Njoftimet Premium

Shitja e Toyota në Shqipëri

SHITET TOYOTA YAR. VITI I PRODHIMIT 2005. MOTORR 1.3 BENZINE (I PERSHTATSHEM PER IMPIANT GAZI 100%) KONSUM MINIMAL KARBURAN. KAMBIO MANUA. MAKINA DISPONON 113 mije Km ORIGJINALE T. Tiranë
2 800€
Shitet corolla 2.0 nafte viti 2005 abs air bag gjama pasqyra elektrike, klima hapje mbyllje me pult sapo ardhur nga italia, , ne gjendje shum te mire motorrike gjenerike, ., , Euro 4, , ME DOGAN. Durrës
2 600€
Toyota yaris 2010 1.4d-sol me 4 porta e sapo ardhur, marsha 6 + 1r, 167140km origjinale me liber sherbimesh dhe fatura nga koncesionari, komanda ne timon, radio-mp3-cd-aux, 4 goma te reja, 2 xhama. Tiranë
5 300€
I diskutueshëm
yaris 1.3 benzin automat sherbime bera 4 goma te reja sensor kondicio tapiceri si dhe boja shum e paster e sapo ardhur nga jasht Gjirokastër
4 200€
Makina eshte ne gjendje perfek. Ka 58000 km origjina. Me liber sherbime. Goma te re. Bateri e. Sherbime te be. E gatshme per cdo lloj prove Tiranë
4 200€
Shes makinen Toyota Yaris ne gjendje perfekte, jo makine tregtari makina ka 160.000 km origjinale, ska asnje lloj defekti dhe cdo sherbim e ka te bere ska nevoj as per goma as asg. E pa vrar s. Tiranë
4 600€
Toyota aygo 1.0 benzine kambjo automatike; 3 pistona motorri me zinxhir 163000 km viti 2008 i dale ne qarkullim ne 2011 e ardhur nga zvicra me liber sherbimesh me letra dhe siguracion per 1 vit Tiranë
4 200€
toyota avensis 2.2d 4d; Motorr me zinxhir; Konsumi 6.2 litra per 100 km; Viti 2007; Kamio manuale 6 + 1; 126 mi km orgjinale munde ti kontrolloni te toyota; Goma te reja 100% michelin te sap. Durrës
4 900€
Toyota Rav-4; Viti 2007; 2.2 Naft; Kamjo manual; Dogan e paguar; Senor shiu; Sensor dritash; Fener mjegulle; Xhama te zinj; Radio origjinale me komando ne timon; 2-Celsa Durrës
5 800€
Toyota yaris 1.4 naft 2007 dogana paguar, e gacme per targa e pa perdor ne shqipri shum ekonomike ne gjendje shum te mir pu. komanda ne timon Te gjitha funskiona. Vetem shit. Per makina t. Kavajë
3 690€
I diskutueshëm
Shes toyota yaris 1.4 nafte me kambio automatike, makina eshte e mbajtur shum mire si brenda dhe jashte, eshte gati per cfare do lloj prove, makina ka mbyllje me pult me komanda ne timon, makines. Lushnjë
4 500€
I diskutueshëm
Shes toyota yaris 1.4 nafte me kambio automatike, makina eshte e mbajtur shum mire si brenda dhe jashte, eshte gati per cfare do lloj prove, makina ka mbyllje me pult me komanda ne timon, makines. Lushnjë
4 500€
I diskutueshëm
TOYOTA CORROLLA 1.4 NAFTE; VITI 2006; KAMBIO AUTOMATIKE; ABSESP; 163447 TE GJITHA SERVISET TE TOYOTA; KILMA; RADIO CD, AUX; PAQYRA ELEKTRIKE; XHAMA ELEKTRIKE; SENSOR PARKIMI; DRITA MJEGULLE; GOM. Durrës
4 550€
Shes toyota yaris ne gjendje te mire, e sapo ardhur nga italia i eshte ber dogana dhe eshte gati per tar. makina eshte e mbajtur mire si brenda dhe jashte, eshte gati per cfare do lloj prove Lushnjë
4 500€
I diskutueshëm
Toyota yaris 1.4 nafte, kambio manuale, sensor parkimi, 168000 kilometra goma te reja, shum ekonomike shum e paster nga brenda dhe jasht, makina nuk ka nevoj per as 1 dhoj sherbimi, kontakt vete. Gjirokastër
3 000€
I diskutueshëm
SHES TOYOTA COROLLA VERSO 2.2 NAFTE MANUALE 27.12.2005 VITI PRODHIMIT ME DATE 08.07.2007 DALE NE QARKULL. 6 + 1 VEN. ABS ESP S. KOMPJUTER BOR. NAVIGAT. CRUISE CONTROL PILOT AUTOMAT. NDEZJA. Tiranë
4 499€
Toyota Carola e vitit 2005 me dogane te paguar, me klima automatik, 1.4 nafte e ardhur nga gjermania ne gjendhe te mier, km origjinal, per sqarome telefono Tiranë
4 200€
SAPO ARDHUR NGA GJERMANIA !; TOYOTA COROLLA; VITI 2006; MOTORRI 1.4 NAFTE; SHUME EKONOMIKE; KAMBIO AUTOMATIKE; KLIMA DIXHITALE BIZONALE; RADIO, CD PLAYER; XHAMAT ELEKTRIK; GOMAT ME PROFIL TE MIRE. Tiranë
1€
Shitet Toyota Yaris 1.3 benzine, Motor VVT, stop and goo, 238 mije km origjinale te certifikuara, e shoqeruar me liber sherbimesh, ajer te kondisionuar, makina eshte ne gjendje te mrekullueshme, . Tiranë
4 900€
Shitet Toyota IQ 2010 1.0 benzin ne super gjendje sic e shikoni eshte me 37.000 km, makina nuk asnje lloj difekti ose problemi eshte akull e re sic e shikon; Me dokumenta te rregullt; E blere ng. Tiranë
4 900€

