Njoftimet Premium

Shitja e Volkswagen Amarok në Shqipëri

Volkswagen Amarok 3.0 TDI 8-AUT 224PK V6 4MOTION HIGHLINE Përmet
E shitur
Shes amarok 200 i sa po ardhur nga gjermania me liber sherbimesh 83 mij km Tiranë
E shitur
Amarok vit 2012 km 83mij e ardhur nga gjermania me liber sherbimi Tiranë
E shitur
Super cmim Shes makine me dogane e me letra te rregullta ne gjendje ok tel-itali + 393881280399 viti 2011 gjitha provat makina eshte dore e pare cmim Shkodër
E shitur
Shitet volswagen saveiro viti 2007 motorr 1, 9 sdi super ekonomik xhama elektrik taksa dhe siguracion te prera per nje vit 2300 Vetem cash; Cmim I diskutushem; Nr: 0668008777 Tiranë
E shitur
Shitet Volkswagen amarok viti 2011, 4x4 automatik, eshte ne gjendje perfekte, kamje manuale, nafte eshte shume ekonomike, kondicioner, e sa po ardhur nga italia, me letra te rregullta per m. Tiranë
E shitur
Makina esht ne gjendje shum te Mir c 2500 i diskutushm letrat te paguara 1 vit Fier
E shitur

Volkswagen Amarok u shfaq për herë të parë para publikut të gjerë në 2008 me emrin Pickup Concept në Motor Show Frankfurt. Bisedimet për këtë makinë kamionçinë gjermane filluan përsëri në 2005, por prodhimi i modelit filloi vetëm në 2009. Tani Volkswagen Amarok është shitur me sukses në të gjithë botën dhe konsiderohet një nga makinat më të mira në klasën e saj. Kjo veturë nuk është gjetur aq shpesh në rrugët e Shqipërisë, por në të ardhmen Amarok ka perspektivë të mirë për shitje në tregun shqiptar të automobilave. Fjala "Amarok" është marrë nga gjuha e fisit Inuit - Indianët që jetojnë në veri të Kanadasë. "Amarok" do të thotë "ujk". Emri flet për fuqinë dhe besueshmërinë në ndërthurje me teknologjitë inteligjente.

Volkswagen Amarok general form
Volkswagen Amarok side view
Volkswagen Amarok back view

Shitja e Volkswagen në qytete të tjera