Njoftimet Premium

Shitja e Toyota minivan / minibus në Shqipëri

Toyota Sienna 2017; ; Kilometra: 53512; ; Ngjyra: e bardh; ; mimi: $ 6, 900; ; 100% e mir n t gjitha funksionet; ; Alima Rashid Tiranë
6 900€
E ardhur nga gjermania ne nentor 2018; Motorr 2.0 nafte; 4 xhama elektrik; Pasqyra elektrike me palosje; Navigation; Bluetooth; Aux; Usb; Xhama te zinj origjinal; Sensor parkimi para dhe mbrapa. Tiranë
4 700€
Shitet toyota verso viti 2009 ne gjendje perfekte full opsion, automat sedilje me ngrohje, kamera xhama te zinj, perde, panoram, etj Fier
8 300€
Shite. corola verso nafte 2.2 e vitit 2007.me dogane te prere gati per tar. automjeti eshte ne gjendje perfekte mund ta kontrolloni ku te doni, km origjinale te dokumentuara me liber sherbimesh. Durrës
4 800€
Shitet Toyota Corolla Verso; Viti i prodhimit 2005, nafte 2.0, 143.000 kilometra te bera, 7 vends. Shitet per arsye mosperdori. Tiranë
4 000€
Ne gjendje shume te mire me letra te paguara e sherbime te krye. Xhama te erret, disqe alumini, Klima, Navi et Tiranë
4 400€
2.2 naf. Viti 2007. Manuale 6 + 1. Vende: 7 ul. Mjeti eshte i sapo ardhur nga Gjermani. Eshte ne gjendje perfekte nga ana motorrike xhenerike edhe vizua. Radio, cd, mp3. Xhamat elektrik +. Fier
4 000€
Toyota Yaris Verso viti 2000 motori 1.3 benzin + impiant gazi sa po montuar marka Lovato ne; . Taksa te paguara deri ne qersh. Gjendje perfekte 2300 nr 0695616661 Tiranë
2 300€
SHITET TOYOTA CORROLLA VERSO 2.0 NAFT MAKINA ESHT E VITIT 2005; KILOMETRRA TE KALUARA 199 MIJ ORIGINAL MAKINA ESHT E SAPOARDHUR NGA ITALIA; ME DOGAN TE PAGUAR GATI PER TE TARGA; MAKINA DISPONON. Durrës
4 200€
SHITET; TOYOTA AVENSIS VERSO; VITI PRODHIMIT 2002; 6 VENDE NGJYRE BLU METALI; KAMBIO MANUALE; MOTORR 2.0 D-4D (NAFTE) FUQIA 85K (16H) 175 000 KM; KONDICIONER/ ABS / RADIO / CD PLAYER / AIRBAG. Tiranë
3 600€
I diskutueshëm
TOYOTA AVENSIS VERSO; VITI PRODHIMIT 2002; 6 VENDE NGJYRE BLU METALI; KAMBIO MANUALE; MOTORR 2.0 D-4D (NAFTE) FUQIA 85K (16H) 175 000 KM; KONDICIONER/ ABS / RADIO / CD PLAYER / AIRBAG; MBYLLJ. Tiranë
3 600€
Shitet Toyota Corolla Verso 2.0 D-4D Sol1.995 cm; 85 kW (116 PS) Kambio manua. Klima dixhitale, Navigator dhe kasetofon IKomanda n timon, Pilot Automatik, pasqyr antiverbuese, sensor shiu, mbyllj. Tiranë
4 900€
Shitet toyota corolla verso nafte 2.2 e sapoardhur me dogane te pagu. Gjendja perfekt Vlorë
E shitur
Toyota corolla verso D-4D, viti 2008, motori 2.2 me nafte, 180.000 km origjinale, ngjyra gri e erret me reflekse ne driten e diellit, ndezja me buton start and go, klimatizator, radio cd komanda t. Vlorë
E shitur
SHES TOYOTA COROLLA VERSO 2.2 NAFTE MANUALE 27.12.2005 VITI PRODHIMIT ME DATE 08.07.2007 DALE NE QARKULL. 6 + 1 VEN. ABS ESP S. KOMPJUTER BOR. NAVIGAT. CRUISE CONTROL PILOT AUTOMAT. NDEZJA. Tiranë
E shitur

