Njoftimet Premium

Shitja e Volkswagen minivan / minibus në Shqipëri

Volkswagen Caddy ne gjendje shume te mire dhe me dokumenta te rregullt. Tiranë
4 000€
I diskutueshëm
NUk Nderrohet / Nuk nderrohet; ; ; ; Shitet makina VW Touran i vitit 2011, 6 + 1 vende me motorr 2.0 nafte. Makina ka ardhur nga Gjermania ne rruge tokesore dhe eshte targuar ne muajin Shkurt 2021. Tiranë
7 800€
Shitet Volkswagen; Modeli Touran 1.6 TDi DSG; Viti i prodhimit: 2015; Kilometra te Pershkruara: 94.000; Ekran Touchscreen Multifunksional; Navigator; Bluetooth; Sensore Parkimi Perpara dhe Prapa. Tiranë
16 500€
VOLKSWAGEN TOURAN; MOTORR 2.0 TDI; KAMBIO AUTOMATIKE DSG; VITI 2006; KM 187 MIJ ORIGJINALE ME LIBER SHERBIMESH; SENSOR PARKIMI; SENSOR SHIU; KOMANDO NE TIMON; SENDILE ME NGROHJE; KLIMA; XHAMA TE Z. Tiranë
4 700€
makina e sapo ardhur nga gjermania; ne gjendje shum te mire xhenerike dhe vizual; motorr 1.6 nafte shum ekonomi. e gatshme per cdo lloj prove Tiranë
10 000€
Shitet nderrohet caddy max viti 2009 automat 200 mi km orgjinale xhama te zi orgjinal goma 90% sendilje me ngrohje gjendje super Elbasan
6 600€
VW TOURAN 1.9TDI AUTOMAT 2005 Karburanti: Diezel Ngjy.: Gri metalixato Kam.: Automatik Ftoh.: Klima Fuqia.: 77 (105PS).: 222.000 KLIMA DIGITAL KLIMA ME 2 ZONA PILOT AUTOMAT KOMPJUTER BORDI. Fier
1€
Shitet caravell. motorr kamion freksion ne gjendje sh te mi. makina ka dy vjet taks. eshte ne gjendje te shkelqy. makina mund te shitet dhe per pje. cmim i diskutuesh. ju lutem telefonat. Tiranë
1 000€
I diskutueshëm
SHITET CADDY 1.9 NAFT I VITIT 2006, ME KAMIO MANUALE, E ARDHUR NGA GJERMANIA, ME DOGANE TE PAGUAR, RADIO CD e PER TEL XHAMA ELEKTRIK, 5 PORTA, ME KONDICIONER PLUS DRITAT AUTOMAT CELES ME PULT, . Elbasan
4 800€
Makina eshte ne gjendje te shume te mire, te gjitha sherbimet e be. Letra deri ne 15 korrik 2020, me leje qarkullimi 6 + 1; Shitet per arsye emigrim Tiranë
4 000€
SHITET TURAN FULL EXT. ME DOGAN TE PAGUA; 2.0TDI; AUTOMATICE (DSG + ) KLIMA ME 2 ZONA; SALLON LEKURE; SENDILE ME NGROHJE; NAVI + 6 CD BAGAZHIER; XHAMA ELEKTRIK PARA MBRAPA; XHAMA TE ZINJ ORGINA. Tiranë
4 900€
Makina e sa po ardhur na me dogan te paguar viti 2007 naft 1.9 motorr super gjendje nuk ka nevoje per gjene me te vogel xhama te zi origjinal ganxho per terheqje goma te reja timon 3 tip i ri nav. Tiranë
5 200€
Shitet vw crafter me frigorifer (ne garanc) viti 2008 me 209000 km ne gjendje shume te mire, me shenja te vogla perdori. Elbasan
9 500€
Volkswagen Caddy Life me motorr 1.9 TDI modelit te ri, me kamio manual. 6 + 1 vende mundesi kthimi ne 4 + 1. Euro4. Viti ne leje 27.12.2005. Perfekte gjendja motorrike gjenerike dhe estetik. Shkodër
5 200€
VW CADDY 1.9 TDI AUTOMAT (DSG) TIPTRONIK ME 5 VENDE EURO 4 TE SHENUAR NE LEJEN GJERMANE 280000 KM ORIGJINALE ME LIBER SERVISI GOMA TE REJA VITIT 19-12-2005 ME ABS AIRBAG KONDICIONER XHAMA PASQYR. Pogradec
1€

