Njoftimet Premium

Shitja e Volkswagen në Shqipëri

SHITET; ; Marka, Modeli: VW Jetta 2.5 SE; ; Viti: 2012; ; Kambjo: automatike; ; Lenda Djegese: Benzin-Gas; ; Targa: Shqiptare (A); Km: 171.000; ; Ngjyra: e bardhe; ; Opsionet shtese: 2.5. Tiranë
7 200€
-Volkswagen Golf 6; ; -2.0 nafte; ; -Viti 2010; ; -230.000 km; ; -Full service history; ; -Full option; ; -mimi 4.500 deri ne Durres pa dogane; ; -Makina ndodhet ne Gjermani; ; ; ; @illyriamotors Durrës
4 500€
Pershendetje, kam nje wolkswagen golf 5 motor 2.0 nafte Tdi prodhim i vitit 2005, taksa dhe siguracion deri ne mars 2022 dhe kolaudim ne Qershor 2023, kamjo manuale me 6 marshe plus. Gjendj. Pogradec
3 500€
-Volkswagen Passat CC; ; -Viti 2012; ; -2.0 benzine; ; -217.397 km; ; -Kambio: Automatike dsg 7; ; -Pilot Automatik; ; -Sendilje elektronik; ; -Sendilje me ngrohje/ftohje; ; -Sendilja para me suport trupi; ; -M. Durrës
8 500€
I diskutueshëm
-Volkswagen Golf R; ; -2.0 benzin; ; -Viti 2015; ; -160.000 km; ; -Full option; ; -mimi 16.100 deri ne Durres pa dogane; ; ; ; @illyriamotors Durrës
16 100€
-Volkswagen Passat; ; -1.8 benzin Turbo 170 hp; ; -Viti 2015; ; -150.000 km; ; -Perfect condition; ; -mimi 8.500 deri ne Durres pa dogane; ; ; ; @illyriamotors Durrës
8 500€
SHITET; ; Marka, Modeli: VW Jetta; ; Viti: 2011; ; Kambjo: automatike; ; Lenda Djegese: Benzin-Gas; ; Targa: dogan; ; Km: 240.000; ; Ngjyra: gri; ; Opsionet shtese: motor 2.0 benzine-gas (m. Tiranë
6 600€
SHITET; ; Marka, Modeli: VW Jetta; ; Viti: 2012; ; Kambjo: automatike; ; Lenda Djegese: Benzin-Gas; ; Targa: dogan; ; Km: 220.000; ; Ngjyra: gri; ; Opsionet shtese: motor 2.0 benzine-gas (m. Tiranë
6 600€
Polo Portobagazh; ; mimi i diskutueshem; ; Me dokumenta deri ne Dhjetor 2021; ; E perdorur nga nje pronar Familiar; ; Te gjitha sherbimet e bera ne koh. Korçë
1 350€
I diskutueshëm
Impjanti gazit eshte i ti, model i vitit 2021, me dy vite garanc; ; Shkalla e ndotjes: Euro 4; ; Kondicioneri punon ne menyre te persosur; ; Sedilet me ngrohje (me 5 shkall); Tapiceria cope shume. Durrës
3 200€
I diskutueshëm
Makina eshte ne gjendje shume te mire xhenerike dhe fizik; ; E sapo ardhur nga Gjermania, me dogane te pagua.; ; Makina vetem shitet, nuk nderrohe. Elbasan
6 800€
KONDICIONER; ; KOMPJUTER BORDI; ; XHAMA DHE PASQYRA ELEKTRIKE; ; MBYLLJE QENDRORE ME PULT; ; NE GJENDJE SHUME TE MIRE; ; ME SHERBIME TE KRYERA Tiranë
4 400€
SHITET; ; Marka, Modeli: VW Jetta; ; Viti: 2012; ; Kambjo: automatike; ; Lenda Djegese: Benzin; ; Targa: dogan; ; Km: 187.000; ; Ngjyra: e zeze; ; Opsionet shtese: motor 2.5 benzine (behet me ga. Durrës
6 600€
Letrat te paguara per nje vi. Sensor parkimi 360*, ngrohje sendiljesh, goma te reja, xhama te zinj para dhe mbrapa, vet parkim, start-stop, cdo sherbim te kryer ne koh. Elbasan
13 300€
OKAZION; ; Marka, Modeli: VW Golf 6 GTI; ; Viti: 2010; ; Kambjo: Automatike; ; Lenda Djegese: Benzin; ; Targa: Dogan; ; Km: 189.000; ; Ngjyra: e Zeze; ; Opsionet shtese: Motor 2.0 TSI Stage 1. Durrës
8 500€

