Njoftimet Premium

Shitja e Renault minivan / minibus në Shqipëri

Shes/ reno scenic 1.6 16V benzin; Impjanti stag i sapo hedh. Viti 2007 me 139 mij k; 3 muaj e targuar e ardhur nga fran. Gjendje perfekte xhenerike motorri. Kit i nderruar + pomp uji; Vaj. Fier
3 100€
I diskutueshëm
Makina esht ne gjendje te mire Kavajë
1 500€
Shitet renault scenic viti 2002.1.9 naft makina esht ne gjendje te mir sherbimet e kryera letrat te paguara deri ne prill 2020 Fier
1 600€
Shitet Reno Scenic viti 2000 1.9 nafte me kondicioner, mbyllje me pu. Makina eshte ne gjendje shum te mire motorrike dhe xhenerike, goma te reja plus gome rezerve, te gjitha sherbimet e kryera. Tiranë
1 300€
Shitet kembehet 2003 naft super ekonomike 1.5 naft me sherbime kondicjoner funksional na kontaktoni ne whatsap per opsionet tuaja Tiranë
1 900€
I diskutueshëm
Shitet AMBULNCE 2.0 naft. 6 Marsh. viti 2009; Xhama te zi origjinal Makina esht me amortizator pneumatik mbrapa ulet kur nxjerr krevati. 4 goma te re. Makina ka 330000 km origjinal. M. Durrës
7 000€
Tip top; Kilometra origjinale; Renault modus 129267klm; Viti 2005; sensor parkimi mbrapa; drita ksenon normalet dhe poshte; me ndricim led tek kembet; ndricim led ne gabine; drita led per ndricimi. Tiranë
3 199€
Super e paster 6. 1 vende 1.5 naft me letra t prera deri n tetor t 2020 super ekonomike nuk do as sherbim in m t vogel Pogradec
2 550€
Renault Modus 1.6 benzine i ardhur nga zvicrra me dogane dhe me targa!!!; Te dhenat e makinesData e pare e regjistrimit 07/12/05Kilometra 210 origjinale Kambio Automatike plus-minus Motorri 1.6 16. Tiranë
3 200€
Shitet fugon renault trafic 1.9 d. sherbime te gjitha te be. kit komplet i nderruar pompe uji rrip motorri rr. vaj kamje vaj motorri vaj hidrauli. goma te re. Kamera para mbra. mbyllj. Tiranë
4 000€
Shitet Renault Grand Scenic 1.9 hdi viti 2006, vende 6 + 1, km 194000, sherbimet te gjitha te kryera, taksa sig te pagua. Fier
3 200€
Shitet Renault Grand Scenic 1.9 hdi viti 2006, vende 6 + 1, km 194000, sherbimet te gjitha te kryera, taksa sig te pagua. Fier
3 200€
Makina eshte e sapo targuar ne shqipe. Eshte ne gjendje shume te mire dhe e gatshme per cdo pro. Faleminderit Tiranë
8 200€
RENAULT MODUS; MOTOR. 1.5 NAFTE; KAM. AUTOMAT + TRONI; KLIMA RADIO CD, USB, A. TEL,; TAVANI PANORAMI; SALLONI NGJYRE MENT; E TARGUA. TE GJITHA SHERBIMET VAJ, FILTRA + XHENERIKE, TE BE. GOM. Tiranë
3 900€
Shitet Renault Scenic me kambio manuale, 1870cc nafte, viti 2001 me 230 mije. Cdo sherbim i eshte bere ne kohen e duh. Ne gjendje shume te mi. Cmimi i diskutueshe Tiranë
2 000€

Shitja e Renault në Shqipëri. Historia e kompanisë

Shitja e Renault në Shqipëri u bë e mundur për shkak të rrjetit të zhvilluar të tregtarëve dhe një suksesi të tillë i paraprinë studimet në fushën e industrisë së automobilave, të bëra nga Louis Renault - themeluesi i kompanisë. Karroja e parë vetëlëvizëse u projektua nga ai më 1898 dhe, pasi bashkoi forcat me vëllain e tij më të madh, ai ishte në gjendje të krijonte një prodhim në seri. Një vit më vonë, u prodhuan 15 makina të tilla. Zhvillimet e mekanizmave të ndërrimit të marsheve të asaj kohe, të krijuara nga Louis, ende janë baza e bllokut të ndërrimit të marsheve për automjetet Renault. Pikë referimi atëherë ishin garat, por me kalimin e kohës, objektivat u transformuan dhe ndërmarrja u zhvillua. Për shembull, gjatë kohës së luftës, ishte e nevojshme të riorientohej dhe të fillonte prodhimi i pajisjeve ushtarake.

