Njoftimet Premium

Shitja e Volkswagen në Shqipëri

Vw golf 6, viti 2008, 2.0tdi, 201 mij km, kambio automatike, marsha F1 ntimon, dritat bi xenon-stopa led, navigator-aux-usb, sensore parkimi, disqe 19 inch-goma te reja, amortizatore. Durrës
8 800€
Golf 5 1.9TDI; E SAPO TARGUAR Tiranë
1€
Shitet Volkswagen; Modeli Touran 1.6 TDi DSG; Viti i prodhimit: 2015; Kilometra te Pershkruara: 94.000; Ekran Touchscreen Multifunksional; Navigator; Bluetooth; Sensore Parkimi Perpara dhe Prapa. Tiranë
16 500€
Shitet Volkswagen; Modeli Touareg; Motorri: 3.0 TDi; Kambio Automatike; Viti i Prodhimit: 2016; Kilometra Te Pershkruara: 77238; Tavan Xhami Panoramik Me Hapje; Tapiceri Lekure Bezhe; Sedilje M. Tiranë
30 000€
SHITET VW GOLF 7 1.6 NAFTE E SAPOARDHUR VITI 2015 KM120000 TE CERTIFIKUARA ME LIBER SHERBIMESH DHE FATURAT PERKATESE MJETI DISPONON 2 PALE DISQE + GOMA SI NE FOTO KUTIA SHPEJTESISE AUTOMATIKE. Tiranë
11 000€
Dogana e pagu. timon hidraul. a. etj Durrës
4 000€
Golf 5 viti 2004 1.9 naft Ne gjendje shum te mire sapoardhur nga italia me dogan te paguar Durrës
3 700€
Makina eshte shume e mbajtur per llojin e ve; Sherbime te sapo be. Goma te reja 100; Impjanti gazit Landi Renzo punimi perfe. Tiranë
1 300€
Shitet letra deri ne ma. nuk nderroh. jo kuri. cmimi per pak dit Tiranë
2 300€
Shitet golf 5 plus viti 2005 1.9 naft kamio manual me klima xhama elektrike shum e paster Tiranë
3 500€
VW GOLF 7 1.6 TDI FULL OPSION; CMI. 13.500 EURO; VITI2014; : KAMBIOAUTOMATIKE DSG TIP TRONIC; : KM160291 Originale mund ta verifikon; : Me letra te paguara; : QYteti kavaje; Makina disponon: p. Kavajë
13 500€
I diskutueshëm
Shitet golf 5 Benzin/ gaz Oriigjinal Fabrike !; VITI: 2009; KM: 205000; Makina esht ne gjendie perfekte motorike sikurse edhe impjanti gazi; Letrat e paguara deri ne qershor 2020 Durrës
4 400€
VW TOURAN 1.9TDI AUTOMAT 2005 Karburanti: Diezel Ngjy.: Gri metalixato Kam.: Automatik Ftoh.: Klima Fuqia.: 77 (105PS).: 222.000 KLIMA DIGITAL KLIMA ME 2 ZONA PILOT AUTOMAT KOMPJUTER BORDI. Fier
1€
VW Golf-1.9 Diesel TDI, Viti Prodhimit 1999 me 240.000 km, cd player, kondicioner, 2 celsa, letra te gjitha te paguara deri ne Qershor 2020, ne gjendje shume te mire motorrike dhe xheneri. Mundes. Fier
1 900€
I diskutueshëm
Shitet vw crafter me frigorifer (ne garanc) viti 2008 me 209000 km ne gjendje shume te mire, me shenja te vogla perdori. Elbasan
9 500€
VW Polo 1.9 Diesel TDI, Viti Prodhimit 2003, cd player, kondicioner, disqe alumini, 2 celsa, letra te gjitha te paguara deri ne Qershor 2020, ne gjendje shume te mire motorrike dhe xhenerike, shum. Fier
2 500€
Shitet Vw Polo viti 29.09.2004, Kambio Automatike 1.4 benzine, 159.000 km Me liber sherbimesh me garanci, Kondicioner, Disqe aulumini Gomat te reja, Te gjitha sherbimet e bera vaj motori va. Durrës
2 950€
I diskutueshëm
Makina eshte ne gjendje shume te mire motorrike dhe xhenerike, motorr 1.9 nafte, kambio automatike, viti prodhimit 11/2003, sallon lekure, ngrohjre sedilesh, klima, mbyllje qendrore, abs, esp. Tiranë
3 200€
Makina eshte ne gjendje shume te mire motorrike dhe xhenerike, motorr 1.6 nafte, kambio manuale, viti prodhimit 2013, navigator, klima, mbyllje qendrore, abs, esp, start& stop, sedile m. Tiranë
11 500€
Makina eshte ne gjendje shume te mire motorrike dhe xhenerike, motorr 2.0 nafte, kambio automatike, viti prodhimit 11/2005, klima, mbyllje qendrore, abs, esp, radio cd, pilot automat, sensor. Tiranë
4 900€