Shitja e makinave Volkswagen në Shqipëri. Historia e kompanisë

Volkswagen

Shitja e Volkswagen në Shqipëri kryhet në sajë të sistemit të zhvilluar të rrjeteve të tregtarëve. Gama e makinave Volkswagen është etalon i cilësisë gjermane. Shfaqja e prodhimit të makinave Volkswagen është e lidhur drejtpërdrejt me sundimin e Adolf Hitlerit në Gjermani. Në vitin 1933, gjatë një takimi, Hitleri kërkoi të krijohej një makinë e besueshme dhe e fortë që do të kushtonte jo më shumë se 1000 Marka Reichsmarks. Katër vjet më vonë, nën udhëheqjen e Ferdinand Porsche, dalin tridhjetë versione automjetesh si provë për testim, me qëllim për të identifikuar mangësitë dhe për t’i eliminuar ato.

Fabrika Volkswagen në Volfsburg, e cila është ndërtuar në vitin 1934, ekzistoi deri në vitin 1944, ajo u shkatërrua gjatë bombardimeve të Gjermanisë nga forcat aleate. Një vit më vonë, Britania e Madhe filloi të rimëkëmbë prodhimin e makinave Volkswagen, duke porositur 20 mijë makina. Filloi një fazë e re në prodhimin e makinave Volkswagen, kjo kontribuoi në rritjen ekonomike dhe zhvillimin e Gjermanisë në vitet e pasluftës. Në vitin 1955, shitja e automjeteve Volkswagen Beetle ia kaloi shitjes së automjeteve Ford Model T. Në të njëjtin vit, u prodhua ekzemplari i parë i "brumbullit" të famshëm edhe sot. Në fund të viteve shtatëdhjetë vjen një etapë e re lulëzimi në prodhimin e makinave Volkswagen. Nga konvejeri del një model i ri i makinës Golf, ai pushtoi tregun e automobilave jo vetëm në Gjermani, por në të gjithë Evropën. Ajo ishte një makinë me aparat transmisioni të përparmë, motor katërcilindërsh me ftohje dhe me një karroceri nga metali i pastër.

Shitja e makinave Volkswagen në Shqipëri

Volkswagen

Shitja e makinave Volkswagen zë një nga hallkat kryesore të tregut shqiptar të makinave. Pronari i makinës Volkswagen nuk do të pendohet për blerjen e tij, sepse të gjitha avantazhet e modeleve janë vërtetuar në praktikë dhe vetë shoferët nuk kursejnë lavdërimet në adresë të kësaj marke. Fillimisht, prodhuesit e Volkswagen-it u përqëndruan vetëm në tregun vendas të automobilave në Gjermani, por, falë cilësisë së makinës, shitja e saj u përhap në mbarë botën, duke e bërë makinën Volkswagen një nga më të njohurat.

Cilësia dhe besueshmëria e produkteve të koncernit gjerman nuk ngjall dyshime tek blerësit, përveç kësaj, Volkswagen ia kalon konkurrentëve, për shkak të çmimit të përballueshëm. Çmimi i ulët, karakteristikat teknike të larta, eleganca dhe përsosja e dizajnit, komforti për shoferin dhe pasagjerët, e kanë bërë Volkswagen-in një nga markat më të kërkuara të prodhimit të automobilëve.

Shitja e makinave të përdorura Volkswagen në Shqipëri

Volkswagen

Shitja dhe blerja e makinave të përdoruraVolkswagen në Shqipëri është zhvilluar në një nivel të lartë. Arsyeja për këtë është shpesh rritja e interesit të blerësve në produktet e kësaj marke gjermane.

Kur blini një Volkswagen të përdorur, duhet t'u kushtoni vëmendje të veçantë disa indikatorëve:

1. Cilësia e bojatisjes është një nga karakteristikat kryesore që nuk duhet lënë pa vëmendje. Zbulimi në kohë i korrozionit do të parandalojë dëmtimin e karrocerisë në tërësi dhe kështu ajo do të zgjasë për një kohë të gjatë. Më të ndjeshëm ndaj korrozionit janë qepjet, pragjet, harqet, pikat e lidhjes për pjesët e lëvizshme.

2. Dekorimi me material cilësor nuk e ruan pamjen e brendshme të interierit pas shumë vitesh përdorimi. Vjetërimi i tapicerisë është më i theksuar në timon dhe krahun e sediljes dhe mekanizmat rregulluese mund të dalin jashtë përdorimit dhe të mos funksionojnë fare.

Në pjesën tjetër, makinat e Volkswagen janë të besueshme, pavarësisht viteve të gjata të përdorimit.

Shitja e Volkswagen në qytete të tjera