Shitja e automjeteve Toyota në Shqipëri. Historia e kompanisë

Korporata e nis historinë e saj në vitin 1924 nga momenti i shpikjes nga Sakiti Toyota të makinës endëse, sipas parimit dzidoko (në rast dëmtimi,makina fiket vetë). Epoka e prodhimit të automobilëve fillon në vitin 1929, kur Toyota shet patentën për prodhimin e makinës endëse për një shumë të konsiderueshme. Në vitin 1930,i biri i Sakitit, Kiitiro Toyota kalon në zhvillimin e automjeteve me motor benzinë. Motorin e parë të tipit A kompania e prodhoi në vitin 1934. Në vitin 1935, ai u përdor në prodhimin e veturës dhe kamionit të parë. Në vitin 1936 filloi prodhimi i modelit AA. Gjatë Luftës së Dytë Botërore, kompania prodhon pajisje ushtarake për ushtrinë perandorake. Shumë historianë besojnë se shkaku i humbjes së Japonisë gjatë luftës është bombardimi i fabrikës Toyota në Aichi.

Në vitet e pasluftës, gjiganti automobilistik fillon prodhimin e modeleve të makinave për pasagjerë SA. Eksporti në territorin e Amerikës (SHBA dhe Brazil) u krye për herë të parë në vitin 1957, Toyota Crown u bë i pari automjet japonez i eksportuar jashtë vendit. Ritmi i prodhimit filloi të rritet me shpejtësi në vitet ’60. Shitja e automjeteve Toyota është më popullorja në Japoni dhe përbën më shumë se 40% në tregun e makinave. Në periudhën nga viti 2007 deri në vitin 2009, Toyota Motor Corporation u njoh si korporata më e madhe automobilistike në botë dhe më pas ia lëshoi vendin e parë gjigantit amerikan të automobilëve General Motors. Megjithatë, në vitin 2012, mori sërish vendin e parë dhe e mban atë ende.

Shitja e automjeteve Toyota në Shqipëri

Shitja e makinave Toyota zë një nga terrenet kryesorë në tregun e automobilëve të Shqipërisë. Automobilistët preferojnë makinat Toyota për qetësinë në ecje dhe manovrimin, si në rrugë të shtruar ashtu edhe në rrugë të pashtruar. Makinat e Toyota-s janë të njohura për besueshmërinë dhe cilësinë e lartë të montimit. Për një periudhë të gjatë kohe pas blerjes së makinës mund t’i harroni shërbimet, sepse makina nuk ka gjasa të kërkojë riparim, por rekomandohet shumë që të ndiqet gjendja e saj, pasi kontrolli i vazhdueshëm dhe kujdesi ndaj makinës do të zgjasin jetën e saj pa pasur avari dhe do të ruajnë pamjen e saj estetike. Por në rast të keqfunksionimeve,nuk duhet të lindin probleme të mirëmbajtjes. Një numër i madh i qendrave të servisit Toyota shërbejnë në të gjitha vendet e zhvilluara të botës. Me pjesët e këmbimit, gjithashtu, nuk do të ketë probleme, sepse dyqanet e makinave gjithmonë kanë pjesë të nevojshme, në rast ekstrem ato janë gjithnjë të disponueshme për porosi.

Shitja e automjeteve të përdorura Toyota në Shqipëri

Shitja e Toyota-ve të përdorura në Shqipëri është zhvilluar, për shkak të popullaritetit të madh të modeleve të kësaj marke, e cila është një nga liderët e prodhimit të automobilëve në botë. Në tregun e makinave të përdorura ka një gamë të gjerë të modeleve Toyota. Ju mund të gjeni: modele për familjet e mëdha, të cilat dallohen për hapësirën dhe komoditetin e tyre; makina kompakte të qytetit; fuoristrada me përmasa të plota për tifozët e udhëtimit ekstrem; vetura të bollshme luksoze, që dallohen për dekorimin e shtrenjtë të interierit dhe komoditetin. Në rastin e një buxheti të vogël, mund të blini makina me pjesët bazë përbërëse. Nëse dëshironi, ato mund të pajisen lehtë me komponentët e nevojshëm, që mund të blihen në çdo dyqan Toyota të specializuar. Modelet Toyota njihen si një nga makinat më të sigurta. Ato kanë një trup të fortë dhe janë të pajisur me të gjitha mjetet e nevojshme të sigurisë, e cila thekson avantazhin e blerjes së një makine familjare.

Shitja e Toyota në qytete të tjera