Njoftimet Premium

Shitja e Peugeot në Shqipëri

Peugot 308 viti 2011 automat shitet Berat
8 000€
Shitet per arsye emigrimi, Peugeot 307 1.6 benzin gas ne leje, ne gjendje te mire mekanike vizuale letrat deri ne gusht 2020 Elbasan
2 000€
Makina eshte blere te koncesionari i Peugeot ne Shqiperi e re dhe ka patur nje perdoru. Sherbimet jane kryer te koncesionari sipas librit te sherbimeve gje e cila verifikohet lehtesis. Moto. Tiranë
4 500€
Makina eshte ne gjendje te shkelqyer me letra per 1 vit makina nuk ka asnje gervishtje eshte pothuajse e re impjanti 2 vjet garanci Librazhd
1 700€
Makina eshte e sapoardhur me dogane paguar + targa + siguracion te sapo paguara, motorr 1.6 nafte, kambio automatike, viti prodhimit 2010, klima, mbyllje qendrore, abs, esp, radio mp3 + bluetooth. Tiranë
7 100€
Pezho 407, viti 2010 e ardhur nga franca e targuar per her te pare ne gushtin e 2019, letrat e pagara deri ne Gusht 2020, Motorr 1.6 Nafte Shum ekonomik, Makina shitet Ose Nderohet vetem me BM. Tiranë
3 800€
Shitet Peugeot Partner 1.6 hdi viti 2008, km 118000, me tvsh te paguar, ardhur me. 12.06.2019 nga Siena Ita. Fier
4 900€
Shitet peugeot 206 me nafte 1.4 h. Viti 2006. Ngyre g. Kamio manua. Xhama elektri. Pasqyra elektri. Kli. A. Airb. Mbyllje qendrore me pu. 2 cele. Disqe alumi. Kompiuter bor. Tiranë
2 700€
Shitet Peugeot Partner 1.6 hdi viti 2008, km 118000, me tvsh te paguar, ardhur me. 12.06.2019 nga Siena Ita. Fier
4 900€
Shitet peugeot 1.9 tdi; Viti prodhimit 2003; Motorr 1.9 disel me dogane te paguar; Ne super gjendje teknike dhe vizuale; Shum e pershtatshme per transport dhe familjare; Sherbime komplet te ber. Tiranë
3 200€
Shitet peugeot 3008 2.0 naft full opsion gjendje perfekte te gjitha sherbimet e bera nuk ka nevoj per asgje 220 mij km te vetat origjinale letra te paguara 5 muaj ka qe esht targuar shitet pe. Durrës
6 200€
Makina e sapo ardhir me dogane te pagu. 1.6 naf. Shum ekonomi. Makina mdodhet ne fi. Mundsi financimi me keste mujore Tiranë
2 500€
ShES MAKINE PEUGEOT E VITIT 2007, NGJYRE HIRI NE TE GJELBE. NE GJENDJE TE SHKELQYER XHENERIKE E MOTORIKE, VAJ E FILTER TE NDERRU. ME LETRA DERI NE TETOR 2020.ME TE GJITHA LETRAT TE RREGULL. Tiranë
3 200€
I diskutueshëm
Peugeot modeli 207 moto 1.4 nafte HDI me dogane te paguare viti 2007 ngjyre e zeze me 2 celsa abs esp condicioner kopiuter bordi 130.000 klm orgjinale makina eshte ne gjendje shume te mire dh. Vlorë
2 799€
SHITET PEUGEOT 206/ ME MOTORR 1.4 BENXIN GAZ NE LEJE VITI 2002 LETRAT E PAGUAR DERI NE GUSHT 2020 LUKUN ESHTE I VECANTE MAKINA ESHTE BERE ME POROSI /DISPONON TAVAN XHAMI; KOMPLET; PASQYRA M. Elbasan
2 400€
I diskutueshëm
SHITET PEUGEOT PANORAMIKE 308 NAFTE 1.6; Full option ska nevoj per reklam; viti 2009. me doga. sapo jane prere te gjitha letr. siguraci. taksa kualidim per nje v. gjendja cdo gje perfek. mun. Tiranë
4 000€
shitet Peugeot 308 1.6 Naft Viti 2010 e bler ne dyqan me 0 KM Dhe ke 110 Mi KM ne gjendje shum te mir dokumenta deri ne 14-5-2020 Tiranë
4 500€
SHITET SUPER PEUGEOT 308 NAFTE 1.6 VITI 2009. HARXHON 4 LITRA PER 100. SA KA ARDHUR NGA ZVICRA ME DOGA. SAPO JANE PAGUAR TE GJITHA LETR. SIGURACI. TAKSA DHE KUALIDIM PER NJE V. GJENDJA. Tiranë
4 200€
Peugeot 407 2.0 Diezel viti 2008; Makina me Dogane; Cmimi 4.000; Kamio Automatike; Tavani Panorama; Navi TV DVD; Klima CD ESP; Gjendja Perfekte; Km 180.000 me Liber Servisi; Nr Kontakti 067 6000 107 Tiranë
4 000€
Pezho 206 benzin gaz ne gjendje shum te mir me letra 15 10 2020 me kondicione fuksinal Durrës
1 700€

