Njoftimet Premium

Shitja e Volkswagen Phaeton në Shqipëri

Shitet/Ndrrohet me makin me te vogel kambio automatike vw phaeton i 2007 3.0 naft cdo sherbim i bere ne kohe pasqyrat me palosje dhe rezistenc ngrohje drita xeno bi xenon kompjuter bordi butona n. Tiranë
1€
VOLKSWAGEN PHAETON 4MOTION MOTORR 3.0 L V 6 W BITURBO VITI PRODHIMIT 2008 VERSION LUNGO PRESIDENCIAL 204.000 KM ORIGJINALE TAPICERIA BRENDA LEKUR BEZH KROSKOTI ME VESHJE DRURI TIMONI ME NXEMJ. Tiranë
1€
VW Phaeton; Motorri-3.0 TDI; Kambio-Automat; Karburanti-Nafte; Viti i Prodhimit-2008; Kilometra-222000; Pershkrimi-Makina eshte ne gjendje shume te mire pune e pajisur me targa shqipetare e gatshm. Tiranë
8 200€
Shitet/Nderrohet; VW Phaeton blu e erret full optio; Viti 2008; 4.2 Benzine/Gas V8 233.000 km e ardhur nga Zvicr; Drita xeno me sensor, sensor parkimi, sensor shiu, start& stop, 2 celes; Letra. Tiranë
8 000€
I diskutueshëm
VW PAHETON; 3.0 NAFT ( PA TAKS LUKSI) 250 KUAJ; KAMIO AUTOMAT; VITI 2008; OPSIONET -NAVI I MADHE- FENER ME PIKA - BAGAZHIER 6 CD -SALLON BEZHE; - SERDILE ME MEMORJE + FRYRJE + CFRYRJE + NGROHJE +. Tiranë
6 000€
Shesim vw me targa dhe me letra te bera per nje v. Ne gjendje shume te rregu. Full opti. Goma te re. Per cdo gje tjeter mund te vini ta provoni makina eshte e ardhur nga zvice. Tiranë
5 300€
VW PAHETON FULL OPTION 4.2 BENZIN GA ( KAMIO AUTOMAT VITI 2007 OPSIONET -NAVI I MADHE- FENER ME PIKA- BAGAZHIER 6 CD -SALLON BEZHE - SERDILE ME MEMORJE + FRYRJE + CFRYRJE + NGROHJE +. Durrës
6 999€
VW PAHETON; 3.0 NAFT (PA TAKS LUKSI) 250 KUAJ; KAMIO AUTOMAT; VITI 2008; OPSIONET -NAVI I MADHE- FENER ME PIKA- BAGAZHIER 6 CD -SALLON BEZHE; - SERDILE ME MEMORJE + FRYRJE +. Tiranë
5 500€
VOLKSWAGEN PHAETON... 3, 2 Lit BENZINE + GAZ ( ME TAKSE LUKS).. FULL OPTIONS... GOMA TE REJA... TE GJITHA SHERBIMET TE KRYERA NE KOHE TEK 'CLASSIC VW'... VETEM SHITET NUK NDERROHE. Tiranë
5 500€
Shitet Phaeton 3.2 benzin/gaz viti fundi 2004 full opsio; ; Makina eshte ne gjendje shum te mir; ; Kambio: automat; ; Tapiceri: lekure e zeze; ; Sendilet e para elektrike me ngrohje dh. Durrës
5 500€
VW Phaeton 2008 me 275.000 KM, me liber servis. Te gjitha sherbimet e bera tek VW Gjerman; ; Makina eshte ne gjendje perfekt. Automatike, 3000cc, karburanti Naft; ; Kontakonti me WhatsApp, Vibe. Pogradec
9 900€
Vw Phaeton lungo 2996cc 4Motio. Makina disponon opsione si: sedilje lekure me levizje elektrike dhe ngrohje tr katerta, klima me ekran dhe per zonen mrapa, touch screen me navi funksional au. Tiranë
14 900€
Viti: 2013; ; Kilometrazhi: 100000 km Maqedoni
28 500€
Viti: 2013; ; Kilometrazhi: 100000 km Maqedoni
29 600€
VOLKSWAGEN PHAETON 4MOTION MOTORR 3.0 L V 6 W BITURBO VITI PRODHIMIT 2008 VERSION LUNGO PRESIDENCIAL 204.000 KM ORIGJINALE TAPICERIA BRENDA LEKUR BEZH KROSKOTI ME VESHJE DRURI TIMONI ME NXEMJ. Tiranë
E shitur
Shitet Phaeton ne gjendje shum te mir full opsion; Opsionet- Timon multifunksional + druri + komando ne timon + memorje-serdile me memorje + ngrohje + ftohje + thyrje + fryrje cfryrje + klim. Shkodër
E shitur
Okazion phaeton 3.0 naft automat ne gjendje super Fier
E shitur
CEL: 069 32 32 032; ; VW PHAETON * PRESIDENCIAL LUNGO *; VITI PRODHIMIT 2008; MOTORRI 3.0 NAFTE ( PA TAKS LLUKSI ); TAPICERI LEKURE BEZHE & KAFE; KLIMA DIXHITALE ME 4 ZONA; MONITORA DVD VIDE. Tiranë
E shitur
Phaeton; Viti 2011, 3.0 Tdi,; Ne gjendje perfekte!; E sa Po Ardhur nga gjermania me dogan dhe letra te prera,; Goma Dunlop 90%; Masazh, ftohje, ngrohje, para dhe mbrapa serdilet; Timon ngrohje. Lezhë
E shitur
Makina eshte me liber sherbi. Shitet per arsye mosperdori. Cmimi okazi. 1 vit e perdorur ne shqiperi me 1 pron. Serviset te gjitha tel Volswagen me fatu. Goma te re. Tiranë
E shitur
Phaeton 4.2 gas- benzin 5000 Lushnjë
E shitur

Prodhimi serik i sedanit ekzekutiv Volkswagen Phaeton filloi në dhjetor 2001 në qytetin gjerman të Dresdenit. Makina ishte dashur të garonte me modele të tilla si Mercedes-Benz S-Class ose seria BMW 7, si dhe të bëjë markën Volkswagen më prestigjioze. Dizajni i Volkswagen Phaeton u bazua në platformën D3, mbi të cilën u krijuan veturat Audi A8 dhe Bentley Continental GT. Dizajni i jashtëm dhe i brendshëm i sedanit ishte konservator dhe pajisjet nuk ishin më pak të pasura se ajo e konkurrentëve: pezullimi i ajrit, kontrolli i klimës me katër zona, fenerët ksenon, kontrolli i lundrimit aktiv, tetë kasolle ajri, xham dopio etj. Lëshimi i kësaj makine u përfundua në vitin 2016, në vetëm 15 vjet u bë 84325 Phaeton. Në tregun kinez, Volkswagen Phideon është bërë një zëvendësim i këtij modeli, dhe në tregjet e tjera, Volkswagen nuk ofron më sedane ekzekutive.

Volkswagen Phaeton general form
Volkswagen Phaeton side view
Volkswagen Phaeton back view

Shitja e Volkswagen në qytete të tjera