Shitja e makinave Volkswagen në Shqipëri. Historia e kompanisë

Volkswagen

Shitja e Volkswagen në Shqipëri kryhet në sajë të sistemit të zhvilluar të rrjeteve të tregtarëve. Gama e makinave Volkswagen është etalon i cilësisë gjermane. Shfaqja e prodhimit të makinave Volkswagen është e lidhur drejtpërdrejt me sundimin e Adolf Hitlerit në Gjermani. Në vitin 1933, gjatë një takimi, Hitleri kërkoi të krijohej një makinë e besueshme dhe e fortë që do të kushtonte jo më shumë se 1000 Marka Reichsmarks. Katër vjet më vonë, nën udhëheqjen e Ferdinand Porsche, dalin tridhjetë versione automjetesh si provë për testim, me qëllim për të identifikuar mangësitë dhe për t’i eliminuar ato.

Fabrika Volkswagen në Volfsburg, e cila është ndërtuar në vitin 1934, ekzistoi deri në vitin 1944, ajo u shkatërrua gjatë bombardimeve të Gjermanisë nga forcat aleate. Një vit më vonë, Britania e Madhe filloi të rimëkëmbë prodhimin e makinave Volkswagen, duke porositur 20 mijë makina. Filloi një fazë e re në prodhimin e makinave Volkswagen, kjo kontribuoi në rritjen ekonomike dhe zhvillimin e Gjermanisë në vitet e pasluftës. Në vitin 1955, shitja e automjeteve Volkswagen Beetle ia kaloi shitjes së automjeteve Ford Model T. Në të njëjtin vit, u prodhua ekzemplari i parë i "brumbullit" të famshëm edhe sot. Në fund të viteve shtatëdhjetë vjen një etapë e re lulëzimi në prodhimin e makinave Volkswagen. Nga konvejeri del një model i ri i makinës Golf, ai pushtoi tregun e automobilave jo vetëm në Gjermani, por në të gjithë Evropën. Ajo ishte një makinë me aparat transmisioni të përparmë, motor katërcilindërsh me ftohje dhe me një karroceri nga metali i pastër.

Shitja e makinave Volkswagen në Shqipëri

Volkswagen

Shitja e makinave Volkswagen zë një nga hallkat kryesore të tregut shqiptar të makinave. Pronari i makinës Volkswagen nuk do të pendohet për blerjen e tij, sepse të gjitha avantazhet e modeleve janë vërtetuar në praktikë dhe vetë shoferët nuk kursejnë lavdërimet në adresë të kësaj marke. Fillimisht, prodhuesit e Volkswagen-it u përqëndruan vetëm në tregun vendas të automobilave në Gjermani, por, falë cilësisë së makinës, shitja e saj u përhap në mbarë botën, duke e bërë makinën Volkswagen një nga më të njohurat.

Cilësia dhe besueshmëria e produkteve të koncernit gjerman nuk ngjall dyshime tek blerësit, përveç kësaj, Volkswagen ia kalon konkurrentëve, për shkak të çmimit të përballueshëm. Çmimi i ulët, karakteristikat teknike të larta, eleganca dhe përsosja e dizajnit, komforti për shoferin dhe pasagjerët, e kanë bërë Volkswagen-in një nga markat më të kërkuara të prodhimit të automobilëve.

Shitja e makinave të përdorura Volkswagen në Shqipëri

Volkswagen

Shitja dhe blerja e makinave të përdoruraVolkswagen në Shqipëri është zhvilluar në një nivel të lartë. Arsyeja për këtë është shpesh rritja e interesit të blerësve në produktet e kësaj marke gjermane.

Kur blini një Volkswagen të përdorur, duhet t'u kushtoni vëmendje të veçantë disa indikatorëve:

1. Cilësia e bojatisjes është një nga karakteristikat kryesore që nuk duhet lënë pa vëmendje. Zbulimi në kohë i korrozionit do të parandalojë dëmtimin e karrocerisë në tërësi dhe kështu ajo do të zgjasë për një kohë të gjatë. Më të ndjeshëm ndaj korrozionit janë qepjet, pragjet, harqet, pikat e lidhjes për pjesët e lëvizshme.

2. Dekorimi me material cilësor nuk e ruan pamjen e brendshme të interierit pas shumë vitesh përdorimi. Vjetërimi i tapicerisë është më i theksuar në timon dhe krahun e sediljes dhe mekanizmat rregulluese mund të dalin jashtë përdorimit dhe të mos funksionojnë fare.

Në pjesën tjetër, makinat e Volkswagen janë të besueshme, pavarësisht viteve të gjata të përdorimit.

Shitja e Volkswagen në qytete të tjera