Njoftimet Premium

Shitja e Peugeot minivan / minibus në Shqipëri

Shitet Peugeot Partner 1.6 hdi viti 2008, km 118000, me tvsh te paguar, ardhur me. 12.06.2019 nga Siena Ita. Fier
4 900€
Shitet Peugeot Partner 1.6 hdi viti 2008, km 118000, me tvsh te paguar, ardhur me. 12.06.2019 nga Siena Ita. Fier
4 900€
Shitet peugeot 1.9 tdi; Viti prodhimit 2003; Motorr 1.9 disel me dogane te paguar; Ne super gjendje teknike dhe vizuale; Shum e pershtatshme per transport dhe familjare; Sherbime komplet te ber. Tiranë
3 200€
PEUGEOT PARTNER 1.6 nafte 2009; Kambio manuale, klima, radio cd mp3, sedilje me ngrohje, sensor shi.. targa shqiptar; 201000 km; c. 0692061899 Tiranë
5 700€
Shitet Peugeot 5008 2.0 HDI, e vitit 2012, kambio automatik. Ne super gjendje xhenerike dhe estetik; Tavan Panoramik, Pilot automatik, Timon Elektrik dhe Multifunsional, Xhama te erresuar, Klim. Tiranë
7 700€
SHES PEUGEOT 3008 DIESE. XHAMA TE ZINJ ORIGINAL ME PERDE KOMANDO NE TIMON BOJ PERL E BARDH DISQE TE 2016 ME GOMA TE REJA LETRAT TE PAGUARA PER 1 VIT TE GJITHA SHERBIMET TE KRYERA TE PEUGEOT M. Fier
6 000€
Viti: 2010; ; Kilometrazhi: 80000 km; ; Kutia e shpejtsis: Mekanike Tiranë
3 900€
Makina eshte ne gjendje te mire pune, posedon 420.000 km por motorri i eshte ndruar ne itali dhe eshte me 180.000 km gomat i ka 80% me kondisioner, makine ekonomike; ; Cmimi i diskutueshem !. Durrës
2 400€
I diskutueshëm
Viti: 2014; ; Kilometrazhi: 150000 km Mali i Zi
11 400€
Makina eshte ne gjendje te mir pune motorri 1.9 turbo shitet per arsye emigracoini per meshum kontaktoni ne 0685688788 Lushnjë
E shitur
Peugeot partner 1.9 h. motorr ekologjik dhe nuk harxh. kondicion. goma 90% te re. letrat e paguara per 1 v. makina eshte blere me 0 km tek peugeot ne tirane, me liber sherbimesh tek peuge. Durrës
E shitur
PEUGEOT PARTNER 1.9 TDI, tek dere ne gjendje te mire motorrike, xhenerike, optik. gomat 70 % te reja, makines ja bere sherbimet te rregullt. eshte me letr (aksa + siguracio) Librazhd
E shitur
Makina eshte ne gjendje te rregullt Tiranë
E shitur
SHITET MJETI ME CMIM OKAZION 3700 EURO, "I DISKUTUESHEM, NE GJENDJE SHUM TE MIRE TEKNI; NA KONTAKTONI NE 0683328644 Tropojë
E shitur
Peugeot partner origin Viti 2010 Nafte 1.9 4 + 1 vende makina nuk eshte A. Me kondicioner Me dokumenta te rregullta deri me 15.03.2019 Tiranë
E shitur
Peugeot Partner; Viti 2007; Super makine; Shume e mirmbajtur; E pa punuar; Super okazionnn; E gatshme per cdo lloj prove Vlorë
E shitur
shitet peugeot ne gjendje te shkelqyer me te gjitha kushtet e kryera, dokumenta deri ne nento. me te gjitha sherbimet e krye. krahu agle Tiranë
E shitur
Eshte ne gjendje te mire pune, me letra te paguara deri ne fund te prillit, me mundesi nderimi me makine te vog. Shitet per arsye mos perdorim Durrës
E shitur
Shitet peugeot partner, viti 2010, taksa te paguara, ne gjendje shume te mire motorrike dhe xhenerike, airbag, kondicioner, xhama elektrik 4 goma te re. Km 230000; Makina eshte blere n. Tiranë
E shitur

Shitja e Peugeot-it në Shqipëri. Historia e kompanisë

Historia e shitjeve të makinave Peugeot nuk filloi menjëherë, sepse në kohën e krijimit të korporatës aq të fuqishme në ditët e sotme, drejtimi ishte ndryshe, si p.sh:prodhimi dhe realizimi i sustave të orëve, i mullinjve të kafesë dhe i teheve të sharrave. Më 1882 filloi prodhimi i biçikletave, ndërsa prodhimi i makinave të para nisi në vitin 1890. Marka Peugeot,ka zënë vendin e parë në botë në përdorimin e gomës së rrotave. Gjithashtu, në risitë e saj përfshihet një zhvillim më modern, siç është tavani i palosshëm i ngurtë.

