Njoftimet Premium

Shitja e Skoda në Shqipëri

Skoda Karoq Ambition 1.6 TDI DSG; ; Gjendje e shkelqyeshme, parkuar gjithmone ne garazh; ; Ngjyre kafe metalixato; ; Kambio Automatike DSG 7 marshe dhe tiptronic; ; Kontroll per ngjitjen malore,; ; Gom. Tiranë
18 200€
I diskutueshëm
MAKINA ESHTE NE GJENDJE PERFEKTE; ; E GATESHME PER CFARE DO LLOJE PROVE; ; TAKSA TE PAGUARA PER 1 VITE Tiranë
4 300€
Shitet skoda rapid, 1.0, benzine, automatike, 70000 km; ; cmimi 10500 Tiranë
10 500€
Dokumentacioni rregullt paguar der ne tetor 2021 Tiranë
4 000€
SKODA YE. MOTORR 1.2 BENZINE + GA; KLI. XHAMA PASQYRA ELEKTRI. RADIO CD ORIGJINA. DISQE ALUMI. GOMA TE RE. NE GJENDJE SHUME TE MI. E GATSHME PER KONTRO. DOKUMENTA TE PAGUARA PER NJE VI. Tiranë
5 300€
Impianti sapo montuar me 3 vite garanci teper ekonomike me 300 lek ben 100 km Makina eshte motorr 1.2 Benzin Teper ekonomik. Motorr me Zinxh. Makina ka 60 mij km orgjina. Me letra te sap. Durrës
4 200€
SHITET - OKAZION; SKODA - OKTAVIA; AUTOMATIK; NAFTE 1.9; VITI 2005; ME DOGANE; SENSOR - PARKIMI; KAMJE ( DSG ); 2 CELCA; SUPER GJENDJE Kavajë
4 600€
skoda fabia 1.6 naf. e bler ne itali me 0 km dhe e perdorur vetem nga ni pers. makin familjare dhe shum ekonomi. ne gjendje te mir motorrike dhe gjeneri. mundesi nderrimi me kamjo autom. Tiranë
5 000€
Kambio: manuale, 1.9 cc, nafte, gjendja: e perdorur, 5 dyer, 5 vende, ngjyra: gri, sistem alarmi, dritare elektrike, airbag per shoferin, airbag per pasagjerin, airbag anesore, fenere per mjegull. Berat
2 500€
Viti i prodhimit 2010; 2.0 Nafte Tiranë
7 000€
Me dogana t pagu. 197 mij KM origjinale 100% garan. Abs/Esp/Airb. Radio CD mp3. Klimatronik 2 zo. Xhama elektr. Pasqyra elektri; Fenera mjegul. Mbyllje qndrore pu. Gomat 95% te re. Tiranë
5 400€
Skoda viti 2012 naft 1.6 ka 123 km me liber sherbimesh esht bler me 0 km sa po ka ardhur me dogan te paguar Tiranë
5 800€
Skoda Yeti viti fundi i 2010. Me 129 mije km orgjina. Motor 1.2 benzi. Kambio automati. I sapo vendosur super impiant gazi Landi Renzo me vlere 900 euro me 3 vjet garanci me fatu. Nje ng. Tiranë
7 700€
shes skoda felicia 1.3 benzin gaz gazi i shenuar ne leje qarkullimi me gjith sherbimet e bera goma te reja letrat deri ne tetor te 2020 Durrës
3 000€
Skoda Yeti 1.2 TSI, D. Makina esht ekonomike, ne gjendje perfekte motorrike, xhenerike po ashtu edhe vizuale sic duket ne fo. Makina ka 100000 km origjinale te vetat per arsye se e kam bler m. Tiranë
5 999€
Shitet Skoda Fabia 1.2 TSI 16 V 77. 90.000. Bler te Porche Albania m 0. Kambio Automatike, Xhamat e pare Elektrik, Xhamat mbrapa te erresu. Gjendje e mire motorrike dhe xhenerik Tiranë
5 500€
OKAZIO. shitet Skoda Yeti 1.2 Benzine, me 134000 km origjinale te sajat, mund ta kontrolloni ku te doni eshte blere me 0 km, ne gjendje perfekte nga ana motorike gjenerike dhe vizuale me senso. Shkodër
5 850€
Makina eshte e sapoardhur me dogane paguar, motorr 1.2 benzine + gaz, kambio manuale, viti prodhimit 11/2009, kondicioner, mbyllje qendrore, abs, esp, radio cd + aux, xhama eklektrik, dy celesa. Tiranë
4 300€
Motor 1.6 diese (otori golfit Vl) sapoardhur nga Zvicera, shume ekonomike Durrës
5 400€
I diskutueshëm
SKODA - FABIA - benzin gaz; ; viti prodhimit 2006 - ngjyr e kalter - kondiciones - cd player- usb - kamjo manual - xhamat plus pasqyrat elektrike -benzin gaz - shum ekonomike - ne gjendje t. Tiranë
3 500€
Skoda 1.6benzin viti 2000 me letra per i vit kondicioner ok 4 xhamat elektrik sherbime te sapo bera shum e paster mrena jasht cmimi 1500ero mundesi ndrimi nr tel 0698764585 Durrës
1 500€

