Njoftimet Premium

Shitja e Nissan minivan / minibus në Shqipëri

Shitet Nissan Vannette me letra, motorri eshte i djeg. Cmimi i diskutuesh. Peqin
E shitur
Shitet Nissan Vannette me letra, motorri eshte i djeg. Cmimi i diskutuesh. Peqin
E shitur
Shitet furgoncin viti 2005 Tiranë
E shitur
Nissan Primastar 2.0 Tdci 114 Kf 4 Cilindra; Konsumi i kombinuar 7, 5 l/100 km Urban 9 l/100 km Extra urban 7 l/100 km,; viti i prodhimit 2008, me 156.000 km, e perdorur 4 muaj ne Shqiperi. Vlorë
E shitur
nisan nv 200 benzin gaz kamio automat motor 2.0 benzin e shpejt e qendrueshme n ruge dhe e sigurt 4 goma t reja kamer parkimi pilot automat hapje nga t gjitha krahet sic shihet dhe n foto 13mi. Tiranë
E shitur
1.6 benzin + gaz impiant sekoncial, viti 1996, shitet pa letra 100.000 lek Elbasan
E shitur
Shitet Nissan Vanette,; Importuar nga Italia, i zhdoganuar, me targa Sqiptar; Gjendje shume te mir Vlorë
E shitur
Nisan vanete cmim i diskutueshem Lushnjë
E shitur
Shitet Nissani per arsye mosperdorim. motorri 2.3 naft viti 1996 me letra te paguara deri ne qershor Fier
E shitur
Ne gjendje shume te mire e sa po ardhur nga Austria Tiranë
E shitur
Nissan Vannete 2.3 naft viti 1999 me kondisjoner 4 goma te reja shum i paster taksat te sapo paguara Tiranë
E shitur
Shitet fugoni 8 + 1 vende ne gjendje shum te m. Eshte i gatshem per cdo lloj pro. Makina eshte e 2003, letrat i ka deri ne dhjetor 2018 Durrës
E shitur
Shitet makine nissan serena vit prodhimi 95 diesel2, 3 ne gendje pune Tiranë
E shitur
Shes Nissan ne gjendje perfekte me 132000 km original me motor benzine makina eshte e sapoardhur nga wiena Austri per me shume info kontaktoni ne nr e poshte shenuar ju faleminder. 0693677433 Durrës
E shitur
Ne gjendje prefekte epa punuar ne shqiperi me dogan te prer pa letra Lushnjë
E shitur

Shitja e automjeteve Nissan në Shqipëri. Historia e kompanisë

Shitja e automjeteve Nissan në Shqipëri kryhet prej shumë vitesh. Interesi për markën japoneze nga popullsia vendase po rritet. Kjo lidhet me çmimin e pranueshëm për shumicën e njerëzve, me dizajnin bashkëkohor të karrocerisë dhe brendësisë së makinës, me prakticitetin dhe përdorimin e teknologjive të larta në prodhim.

Kompania synoi drejt këtij niveli për një shekull të tërë dhe gjithçka filloi me bashkimin e disa ndërmarrjeve prodhuese, secila prej të cilave i futi njohuritë e saj në "kutinë e përbashkët të kursimit". Periudha e formimit të strategjisë zgjati nga viti 1914 deri në vitin 1931 dhe gjatë kësaj kohe, bota pa modele të tilla të makinave me motorë dycilindërsh me fuqi 10 hp, si DAT, DAT-31, DAT-41. Modeli më i suksesshëm në atë kohë ishte Datsun dhe ekzistoi në treg (me ndryshime dhe përmirësime) deri në vitin 1983.

Në vitin1934 kompania mori emrin e saj definitiv dhe që ekziston edhe sot, Nissan Motor Co. Ltd. Bashkimet dhe fitimet vazhduan, teknologjia dhe menaxhimi u përmirësuan dhe kompania u rrit. Në vitet ‘70 popullariteti dhe shitjet e Nissan u rritën, për shkak të modelit të prodhuar me sukses Sunny - model tërheqës dhe ekonomik në konsumin e karburantit. Pas një "zbulimi" të tillë, drejtoria e kompanisë vendosi të hapte zyra përfaqësimi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe në Britaninë e Madhe dhe arriti ta realizojë këtë përkatësisht në vitet 1980 dhe 1984. Popullariteti dhe porositë nga bota nisën në fillim të viteve ‘90, duke përfshirë edhe Shqipërinë.

Shitja e automjeteve Nissan në Shqipëri

Shitjet e makinave Nissan janë aktive në të gjithë botën. Zyrat e përfaqësimit, tregtarët dhe ndërmjetësit ofrojnë shitje, servis, riparime dhe mirëmbajtje. Në fazën e zgjedhjes së një automjeti, të gjitha këto aspekte duhet të merren parasysh. Si fillim, është e nevojshme të sqarohet se sa është zhvilluar rrjeti tregtar, cili është afati mesatar i furnizimit të pjesëve të këmbimit dhe çmimi i tyre. Herët a vonë, do të duhet të ballafaqoheni me çështjen e zëvendësimit të pjesëve të këmbimit dhe pastaj efikasiteti i shpërndarjes së tyre, çmimi dhe cilësia e servisit do të jenë një nga treguesit më të rëndësishëm të një blerjeje korrekte. Pasi të kryeni në mënyrë të pavarur një analizë të tillë, do t’i keni të qarta përfitimet nga blerja e makinës Nissan. Natyrisht, makinat janë të kategorive të ndryshme dhe mjafton të krahasohen vetëm përfaqësuesit e së njëjtës kategori (automobilë minimalë, crossovers, mikrobusë, fuoristrada, etj).

Kur zgjidhni karakteristikat teknike të automjetit, gjithmonë është më mirë të merrni kompletin e plotë të pajisjeve dhe jo ato bazë. Mijëra dollarë të harxhuar, së shpejti do të harrohen e, nëse kurseni, atëherë mund të zhgënjeheni nga mungesa e ajrit të kondicionuar, xhamngritësit elektrikë, disqet e aliazhit, kompjuteri i spondit etj.

Shitja e automjeteve të përdorur Nissan në Shqipëri

Gjithmonë një alternativë e shkëlqyer për një makinë dhe një mënyrë efektive për të kursyer është opsioni i blerjes së një Nissan-i të përdorur në Shqipëri. Ju mund të zgjidhni jo vetëm modelin dhe ngjyrën e duhur, por edhe gjendjen e automjetit, sipas buxhetit. Rregulli i vetëm i blerjes është që të merrni këshilla kompetente nga një specialist teknik. Është e nevojshme të bëni një kontroll vizual të karrocerisë, të krahasoni kilometrazhin e deklaruar me konsumimin aktual të njësive dhe të kryeni diagnostikimet e nevojshme. Një qasje e tillë do të bëjë të mundur të bëhet një vlerësim objektiv dhe të paguhet kostoja reale.

Makinat Nissan janë opsioni më i mirë për Shqipërinë, pasi ato zakonisht kanë pajisje të mira dhe janë të përshtatshme për ngarje jo vetëm në rrugë të sheshta. Boshllëku nga toka është absolutisht i lartë për të gjitha makinat, që ju lejon të përballoni problemin e parkingjëve urbanë. Ato janë të manovrueshme dhe ekonomike, të përballueshme dhe të rehatshme për t’u përdorur.

Shitja e Nissan në qytete të tjera