Njoftimet Premium

Shitja e Smart në Shqipëri

JO NDRRI.; ; Me dogan t pagua.; ; Klimatroni.; ; Sedilje elektrik.; ; Abs, Esp, AirBa.; ; Radio C.; ; Pasqyra Elektrik.; ; Kompjuter Bord.; ; Xhama elektri.; ; Drita mjegull.; ; Tavan panoramik et. Fier
3 200€
Shes smart 451 fortwo te vitit 2008; ; Motori 1000 benzin; ; Semiauto; ; Km 162.000 Tiranë
3 000€
Ne gjendje te shum te mir, goma te reja, dokumenta te paguara per 1 vit, me kodizione. Mundesi per impiant gazi gp. Tiranë
2 800€
I diskutueshëm
makina eshte me taksat e prera; ; makina esht ok si na brenda dhe jasht; ; sensor shiu Fier
2 100€
Full Panoramike; ; Pasqyra Elektrike; ; 4 AirBag; ; Kondicjoner; ; Me Dokumenta deri ne Shtator 2021; ; Servise te Kryera Gjendja Perfekte 100%; ; Makina esht e Ardhur Nga Zvicra Dhe Shume e Mirmbajtu. Tiranë
1 900€
I diskutueshëm
Cabrio; ; Super Gjendje Fier
1 950€
I diskutueshëm
me letra per nje vite te gjitha sherbimet e bera ne gjendje perfekte Tiranë
4 200€
KONDICIONER, MBYLLJE QENDRORE, NE GJENDJE SHUME TE MIRE, ME LETRA TE PAGUARA PER 1 VIT, SHERBIME TE KRYERA Tiranë
3 790€
ME DOGANE TE PAGUAR IMPRTUAR NGA GJERMANIA, TAVAN PANOARAMA, SENDILJE ME NGROHJE, KLIMA A/C Tiranë
3 900€
kondicioner xhama elektrik ne gjendje te mire euro 4 letra te paguara deri ne mars 2021 Tiranë
2 100€
super gjendje me targa shqiptare letrat e sapo paguara te gjitha Tiranë
3 400€
Fundi 2007; Panoramik me liber sherbimesh shum e paster; Kasetofon origjinal me fishe AUX, klima AC, pasqyra me palos. E; 4 goma te reja; Shum e shpejt dhe ekonomi; Sot sapo bere dogan; . Tiranë
2 350€
I diskutueshëm
Me ekonomik se ky nuk ka, impjati i montur tek eltoni autogas dhe ka 2 vjet garanci, me liber sherbimesh, e ardhur nga zvicra, tapiceri shum e paster, panoramik, kondicioner, Audio cd, drita le. Tiranë
3 800€
I diskutueshëm
Shitet Smart 0.8 diesel; Viti 2009 i sapoardhur nga Gjermania; Me dogane te paguar Tiranë
3 700€
Shitet Smart Fortwo 1.0 viti 2013, km 113000, me tvsh te paguar, ardhur me. 24.10.2019 nga Siena Ita. Borici Auto Tregti automjetesh Mbrostar ura Fier; autoborici@gma. com Fier
5 700€
shes smart 2004 ne gjendje perfekt CDI 800 nafte, xhama elektrik, baxho full xham, kondicione, gomat 90%, plus dy guma rezerv, makina ka ardhur nga gjermania, kam 1 vit qe perdor un Tiranë
2 350€
SMART 700 cc Benzin Automat; cmimi I PADISKUTUSHEM; Viti 2003; brenda meshine; Gomat e reja; panoramik; Komdicioner; me dogane te paguar gati per targim Tiranë
1 500€
Shitet ose nderrohet smart 1.0 benzine automat 99 mije klm me letra der ne korrik 2020 makina eshte ne gjendje perfekte per me shum info tel Tiranë
3 999€
Shitet Smart fortwo 1.0 viti 2010, km 147000, me tvsh te paguar, ardhur me. 26.05.2019 nga Siena Itali Fier
4 400€
Smart Fortwo i ardhur nga zvicrra me dogane me letra te paguara!!; ; Te dhenat-Data e pare e regjistrimit 22/12/2003 Kilometra te pershkruara 189 mije origjinaleMotorri 599 kubik shume ekonomi. Tiranë
1 700€
Shitet SMART ForFour cdi viti 2005 me motorr 1.5 nafte e ardhur nga gjermania Euro 4 me dogane te paguar makina eshte shum e paster ka dhe klim Fier
2 800€

Smart-i në Shqipëri

Makinat Smart janë të njohura në shumë vende evropiane, duke përfshirë edhe Shqipërinë. Ky model dallon dukshëm nga shumë variante të tjera në tregun e sotëm të automobilave. Makina Smart (Swatch Mercedes Art) është një kategori speciale, që prodhohet nga kompania me të njëjtin emër. Këto makina unike dhe kompakte janë produkt i aktivitetit të përbashkët të korporatës gjermane Daimler-Benz dhe kompanisë zvicerane të orëve Swatch. Rezultati i këtij bashkëpunimi i tejkaloi të gjithë pritshmëritë: projekti rezultoi i pazakontë dhe shumë interesant. Risia që u shfaq në tregjet e automobilave, fitoi menjëherë zemrat e shumë dashamirësve të makinave.