Shitja e automjeteve Skoda në Shqipëri. Historia e Kompanisë

Në fund të shekullit XIX, në fillim të shekullit XX, dy tifozë të zjarrtë të çiklizmit krijuan kompaninë që prodhoi motoçikletat e para, e më vonë motoçikletat e garave. Themeluesit e kompanisë për prodhimin e mjeteve të transportit me dy rrota ishin Vaclav Laurin dhe Vaclav Clement. Në shekullin e njëzetë, ata u profilizuan për prodhimin e makinave, pasi popullariteti i karrocave vetëlëvizëse në Evropë ishte rritur jashtëzakonisht. Tashmë makina e parë që u prodhua i bëri të njohur prodhuesit çekë në të gjithë Evropën, kërkesa filloi të rritet, por kapaciteti i prodhimit nuk ishte i mjaftueshëm për të përmbushur të gjitha porositë. Atëherë nevojiteshin investime dhe forma e pronësisë u ndryshua në një shoqëri aksionere.

Qysh prej fillimit të Luftës së Parë Botërore, puna u ridrejtua në prodhimin e pajisjeve ushtarake, pajisjeve bujqësore dhe transportin e mallrave. Fabrika punoi me kapacitet të plotë, por kërkoheshin fonde për zhvillim. Në vitin 1925 ndodhi bashkimi me Pilsen dhe pastaj u shfaq Skoda. Shumë rënie u desh të përjetonte ndërmarrja gjatë pushtimit të Çekosllavakisë nga nazistët, si rezultat i Luftës së Dytë Botërore. Kjo periudhë zgjati deri në vitin 1987 dhe pas kësaj nisi rimëkëmbja. Prodhimi i modelit Favorit u shoqërua nga një vlerësim mbarëkombëtar dhe një rritje e menjëhershme e shitjeve të Skodës.

Një fazë e re e zhvillimit aktiv, eksportimit dhe fitimit në rritje, erdhi nga bashkimi në koncern i grupit të prodhuesve - Volkswagen, Skoda, Audi, SEAT. Pikërisht atëherë, u prezantua Fabia kompakte, pastaj modelet kult SuperB dhe Octavia. Të gjitha këto versione të Skoda-s u prodhuan deri në fund të viteve ‘90, por edhe sot e kësaj dite po thyejnë të gjitha rekordet e shitjeve në shumë vende të botës, pa përjashtuar Shqipërinë.

Shitja e automjeteve Skoda në Shqipëri

Blerja e makinave Skoda në Shqipëri është një mundësi e shkëlqyer për të marrë një makinë evropiane me një çmim të mirë. Nëse flasim për modelet legjendare, Fabia është e sigurt se do t'u pëlqejë tifozëve të makinave kompakte dhe ekonomike. SuperB dhe Octavia janë absolutisht universale. Ato duken luksoze, brenda kanë hapësirë të madhe, tamam si të jesh në një makinë të klasit luks. Bagazhet e mëdha bëjnë të mundur transportin e ngarkesave të rënda dhe udhëtimin e lirshëm me një familje të madhe. Është e nevojshme të theksohet karroceria liftback, një shenjë e veçantë e markës tregtare Skoda.

Në hapësirën e brendshme janë përdorur materiale dekorimi praktike dhe jetëgjata, plastika e butë nuk ka aromë. Një shumëllojshmëri pjesësh përbërëse siguron një zgjedhje të lirë për çdo klient. Ekziston vetëm një bindje, duke propozuar shitjen e mjeteve Skoda, çdo tregtar e di se është thjesht e pamundur të mos e duash këtë makinë! Kostoja e mirëmbajtjes dhe pjesëve të këmbimit është e arsyeshme. Nëse nuk flasim për situata të paparashikuara dhe duke bërë vetëm një servis të planifikuar, një makinë e tillë do të shërbejë mirë për shumë vite.

Shitja e automjeteve të përdorura Skoda në Shqipëri

Shitja e Skoda-s në Shqipëri është e suksesshme, sepse në sajë të cilësisë së shkëlqyer të përbërësve dhe materialeve të përdorura, makina mund t'u shërbejë pronarëve të saj për më shumë se një dekadë. Kur të vendosni për të blerë Skoda, njihuni me mënyrat e zbulimit të defekteve të fshehura, mësoni se si të bëni saktë kontrollin vizual të karrocerisë dhe interierit.

Opsioni më i mirë,natyrisht, është të rekrutoni specialistë për të kontrolluar makinën në servis, para se ta blini. Një metodë tjetër e provuar mund të konsiderohet edhe blerja përmes një ndërmjetësi. Të dy këta pjesëmarrës në proces do të ndihmojnë në përcaktimin e dëmtimit ekzistues, përcaktimin e komsumimit aktual të pjesëve dhe vlerën objektive të automjetit.

Shitja e Skoda në qytete të tjera