Njoftimet Premium

Shitja e Nissan në Shqipëri

Makina eshte me dogan te paguar eshte ne gjendje shum te mire sapo ardhur nga italia; ; 0694296090 Durrës
2 799€
Makina eshte super full option me opsione: baxho xhami, sedile lekure elektrike me ngrohje dhe memorizim, xhama te zinj origjinal, larje feneresh, dritat xeno, start stop, klima me 3 zona para dh. Elbasan
7 400€
I diskutueshëm
I sapo ardhur, me dogan te paguar, gati per targa, I pa perdor ne Shqiperi, cd player me komando ne timon, kondicioner, xhama elektrike, sherbimet e bera, shume ekonomike ne konsum, ne gjendje t. Fier
2 900€
I diskutueshëm
Nissan Patrol 2009, Manual, Opsionet shtese: Motor 3.0 Diesel, 6 + 1 Vend. E pershtatur per terrene off road, ne super gjendj. Durrës
12 500€
Nisan Qahqai + 2 Kamjo Sutomati. Motor 200 Naf. 4x4.Sediljet 5 + 1 Te Shenuar dhe ne Lejen e Qarkullim. Tavani Qeram. Panora. Dritat Bi Xen. Fenerat me Lar. Navigator i Ma. Kar. Vlorë
9 000€
Shitet makina ne gjendje shume te mire 1.4 benzine motor origjinal Japon. Kondicione. 4 xhama elektri. sensor shiu dhe dritash cdo gje funksionale 4 goma te reja 90 % + gome rezerve bashke m. Vlorë
2 800€
Nafte 2.0 Automatike 4x4 panoramike, klima, sensor parkimi, komanda ne timon, pilot automatik, disqe alumini, e. Ne gjendje shume te mire teknike dhe vizua. Auto Zvicra Shit blerje makinash t. Tiranë
7 300€
Tavan Xhami, xenon, navigator, kamera mbrapa, opsione ne timon, klima dixhitale me dy zona, sedilje lekure dhe me nxehje, pasqyra elektrike dhe me palosj. Makines i jane bere te gjitha sherbime. Tiranë
7 900€
I diskutueshëm
ME DOGAN TE PAGUAR; ; E SAPO ARDHUR NGA ZVICRA; ; 4XHAMAT ELEKTRIK KOMANDA NE TIMON PILOT AUTOMATIK KONDICIONER ABS ESP RADIO CD + AUX + BLUETOTH ABS ESP SENSOR SHIU + DRITE Fier
3 799€
Nissan Qashqai 2.0 Benzin 2007 i sapoardhur nga Zvicra n gjndje perfekte! 206'000 KM me librez servisi, do servis i kry. Motorr ideal pr impjant ga. 140 kuaj-fuqi, kambio automatike me 6. Tiranë
6 700€
Klimatroni; ; Sensor Parkim; ; Kamer mbrap; ; Timon Multifunksiona; ; Radio C; ; Kompjuter Bord; ; Disqe alumin; ; Drita mjegull; ; etj Fier
7 700€
I diskutueshëm
makina eshte full optional panoramike kamer parkimi sedilet lekure me ngrohje navi 4x4 Kavajë
5 900€
I diskutueshëm
Nissan Micra 1.2 benzin kambio manual, 127 mij km, kondicioner shermbime te bera shum e paster si brenda dhe jasht, E ardhur nga zvicra me dogan te pagua Durrës
1€
Nissan qashqai + 2; 2.0 diesel; kambio automatike; viti prodhimit 2010; 193 mij km; importuar nga zvicra; 7vende; sallon shum te paster + sedile me ngrohje; tavan panoramik; xhama te zi ng. Durrës
9 800€
Marka/Modeli: Nissan Qashqai; Viti: 2011; Kambio: AUTOMATIKE; Karburanti: Nafte; Km: 164 mije; Targat: Me dogane te paguar; Ngjyra: Gri e errer; Pershkrimi: Makina e sapo ardhur nga italia, 4x4 2.0. Durrës
9 700€
Nisam micra gaz benzine viti 2000 mimi 130.000 leke te ri. Gjendja e mi. Shifeni nga af. Tiranë
1 027€
Nissan Micra 1.4 benzine "Facelift"; Kamio Automatike; Km: 126.000 (liber servis) Viti: 07/2006 (2 celsa perkate) Cmimi (me tvsh) E sapo ardhur nga zvicra; Mundesi blerje me keste; Na gjeni m. Elbasan
3 600€
shitet okazion makina - esht ne gjendje shum te mir pune motorr kamjo pergekt- dokumenta te paguara per nje vit Tiranë
1 200€
Nissan qashqai 2.0 naft Kambio Automatike Viti proshimit 07-2008 4x4 Tavan Panoramik Sedilje me ngrohje 186.000 km originale Full option 4 Goma te reja Navigator Xhama te zi Elbasan
7 600€
I diskutueshëm
Nissan Qashqai 1.5 nafte 2009, kambio manual me 6 marshe, kondicioner me klime dual zone, pasqyra elektrike me palosje, letra te paguara per 1 vit, ne gjendje teknike shume te mire, me senso. Tiranë
6 000€
shitet nissan murano ne gjendje shum te mir kamio automatike viti 2006 motorr 3.5 benzin-gaz 4x4 impianti i sapo montuar 3 vite garanci me t gjitha letrat e paguara eshte e gatshme per cfaredo llo. Durrës
5 300€

