Njoftimet Premium

Shitja e Peugeot në Shqipëri

Makina eshte ne gjendje shume te mir. Tiranë
1 450€
Peugeot Bipper Teppe ne gjendje shume te mire dhe me dokumenta te rregullt. Korçë
4 500€
I diskutueshëm
Makina eshte e sapoardhur me dogane paguar, kondicioner, mbyllje qendrore, abs, esp, radio cd + usb + aux, xhama + pasqyra eklektrike, dy celesa etj; ; Kam edhe 90 makina te tjera te markave te ndryshm. Tiranë
3 500€
Gjendje shum e mir motorike dhe xhenerike; ; Taksa te sapo prera Fier
1 900€
I diskutueshëm
Full opsio. 4 vendesh. Gazi i shkruar ne leje dokumentat e paguara deri mars 2022. Tiranë
2 000€
Shitet Peugeot 308 Sport Turbo, Makina eshte ne gjendje perfekete ne motorr dhe xhenerike shum e paster nga jasht dhe brenda e gatshme per cdo lloj kontroll; Kondicioner; Dritat Automatike. Tiranë
E shitur
Shitet Peugeot 206CC 1.6 Gaz + Benzine Viti 2002 Kamio Manuale; Makina Posedon Keto Opsione Klima Dixhitale Tronike Ngrohje-Ftohje Xhama Elektrike Hapje Mbyllje Me Pult Kaseetofon Me Disk + Radio +. Tiranë
E shitur
Peugeot 5008; 1.6 nafte; 171000 km; Automat; Marshat ne timon F1; Viti 2011; Euro5; Sensor parkimi; Pasqyra me palosje; Perde origjinale; Gomat e reja; Makina eshte e gatshme per cdo lloj prov. Durrës
E shitur
Makina eshte e sapoardhur me dogane paguar, motorr 1.4 benzine, kambio manuale, viti prodhimit 2008, kondicioner, mbyllje qendrore, abs, esp, navigator, radio cd, xhama + pasqyra eklektrike, d. Tiranë
E shitur
Peugeot 206, 1.1 benzin, 2003 me klim. xhamat e zinje ne leje 5 vjecar. dokumentat deri ne gusht te 2021 Gjirokastër
E shitur
radio CD usb AUX KLIMA AC Sendile lekure; ; me ngrohje pasqyra me palosje sensore; ; parkimi fenere mjergulle sensore shiu; ; 4 xhama elektrrik sapo ardhur nga Zvicra Elbasan
E shitur
Makina eshte ne gjendje shume te mir. Tiranë
E shitur
Makina ka nje vit qe nuk perdoret, pasi ka dhfaqur nje problem me kambion ( merr vtm marshin e 3t dhe indietron) Tiranë
E shitur
Makina esht e sapo targuar me letra te paguara deri ne Nentor, me te gjitha sherbimet e bera vaj filtra xhenerike, ska nevoje per asgje dhe esht shum ekonomik. Tiranë
E shitur
Xhama pasqyra elektrike me dogan te paguare goma te mira 80% Moto eshte me standartin euro 5 makina eshte ne gjendje shum te mir. Tiranë
E shitur

Shitja e Peugeot-it në Shqipëri. Historia e kompanisë

Historia e shitjeve të makinave Peugeot nuk filloi menjëherë, sepse në kohën e krijimit të korporatës aq të fuqishme në ditët e sotme, drejtimi ishte ndryshe, si p.sh:prodhimi dhe realizimi i sustave të orëve, i mullinjve të kafesë dhe i teheve të sharrave. Më 1882 filloi prodhimi i biçikletave, ndërsa prodhimi i makinave të para nisi në vitin 1890. Marka Peugeot,ka zënë vendin e parë në botë në përdorimin e gomës së rrotave. Gjithashtu, në risitë e saj përfshihet një zhvillim më modern, siç është tavani i palosshëm i ngurtë.