Shitja e Peugeot-it në Shqipëri. Historia e kompanisë

Historia e shitjeve të makinave Peugeot nuk filloi menjëherë, sepse në kohën e krijimit të korporatës aq të fuqishme në ditët e sotme, drejtimi ishte ndryshe, si p.sh:prodhimi dhe realizimi i sustave të orëve, i mullinjve të kafesë dhe i teheve të sharrave. Më 1882 filloi prodhimi i biçikletave, ndërsa prodhimi i makinave të para nisi në vitin 1890. Marka Peugeot,ka zënë vendin e parë në botë në përdorimin e gomës së rrotave. Gjithashtu, në risitë e saj përfshihet një zhvillim më modern, siç është tavani i palosshëm i ngurtë.

Në vitin 1899 nis prodhimi në seri dhe kështu prodhimi vjetor arrin në 300 makina. Me kalimin e kohës, filloi prodhimi i modeleve më bashkëkohore, u rrit shumëllojshmëria e tyre dhe bashkë me të edhe vëmendja e komunitetit botëror. Në Rusi, për shembull, i pari automobil i markës Peugeot u shfaq më 1896 në rrugët e Nizhny Novgorod. Sot shitjet e makinave Peugeot po ecin në të gjithë botën. Kompania ka një rrjet të gjërë tregtarësh dhe një sistem të mirë të zhvilluar logjistik, furnizimet e pjesëve të këmbimit në çdo pikë të Evropës dhe Azisë kryhen brenda pak ditësh.

Shitja e automjeteve Peugeot në Shqipëri

Shitja e automjeteve Peugeot në Shqipëri është në fazën e zhvillimit, sepse tregu shqiptar i automobilëve ka filluar të zhvillohet dhe shumë prodhues po përpiqen ta pushtojnë atë. Pavarësisht kësaj, makinat franceze kanë gjetur gjithmonë terrenin e tyre dhe shumë shoferë janë besnikë ndaj kësaj marke. Duhet thënë se çmimi i automjetit është mjaft i arsyeshëm, pajisjet mund të zgjidhen sipas buxhetit dhe preferencave. Prodhuesi është përpjekur t’i sigurojë automjetet e tij me të gjitha pajisjet e nevojshme teknike, në mënyrë që udhëtarët dhe shoferi të ndihen rehat në kushtet e ngarjes së makinës në qytet dhe rrugë të pashtruara.

Secili prej modeleve të paraqitura në larminë e tyre është i përshtatshëm për udhëtime biznesi ose udhëtime me familjen. Inxhinierët e Peugeot-it u garantuan klientëve të tyre një hapësirë të brendshme të bollshme, zbritje të rehatshme në tokë, një motor të fuqishëm dhe ekonomik, kuti shpejtësie mekanike dhe automatike. Zgjidhni sipas nevojave tuaja! Servisi kryhet në qendra të specializuara shpejt dhe me efikasitet. Nuk ka probleme me blerjen e pjesëve të këmbimit, por më shpesh ato vijnë me porosi.

Shitja e automjeteve të përdorura Peugeot në Shqipëri

Blerja e makinave të përdorura Peugeot në Shqipëri padyshim do t’u interesojë adhuruesve kursimtarë të makinave ekonomike, të cilët nuk dëshirojnë të paguajnë tepër kur blejnë në autosallon. Ka gjithmonë opsione për blerjen e automjeteve të përdorura Peugeot-i dhe në treg ka shpesh oferta me lexim kilometrazhi jo më shumë se 20 mijë km dhe me një çmim 30% më të ulët se makina e re. Blerja e një makine të tillë nuk do të ndikojë në asnjë mënyrë as në komoditetin e përdorimit, as në cilësinë e udhëtimit. Megjithatë, ju duhet të dini se si të zgjidhni makinën e duhur.

Është e nevojshme të zbuloni nëse makina ka pësuar aksident, nëse është real kilometrazhi i deklaruar nga shitësi, cila është gjendja e nënvares dhe komponentëve të tjerë të rëndësishëm. Kjo nuk është e vështirë, por është e nevojshme të merrni ndihmën e specialistëve ose t’i drejtoheni menjëherë shërbimeve të ndërmjetësve në shitje. Kjo do të kërkojë një ekspert të aftë të vlerësojë gjendjen e makinës nga përvoja e tij dhe me ndihmën e disa pajisjeve speciale. Kështu që ju mund të përcaktoni objektivitetin e kilometrazhit të deklaruar, cilat pjesë janë dëmtuar dhe riparuar më parë, cila ishte mënyra e funksionimit.

Për të identifikuar dëmtimet e mundshme të fshehura, do t'ju duhet të kryeni diagnostikime kompjuterike, të cilat do t'ju lejojnë të shihni historikun e automjetit, bazuar në gabimet ekzistuese në sistem. Nëse ju merrni të gjitha masat e nevojshme gjatë fazës së kontrollit, patjetër që do të blini një makinë të shkëlqyer Peugeot në Shqipëri me çmimin më të ulët.

Shitja e Peugeot në qytete të tjera