Shitja e makinave Volkswagen në Shqipëri. Historia e kompanisë

Volkswagen

Shitja e Volkswagen në Shqipëri kryhet në sajë të sistemit të zhvilluar të rrjeteve të tregtarëve. Gama e makinave Volkswagen është etalon i cilësisë gjermane. Shfaqja e prodhimit të makinave Volkswagen është e lidhur drejtpërdrejt me sundimin e Adolf Hitlerit në Gjermani. Në vitin 1933, gjatë një takimi, Hitleri kërkoi të krijohej një makinë e besueshme dhe e fortë që do të kushtonte jo më shumë se 1000 Marka Reichsmarks. Katër vjet më vonë, nën udhëheqjen e Ferdinand Porsche, dalin tridhjetë versione automjetesh si provë për testim, me qëllim për të identifikuar mangësitë dhe për t’i eliminuar ato.

Fabrika Volkswagen në Volfsburg, e cila është ndërtuar në vitin 1934, ekzistoi deri në vitin 1944, ajo u shkatërrua gjatë bombardimeve të Gjermanisë nga forcat aleate. Një vit më vonë, Britania e Madhe filloi të rimëkëmbë prodhimin e makinave Volkswagen, duke porositur 20 mijë makina. Filloi një fazë e re në prodhimin e makinave Volkswagen, kjo kontribuoi në rritjen ekonomike dhe zhvillimin e Gjermanisë në vitet e pasluftës. Në vitin 1955, shitja e automjeteve Volkswagen Beetle ia kaloi shitjes së automjeteve Ford Model T. Në të njëjtin vit, u prodhua ekzemplari i parë i "brumbullit" të famshëm edhe sot. Në fund të viteve shtatëdhjetë vjen një etapë e re lulëzimi në prodhimin e makinave Volkswagen. Nga konvejeri del një model i ri i makinës Golf, ai pushtoi tregun e automobilave jo vetëm në Gjermani, por në të gjithë Evropën. Ajo ishte një makinë me aparat transmisioni të përparmë, motor katërcilindërsh me ftohje dhe me një karroceri nga metali i pastër.

Shitja e makinave Volkswagen në Shqipëri

Volkswagen

Shitja e makinave Volkswagen zë një nga hallkat kryesore të tregut shqiptar të makinave. Pronari i makinës Volkswagen nuk do të pendohet për blerjen e tij, sepse të gjitha avantazhet e modeleve janë vërtetuar në praktikë dhe vetë shoferët nuk kursejnë lavdërimet në adresë të kësaj marke. Fillimisht, prodhuesit e Volkswagen-it u përqëndruan vetëm në tregun vendas të automobilave në Gjermani, por, falë cilësisë së makinës, shitja e saj u përhap në mbarë botën, duke e bërë makinën Volkswagen një nga më të njohurat.

Cilësia dhe besueshmëria e produkteve të koncernit gjerman nuk ngjall dyshime tek blerësit, përveç kësaj, Volkswagen ia kalon konkurrentëve, për shkak të çmimit të përballueshëm. Çmimi i ulët, karakteristikat teknike të larta, eleganca dhe përsosja e dizajnit, komforti për shoferin dhe pasagjerët, e kanë bërë Volkswagen-in një nga markat më të kërkuara të prodhimit të automobilëve.

Shitja e makinave të përdorura Volkswagen në Shqipëri

Volkswagen

Shitja dhe blerja e makinave të përdoruraVolkswagen në Shqipëri është zhvilluar në një nivel të lartë. Arsyeja për këtë është shpesh rritja e interesit të blerësve në produktet e kësaj marke gjermane.

Kur blini një Volkswagen të përdorur, duhet t'u kushtoni vëmendje të veçantë disa indikatorëve:

1. Cilësia e bojatisjes është një nga karakteristikat kryesore që nuk duhet lënë pa vëmendje. Zbulimi në kohë i korrozionit do të parandalojë dëmtimin e karrocerisë në tërësi dhe kështu ajo do të zgjasë për një kohë të gjatë. Më të ndjeshëm ndaj korrozionit janë qepjet, pragjet, harqet, pikat e lidhjes për pjesët e lëvizshme.

2. Dekorimi me material cilësor nuk e ruan pamjen e brendshme të interierit pas shumë vitesh përdorimi. Vjetërimi i tapicerisë është më i theksuar në timon dhe krahun e sediljes dhe mekanizmat rregulluese mund të dalin jashtë përdorimit dhe të mos funksionojnë fare.

Në pjesën tjetër, makinat e Volkswagen janë të besueshme, pavarësisht viteve të gjata të përdorimit.

Shitja e Volkswagen në qytete të tjera