Në vitin 1899 nis prodhimi në seri dhe kështu prodhimi vjetor arrin në 300 makina. Me kalimin e kohës, filloi prodhimi i modeleve më bashkëkohore, u rrit shumëllojshmëria e tyre dhe bashkë me të edhe vëmendja e komunitetit botëror. Në Rusi, për shembull, i pari automobil i markës Peugeot u shfaq më 1896 në rrugët e Nizhny Novgorod. Sot shitjet e makinave Peugeot po ecin në të gjithë botën. Kompania ka një rrjet të gjërë tregtarësh dhe një sistem të mirë të zhvilluar logjistik, furnizimet e pjesëve të këmbimit në çdo pikë të Evropës dhe Azisë kryhen brenda pak ditësh.

Shitja e automjeteve Peugeot në Shqipëri

Shitja e automjeteve Peugeot në Shqipëri është në fazën e zhvillimit, sepse tregu shqiptar i automobilëve ka filluar të zhvillohet dhe shumë prodhues po përpiqen ta pushtojnë atë. Pavarësisht kësaj, makinat franceze kanë gjetur gjithmonë terrenin e tyre dhe shumë shoferë janë besnikë ndaj kësaj marke. Duhet thënë se çmimi i automjetit është mjaft i arsyeshëm, pajisjet mund të zgjidhen sipas buxhetit dhe preferencave. Prodhuesi është përpjekur t’i sigurojë automjetet e tij me të gjitha pajisjet e nevojshme teknike, në mënyrë që udhëtarët dhe shoferi të ndihen rehat në kushtet e ngarjes së makinës në qytet dhe rrugë të pashtruara.

Secili prej modeleve të paraqitura në larminë e tyre është i përshtatshëm për udhëtime biznesi ose udhëtime me familjen. Inxhinierët e Peugeot-it u garantuan klientëve të tyre një hapësirë të brendshme të bollshme, zbritje të rehatshme në tokë, një motor të fuqishëm dhe ekonomik, kuti shpejtësie mekanike dhe automatike. Zgjidhni sipas nevojave tuaja! Servisi kryhet në qendra të specializuara shpejt dhe me efikasitet. Nuk ka probleme me blerjen e pjesëve të këmbimit, por më shpesh ato vijnë me porosi.

Shitja e automjeteve të përdorura Peugeot në Shqipëri

Blerja e makinave të përdorura Peugeot në Shqipëri padyshim do t’u interesojë adhuruesve kursimtarë të makinave ekonomike, të cilët nuk dëshirojnë të paguajnë tepër kur blejnë në autosallon. Ka gjithmonë opsione për blerjen e automjeteve të përdorura Peugeot-i dhe në treg ka shpesh oferta me lexim kilometrazhi jo më shumë se 20 mijë km dhe me një çmim 30% më të ulët se makina e re. Blerja e një makine të tillë nuk do të ndikojë në asnjë mënyrë as në komoditetin e përdorimit, as në cilësinë e udhëtimit. Megjithatë, ju duhet të dini se si të zgjidhni makinën e duhur.

Është e nevojshme të zbuloni nëse makina ka pësuar aksident, nëse është real kilometrazhi i deklaruar nga shitësi, cila është gjendja e nënvares dhe komponentëve të tjerë të rëndësishëm. Kjo nuk është e vështirë, por është e nevojshme të merrni ndihmën e specialistëve ose t’i drejtoheni menjëherë shërbimeve të ndërmjetësve në shitje. Kjo do të kërkojë një ekspert të aftë të vlerësojë gjendjen e makinës nga përvoja e tij dhe me ndihmën e disa pajisjeve speciale. Kështu që ju mund të përcaktoni objektivitetin e kilometrazhit të deklaruar, cilat pjesë janë dëmtuar dhe riparuar më parë, cila ishte mënyra e funksionimit.

Për të identifikuar dëmtimet e mundshme të fshehura, do t'ju duhet të kryeni diagnostikime kompjuterike, të cilat do t'ju lejojnë të shihni historikun e automjetit, bazuar në gabimet ekzistuese në sistem. Nëse ju merrni të gjitha masat e nevojshme gjatë fazës së kontrollit, patjetër që do të blini një makinë të shkëlqyer Peugeot në Shqipëri me çmimin më të ulët.

Shitja e Peugeot në qytete të tjera