Karakteristikat dalluese të makinave Smart

Makinat Smart dallohen kryesisht nga pamja e tyre. Ato janë kompakte, të vogla dhe duken shumë elegante. Gama e tyre e ngjyrave mund të jetë shumë e larmishme, kështu që, duke përdorur një makinë të tillë, ju mund të theksoni individualitetin tuaj. Makinat e lehta dhe të manovrueshme nuk shkaktojnë vështirësi gjatë vozitjes. Veçanërisht këto makina janë komode në qytetet e mëdha, ku shpesh ka vështirësi me parkimin.

Karakteristikat e këtyre makinave, të cilat, gjithnjë e më shumë, gjenden në rrugët e Shqipërisë, janë:
  • Modeli popullor Smart Fortwo është projektuar për 1-2 persona: përmasat e tij nuk lejojnë të ketë më shumë se dy sedilje, hapësira është shumë e kufizuar;
  • Të përshtatshme për zonat e mëdha metropolitane: kjo është arsyeja pse në Shqipëri ato janë më të zakonshme në qytetet e mëdha sesa në fshatra;
  • Zënë hapësirë të vogël në parking, kështu që edhe në një oborr të vogël do të ketë një vend për ta;
  • Konsumojnë një sasi të vogël karburanti;
  • Kanë një efekt pozitiv në mjedis, pa përkeqësuar gjendjen e tij;
  • Punojnë me elektromotorr hibrid.
Makinat e përdorura Smart janë të përballueshme në çmim, pasi pronarët e tyre të mëparshëm zakonisht e ulin ndjeshëm çmimin, për faktin se makina ka qenë e përdorur.

Kosto e makinave Smart në Shqipëri

Makinat e zgjuara dhe të vogla duken nga jashtë si kube shumëngjyrëshe. Megjithatë, ato janë të forta dhe të manovrueshme. Në çmimin përfundimtar të makinave, që shiten në site-in Onlyauto, ndikojnë faktorët e mëposhtëm:
  • gjendja e automjetit (gërvishtjet, abrazionet, problemet me motorin dhe komponentë;
  • të tjerë);
  • veshja e brendshme;
  • kilometrazhi i automjetit;
  • viti i prodhimit;
  • rrethana të tjera, për shkak të të cilave mund të zvogëlohet kostoja.
Prania e shumë propozimeve për shitjen e një modeli ju lejon të shikoni nga afër, krahasoni dhe analizoni opsionet e mundshme shpejt dhe me zgjuarsi. Pronarët e Smart-it theksojnë se një blerje e tillë e ka bërë lëvizjen e tyre në Shqipëri më të lehtë dhe më të aksesueshme. Tani, ju nuk duhet të mendoni se ku mund të gjeni hapësirë të mjaftueshme parkimi ose si të kaloni nëpër rrugicat e ngushta.

Çfarë duhet të dini për makinën Smart para blerjes

Çdo makinë ka të meta dhe Smart-i nuk bën përjashtim. Ai nuk është i përshtatshëm për:
  • familjet e medha me fëmijë;
  • ata që bëjnë blerje të shumta dhe janë mësuar t’i transportojnë ato me makinë;
  • njerëzit mbipeshë.
Në të njëjtën kohë, makinat Smart, ndryshe nga makinat e tjera të vogla, nuk janë automjete të rrezikshmërisë së lartë. Karroceria e makinave të tilla "të zgjuara" është bërë nga çeliku, gjë që i bën ato të forta dhe rezistente ndaj deformimeve të mundshme. Kjo siguron mbrojtje të shkëlqyer për shoferin dhe pasagjerin nga goditjet gjatë përplasjeve.

Makina Smart përbëhet nga shumë pjesë të lëvizshme, që mund të zëvendësohen në rast të një avarie, pa kosto të konsiderueshme. Makinat Smart janë automjete të sofistikuara, moderne dhe elegante që ofrojnë liri si në qytetet e vogla të Shqipërisë, ashtu edhe në ato të mëdha.

Shitja e Smart në qytete të tjera