitur

Volkswagen Tiguan u prezantua në vitin 2007 në Motor Show Frankfurt. Ky kryqëzim kompakt është i ndërtuar në platformën Volkswagen Golf Plus. Makina është mbledhur në dy uzina të Volkswagen: në Wolfsburg (Gjermani) dhe në Kaluga (Rusi). Emri Tiguan është i përbërë nga dy fjalë gjermane: Tiger (tigër) dhe Leguane (iguana). Në fund të 2015, shitjet e gjeneratës së dytë Volkswagen Tiguan filluan në tregun Evropian. Në vitin 2017, në Detroit Auto Show (SH.B.A.) u prezantua zyrtarisht versioni me shtatë vende të kryqëzimit Tiguan. Versioni me shtatë vende ka tre mundësi të ndryshme: Tiguan LBW (Long Whell Base), Tiguan L dhe Tiguan Allspace (më parë quhej XL).

Volkswagen Tiguan general form
Volkswagen Tiguan side view
Volkswagen Tiguan back view

Shitja e Volkswagen në qytete të tjera