Njoftimet Premium

Volkswagen T-Cross doli në shitje në prill 2019. Ky SUV kompakt, i cili është i ndërtuar në platformën MQB-A0, ndodhet në linjën e modelit Volkswagen poshtë T-Roc dhe është modeli më i vogël SUV i kësaj kompanie gjermane. Konkurrentët kryesorë për Volkswagen T-Cross sot janë: Citroen C3 Aircross, Ford EcoSport, Hyundai Creta dhe Renault Kaptur. Blerësit T-Cross janë në dispozicion 12 ngjyra trupi, gjashtë opsione për zbukurimin e sediljeve, gjashtë lloje të futjeve dekorative në panelin e instrumenteve dhe tetë lloje të disqeve! Kështu, secili blerës mund të mbledhë për vete një version pothuajse unik të dizajnit të makinës.

Volkswagen T-Cross general form
Volkswagen T-Cross side view
Volkswagen T-Cross back view

Shitja e Volkswagen në qytete të tjera