Shitja e automjeteve Toyota në Shqipëri. Historia e kompanisë

Korporata e nis historinë e saj në vitin 1924 nga momenti i shpikjes nga Sakiti Toyota të makinës endëse, sipas parimit dzidoko (në rast dëmtimi,makina fiket vetë). Epoka e prodhimit të automobilëve fillon në vitin 1929, kur Toyota shet patentën për prodhimin e makinës endëse për një shumë të konsiderueshme. Në vitin 1930,i biri i Sakitit, Kiitiro Toyota kalon në zhvillimin e automjeteve me motor benzinë. Motorin e parë të tipit A kompania e prodhoi në vitin 1934. Në vitin 1935, ai u përdor në prodhimin e veturës dhe kamionit të parë. Në vitin 1936 filloi prodhimi i modelit AA. Gjatë Luftës së Dytë Botërore, kompania prodhon pajisje ushtarake për ushtrinë perandorake. Shumë historianë besojnë se shkaku i humbjes së Japonisë gjatë luftës është bombardimi i fabrikës Toyota në Aichi.

Në vitet e pasluftës, gjiganti automobilistik fillon prodhimin e modeleve të makinave për pasagjerë SA. Eksporti në territorin e Amerikës (SHBA dhe Brazil) u krye për herë të parë në vitin 1957, Toyota Crown u bë i pari automjet japonez i eksportuar jashtë vendit. Ritmi i prodhimit filloi të rritet me shpejtësi në vitet ’60. Shitja e automjeteve Toyota është më popullorja në Japoni dhe përbën më shumë se 40% në tregun e makinave. Në periudhën nga viti 2007 deri në vitin 2009, Toyota Motor Corporation u njoh si korporata më e madhe automobilistike në botë dhe më pas ia lëshoi vendin e parë gjigantit amerikan të automobilëve General Motors. Megjithatë, në vitin 2012, mori sërish vendin e parë dhe e mban atë ende.

Shitja e automjeteve Toyota në Shqipëri

Shitja e makinave Toyota zë një nga terrenet kryesorë në tregun e automobilëve të Shqipërisë. Automobilistët preferojnë makinat Toyota për qetësinë në ecje dhe manovrimin, si në rrugë të shtruar ashtu edhe në rrugë të pashtruar. Makinat e Toyota-s janë të njohura për besueshmërinë dhe cilësinë e lartë të montimit. Për një periudhë të gjatë kohe pas blerjes së makinës mund t’i harroni shërbimet, sepse makina nuk ka gjasa të kërkojë riparim, por rekomandohet shumë që të ndiqet gjendja e saj, pasi kontrolli i vazhdueshëm dhe kujdesi ndaj makinës do të zgjasin jetën e saj pa pasur avari dhe do të ruajnë pamjen e saj estetike. Por në rast të keqfunksionimeve,nuk duhet të lindin probleme të mirëmbajtjes. Një numër i madh i qendrave të servisit Toyota shërbejnë në të gjitha vendet e zhvilluara të botës. Me pjesët e këmbimit, gjithashtu, nuk do të ketë probleme, sepse dyqanet e makinave gjithmonë kanë pjesë të nevojshme, në rast ekstrem ato janë gjithnjë të disponueshme për porosi.

Shitja e automjeteve të përdorura Toyota në Shqipëri

Shitja e Toyota-ve të përdorura në Shqipëri është zhvilluar, për shkak të popullaritetit të madh të modeleve të kësaj marke, e cila është një nga liderët e prodhimit të automobilëve në botë. Në tregun e makinave të përdorura ka një gamë të gjerë të modeleve Toyota. Ju mund të gjeni: modele për familjet e mëdha, të cilat dallohen për hapësirën dhe komoditetin e tyre; makina kompakte të qytetit; fuoristrada me përmasa të plota për tifozët e udhëtimit ekstrem; vetura të bollshme luksoze, që dallohen për dekorimin e shtrenjtë të interierit dhe komoditetin. Në rastin e një buxheti të vogël, mund të blini makina me pjesët bazë përbërëse. Nëse dëshironi, ato mund të pajisen lehtë me komponentët e nevojshëm, që mund të blihen në çdo dyqan Toyota të specializuar. Modelet Toyota njihen si një nga makinat më të sigurta. Ato kanë një trup të fortë dhe janë të pajisur me të gjitha mjetet e nevojshme të sigurisë, e cila thekson avantazhin e blerjes së një makine familjare.

Shitja e Toyota në qytete të tjera