Në vitin 1899 nis prodhimi në seri dhe kështu prodhimi vjetor arrin në 300 makina. Me kalimin e kohës, filloi prodhimi i modeleve më bashkëkohore, u rrit shumëllojshmëria e tyre dhe bashkë me të edhe vëmendja e komunitetit botëror. Në Rusi, për shembull, i pari automobil i markës Peugeot u shfaq më 1896 në rrugët e Nizhny Novgorod. Sot shitjet e makinave Peugeot po ecin në të gjithë botën. Kompania ka një rrjet të gjërë tregtarësh dhe një sistem të mirë të zhvilluar logjistik, furnizimet e pjesëve të këmbimit në çdo pikë të Evropës dhe Azisë kryhen brenda pak ditësh.

Shitja e automjeteve Peugeot në Shqipëri

Shitja e automjeteve Peugeot në Shqipëri është në fazën e zhvillimit, sepse tregu shqiptar i automobilëve ka filluar të zhvillohet dhe shumë prodhues po përpiqen ta pushtojnë atë. Pavarësisht kësaj, makinat franceze kanë gjetur gjithmonë terrenin e tyre dhe shumë shoferë janë besnikë ndaj kësaj marke. Duhet thënë se çmimi i automjetit është mjaft i arsyeshëm, pajisjet mund të zgjidhen sipas buxhetit dhe preferencave. Prodhuesi është përpjekur t’i sigurojë automjetet e tij me të gjitha pajisjet e nevojshme teknike, në mënyrë që udhëtarët dhe shoferi të ndihen rehat në kushtet e ngarjes së makinës në qytet dhe rrugë të pashtruara.

Secili prej modeleve të paraqitura në larminë e tyre është i përshtatshëm për udhëtime biznesi ose udhëtime me familjen. Inxhinierët e Peugeot-it u garantuan klientëve të tyre një hapësirë të brendshme të bollshme, zbritje të rehatshme në tokë, një motor të fuqishëm dhe ekonomik, kuti shpejtësie mekanike dhe automatike. Zgjidhni sipas nevojave tuaja! Servisi kryhet në qendra të specializuara shpejt dhe me efikasitet. Nuk ka probleme me blerjen e pjesëve të këmbimit, por më shpesh ato vijnë me porosi.

Shitja e automjeteve të përdorura Peugeot në Shqipëri

Blerja e makinave të përdorura Peugeot në Shqipëri padyshim do t’u interesojë adhuruesve kursimtarë të makinave ekonomike, të cilët nuk dëshirojnë të paguajnë tepër kur blejnë në autosallon. Ka gjithmonë opsione për blerjen e automjeteve të përdorura Peugeot-i dhe në treg ka shpesh oferta me lexim kilometrazhi jo më shumë se 20 mijë km dhe me një çmim 30% më të ulët se makina e re. Blerja e një makine të tillë nuk do të ndikojë në asnjë mënyrë as në komoditetin e përdorimit, as në cilësinë e udhëtimit. Megjithatë, ju duhet të dini se si të zgjidhni makinën e duhur.

Është e nevojshme të zbuloni nëse makina ka pësuar aksident, nëse është real kilometrazhi i deklaruar nga shitësi, cila është gjendja e nënvares dhe komponentëve të tjerë të rëndësishëm. Kjo nuk është e vështirë, por është e nevojshme të merrni ndihmën e specialistëve ose t’i drejtoheni menjëherë shërbimeve të ndërmjetësve në shitje. Kjo do të kërkojë një ekspert të aftë të vlerësojë gjendjen e makinës nga përvoja e tij dhe me ndihmën e disa pajisjeve speciale. Kështu që ju mund të përcaktoni objektivitetin e kilometrazhit të deklaruar, cilat pjesë janë dëmtuar dhe riparuar më parë, cila ishte mënyra e funksionimit.

Për të identifikuar dëmtimet e mundshme të fshehura, do t'ju duhet të kryeni diagnostikime kompjuterike, të cilat do t'ju lejojnë të shihni historikun e automjetit, bazuar në gabimet ekzistuese në sistem. Nëse ju merrni të gjitha masat e nevojshme gjatë fazës së kontrollit, patjetër që do të blini një makinë të shkëlqyer Peugeot në Shqipëri me çmimin më të ulët.

Shitja e Peugeot në qytete të tjera