Njoftimet Premium

Shitja e Volkswagen Scirocco në Shqipëri

VW SCIROCCO; 12/2009; 185.000 KM liber servisi; 2.0 Nafte; Sapo ardhur nga zvicra; Dogane + dok per 1 vit; Mundesi pagese me keste; Auto City Tiranë
8 900€
Scirocco gjendje akull e re shum pak e perdorur vetem 67 mije km nje; perdorures; Konsumi 5.1 l autostrad 7.5 l qytet; Goma pirelli 100 % te reja; Letra te paguara; vetem telefonata serioze. Tiranë
E shitur
E shitur
VW SCIROCCO; 12/2009; 185.000 KM liber servisi; 2.0 Nafte; Sapo ardhur nga zvicra; Dogane + dok per 1 vit; Mundesi pagese me keste; ; Auto City Cel: 0699509999 Tiranë
E shitur
Shitet Volkswagen Scirocco motorr 2.0 benzin viti i prodhimit fundi i 2009. Makina eshte eshte shum e vecant e shpejt si dhe full options: ngrohje serdiljesh, navi t madh, xhama te zinje, klima. Tiranë
E shitur
Volswagen sciroc. 1.4 turbo benzine spo. Impiant dritash armotizator dhe marmita sportive 113000 km gjithe sherbimet ke volswagen Tiranë
E shitur
2.0 tsi te gjith sherbimet e sapo ber. viti 2010 Elbasan
E shitur
shitet scirocco 2.0tsi benzin ne super gjendje viti fundi 2009 asgje ne punim per tu bher bxeno sensor parkimi sallon shum ne gjendje motor kambio ok tavan per info 3803871499 numer italian Durrës
E shitur

Historia e Volkswagen Scirocco filloi në 1970. Atëherë Volkswagen filloi të hartojë dy modele të reja me emrat e punës EA400 dhe EA398. Më pas, EA400 u emërua Golf, dhe EA398 - Scirocco. Makina u paraqit në Shtëpinë Ndërkombëtare të Gjenevës Motor në 1974. Scirocco ishte e pajisur me motorë nga 1.1 në 1.5 litra. Shpejtësia maksimale e makinës ishte 160 km/orë. Një epokë e re e zhvillimit të këtij modeli filloi në vitin 1982, kur doli Scirocco MK 2. Makina u bë më e madhe në madhësi dhe ishte e pajisur me motorë nga 1.3 në 1.6 litra. Në vitin 2008, Scirocco MK3 u lançua me versionin në krye të Scirocco R, i cili ishte i pajisur me një motor me dy litra të vlerësuar me 265 kuaj fuqi. Kjo veturë përshpejton në 100 km/orë në 6.2 sekonda.

Volkswagen Scirocco general form
Volkswagen Scirocco side view
Volkswagen Scirocco back view

Shitja e Volkswagen në qytete të tjera