Pas Luftës së Parë Botërore, rifilloi prodhimi dhe shitja e veturave Renault dhe, pas përfundimit të Luftës së Dytë Botërore, të gjitha repartet u shkatërruan, Louis u akuzua për bashkëpunim me nazistët dhe u burgos. Vdiq në burg pa marrë një vendim pafajsie. Gjithçka që mbeti nga "pasardhësi" i tij kaloi në pronësinë e shtetit. Rimëkëmbja e mëtejshme e kompanisë u bë me shpenzimet e buxhetit të shtetit dhe në vitin 1946 rifilloi prodhimi. Modele të reja u prodhuan dhe nisi një fazë e zhvillimit të vazhdueshëm deri në ditët e sotme.

Shitja e automjeteve Renault në Shqipëri

Shitja e automjeteve Renault në Shqipëri sapo ka filluar qarkullojë. Megjithatë, sot është e mundur të bëhen parashikime. Koncerni Renault, i cili përfshin gjithashtu markat Dacia dhe Samsung, ka një pjesë aksionesh në kompanitë Nissan, Volvo dhe AutoVAZ. Kompania zë vendin e katërt për prodhimin e makinave në volumin e përgjithshëm botëror, kryesisht për automjetet tregtare dhe të pasagjerëve.

Marka ishte 6 herë fituese në nominimin "Makina më e mirë evropiane" dhe në larminë e saj përfshihen gjithashtu makina elektrike, kamionë të vegjël dhe makina sportive. Koncerni Renault ka fabrika në territorin e disa shteteve, një rrjet tregtar të zhvilluar dhe, për këtë arsye, një numër të mjaftueshëm autoservisesh.

Kompania po zhvillohet në mënyrë dinamike në tregun evropian dhe aziatik, duke u ofruar klientëve të saj makina të besueshme me një çmim demokratik. Makinat Renault nuk i përkasin segmentit premium, por, përkundrazi, ato janë modele praktike, atraktive, të rehatshme dhe me çmime të arsyeshme. Përshtypjet e pronarëve në mbarë botën dëshmojnë për cilësinë e lartë, qëndrueshmërinë dhe prakticitetin e produktit Renault. Ja përse:

1. Shasia më e besueshme në botë;

2. Motorët e makinave janë nga më të mirët në botë;

3. Makina e Sebastian Vettel është e pajisur me një motor Renault dhe seria e automjeteve Sport fitoi kampionatin botëror në garat profesionale.

4. Renault Megane R.S. në pistë i lë prapa konkurrentët gjermanë dhe amerikanë, si dhe, sipas karakteristikave, krahasohet me Subaru Impreza WRX STI dhe Mitsubishi Evolution X.

Shitja e automjeteve të përdorura Renault në Shqipëri

Shitja e makinave të përdorura Renault në Shqipëri po rritet me shpejtësi, pasi përdoruesit nuk kanë dyshime për cilësinë e pjesëve të përdorura dhe elementëve të interierit. Automjetet janë të qëndrueshme në kushte të ndryshme përdorimi dhe janë në gjendje t’u shërbejnë pa të meta disa pronarëve, madje edhe disa gjeneratave. Materialet e përdorura për dekorimin e makinave janë në nivelin më të lartë dhe mund të krahasohen me elementet e dekorimit të disa makinave gjermane. Lënda plastike për interierin, e prodhuar në fabrikat e Turqisë dhe Rusisë, në cilësi është mjaft e krahasueshme me homologët japonezë, koreanë dhe amerikanë.

Konkurrentë në shitjen e kësaj marke nuk ka praktikisht,sidomos duke pasur parasysh politikën e çmimeve. Qasja sigurohet nga platformat e unifikuara B, C, D. Pavarësisht të gjitha avantazheve, është gjithmonë më mirë të siguroheni para blerjes dhe të kontrolloni gjendjen teknike të automjetit, duke kontrolluar karrocerinë, interierin dhe komponentët e brendshëm në një servis të specializuar.

Shitja e Renault në qytete të tjera