Njoftimet Premium

Shitja e Suzuki minivan / minibus në Shqipëri

Suzuki Wagon R, ne gjendje shume ge mire motorrike dhe xhenerike, serviset e bera vaj filtra gomi. Gomat 80% letrat per 1 vit te pagua. Makine familjare shume komode dhe ekonomi. Makina edh. Tiranë
E shitur
Suzuki Wagon R, ne gjendje shume ge mire motorrike dhe xhenerike, serviset e bera vaj filtra gomi. Gomat 80% letrat per 1 vit te pagua. Makine familjare shume komode dhe ekonomi. Makina edh. Tiranë
E shitur
Suzuki wagon r 1.3benzin viti 2001 nga gjendja xhenerike motorrike elektrike esht shum mir goma te re. Kilometrat e ve. Armortizatoret e ri. Shitet per arsye largim. Elbasan
E shitur
Makina esht shum e mir dhe ekonomikeme letra per ni vit me kondicjoner cmimi 800 euro Tiranë
E shitur
Makina esht shum e mir dhe ekonomikeme letra per ni vit me kondicjoner cmimi 800 euro Tiranë
E shitur
Makina eshte ne gjendje shume te mire, ka nje kamjo qe funksionon perfekt, eshte regjistruar ne shkurt 2018, dokumentacion i plote dhe i rregull Korçë
E shitur
Shes Suzuki Liana 1.4 Diesel, sapo e ardhur nga Zvicra me dogane te pagu. Siguracioni i mjetit i paguar deri ne janar 2019. Makina eshte shume ekonomi. Konsumi: 4.8/100. Me service t. Fier
E shitur
suzuki wagon viti 2003 1.3 benzine ne gjendje shum te mir me te gjitha sherbimet cmimi 2300 I diskutushem Tiranë
E shitur
Makina shitet per arsye se kam 2 eshte perdorur thjesht familjare dhe personale, letrat te prera per nje vit deri shkurt 2019.Te ineteresuar te kontaktojne Nr_0683135337. Telefonata serioz. Tiranë
E shitur
makina esht ne gjendje te mir motorike me afersisht 70000 kilometra te pershkruara motor 1.3 gaz/benxin me ajer te kondicionuar vit prodhimi 2003 cmimi i diskutushem Vlorë
E shitur
Shitet suzuki motorr 1000 kubik benci. Vetura esht ngjyre e kuqe ne gjendje shume te mir pu. makina eshte e vitit 2000 me taksa dhe siguracion te paguara per nje vit Vlorë
E shitur
szuzuk esht nje gjendje te mir 1.6 44 me 5 porta Elbasan
E shitur
Makina esht ne gjendje shum te mir nga sherbimet xhenerike esht e gateshme per cdo lloj prove me letra te prera deri ne netor 2018 0675446076 mondi Fier
E shitur
Makine suzuki ngjyre e kuqe motorr 1000 kubiksh benzine viti prodhimit 2000 me taksa te paguara per nje vi. shitet per arsye emigrimi Vlorë
E shitur
Suzuki WagonR-4x4 ne gjendje te mire me letra deri ne korrik 2018. Cmimi i diskutushe Lezhë
E shitur

Shitja e automjeteve Suzuki në Shqipëri. Historia e kompanisë

Shitja e automjeteve Suzuki në Shqipëri do të ishte e pamundur, nëse në vitet 30-të në Japoni nuk do të kishte kërkesë të madhe për automjete. Përkatësisht prodhimi i tyre u bë i dobishëm për ndërmarrjet. Suzuki Loom Works u themelua nga Mitio Sudzuki në vitin 1909. Fillimisht, kompania prodhonte makina endëse. Në vitin 1937 ajo u riorientua në prodhimin e automjeteve, por, pas prodhimit të një sasie të vogël prototipesh, u desh të kufizohej programi. Këtë gjë e favorizoi Lufta e Dytë Botërore. Viti 1951 njihet për kompaninë si lindja e dytë e prodhimit të automjeteve, e cila filloi pas rënies së tregut të makinave endëse.

Viti 1967 njihet për futjen në prodhim të makinave të para ekonomike Suzuki. Po këtë vit, u çel fabrika e parë jashtë shtetit, e cila u vendos në Tailandë. Në Indi koncerni filloi veprimtarinë e tij në vitin 1982, ndërsa një vit më vonë dolën modelet Cultus, Swift. Eksporti i automjeteve në SHBA filloi në mes të viteve ‘80. Fuoristradat e famshme sot e kësaj diteVitara, shfaqen në fund të viteve ’80. Në vitin 2008 shitja e automjeteve Suzuki përbënte gjysmën e tregut të automjeteve në territorin e Indisë. Aliance e krijuar së bashku me Volkswagen Group në vitin 2009, u mor me punimin e automjeteve ekologjike, por në vitin 2011 pushoi së ekzistuari.

Shitja e automjeteve Suzuki në Shqipëri

Shitja e automjeteve Suzuki është zhvilluar në nivel të lartë. Për shkak të dizajnit universal, automjetet kanë kërkesa nga adhuruesit e makinave: meshkuj dhe femra. Hijeshia e modeleve të automjeteve Suzuki, nuk është avantazhi më kryesor, edhe pse jo pak i rëndësishëm. Përmasat e vogla, bëjnë që automjeti japonez të jetë i lehtë për t’u manovruar. Avantazhi i modeleve Suzuki, në krahasim me analogët e tij, është se kanë hapësirë të bollshme, pavarësisht përmasave të vogla. Kanë një pamje në miniaturë së jashtmi dhe hapësirë brenda. Automjetet janë të pajisura me bagazh të brendshëm të bollshëm. Gjithashtu duhet përmendur edhe konsumi i paktë i karburantit, të cilit i shtohet edhe çmimi jo i lartë i automjetit. Zbritja e ulët në tokë, nuk është minus i automjeteve Suzuki, pasi ajo u jep makinave një karakter të vërtetë sportiv.

Shitja e automjeteve të përdorura Suzuki në Shqipëri

Shitja e automjeteve të përdorura Suzuki në Shqipëri zë një terren të konsiderueshëm në tregun e makinave të përdorura. Adhuruesit e automjeteve parapëlqejnë modelet Suzuki, të cilat janë montuar pikërisht në Japoni. Makinat e dala nga konvejeri japonez janë të famshme për sigurinë dhe gatishmërinë. Me një cilësi të tillë montimi nuk mund të mburren fabrikat e vendosura jashtë kufijve të Japonisë. Jo rrallë, nga konvejeri i tyre del një produkt jocilësor. Për pasojë pronarët e makinave u drejtohen serviseve për avari të ndryshme, por ky fakt i pakëndshëm nuk e ul nivelin e komenteve pozitive për cilësinë dhe besueshmërinë e automjeteve Suzuki.

Automjetet Suzuki bëjnë pjesë në kategorinë e modeleve buxhetore. Kjo ka të bëjë me çmimin dhe shpenzimet që bëhen për t’i mbajtur ato.Gjithmonë është e lehtë për të gjetur pjesë këmbimi dhe vlera e tyre do t’i kënaqë tifozët e makinave me çmimin e arsyeshëm. Kushdo prej tyre mund të zgjedhë nga seria e modeleve Suzuki një makinë sipas gustos,pasi kompania mburret për prodhimin e një numri të madh modelesh me çmime të ndryshme.

Shitja e Suzuki në qytete të tjera