Shitja e automjeteve Nissan në Shqipëri. Historia e kompanisë

Shitja e automjeteve Nissan në Shqipëri kryhet prej shumë vitesh. Interesi për markën japoneze nga popullsia vendase po rritet. Kjo lidhet me çmimin e pranueshëm për shumicën e njerëzve, me dizajnin bashkëkohor të karrocerisë dhe brendësisë së makinës, me prakticitetin dhe përdorimin e teknologjive të larta në prodhim.

Kompania synoi drejt këtij niveli për një shekull të tërë dhe gjithçka filloi me bashkimin e disa ndërmarrjeve prodhuese, secila prej të cilave i futi njohuritë e saj në "kutinë e përbashkët të kursimit". Periudha e formimit të strategjisë zgjati nga viti 1914 deri në vitin 1931 dhe gjatë kësaj kohe, bota pa modele të tilla të makinave me motorë dycilindërsh me fuqi 10 hp, si DAT, DAT-31, DAT-41. Modeli më i suksesshëm në atë kohë ishte Datsun dhe ekzistoi në treg (me ndryshime dhe përmirësime) deri në vitin 1983.

Në vitin1934 kompania mori emrin e saj definitiv dhe që ekziston edhe sot, Nissan Motor Co. Ltd. Bashkimet dhe fitimet vazhduan, teknologjia dhe menaxhimi u përmirësuan dhe kompania u rrit. Në vitet ‘70 popullariteti dhe shitjet e Nissan u rritën, për shkak të modelit të prodhuar me sukses Sunny - model tërheqës dhe ekonomik në konsumin e karburantit. Pas një "zbulimi" të tillë, drejtoria e kompanisë vendosi të hapte zyra përfaqësimi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe në Britaninë e Madhe dhe arriti ta realizojë këtë përkatësisht në vitet 1980 dhe 1984. Popullariteti dhe porositë nga bota nisën në fillim të viteve ‘90, duke përfshirë edhe Shqipërinë.

Shitja e automjeteve Nissan në Shqipëri

Shitjet e makinave Nissan janë aktive në të gjithë botën. Zyrat e përfaqësimit, tregtarët dhe ndërmjetësit ofrojnë shitje, servis, riparime dhe mirëmbajtje. Në fazën e zgjedhjes së një automjeti, të gjitha këto aspekte duhet të merren parasysh. Si fillim, është e nevojshme të sqarohet se sa është zhvilluar rrjeti tregtar, cili është afati mesatar i furnizimit të pjesëve të këmbimit dhe çmimi i tyre. Herët a vonë, do të duhet të ballafaqoheni me çështjen e zëvendësimit të pjesëve të këmbimit dhe pastaj efikasiteti i shpërndarjes së tyre, çmimi dhe cilësia e servisit do të jenë një nga treguesit më të rëndësishëm të një blerjeje korrekte. Pasi të kryeni në mënyrë të pavarur një analizë të tillë, do t’i keni të qarta përfitimet nga blerja e makinës Nissan. Natyrisht, makinat janë të kategorive të ndryshme dhe mjafton të krahasohen vetëm përfaqësuesit e së njëjtës kategori (automobilë minimalë, crossovers, mikrobusë, fuoristrada, etj).

Kur zgjidhni karakteristikat teknike të automjetit, gjithmonë është më mirë të merrni kompletin e plotë të pajisjeve dhe jo ato bazë. Mijëra dollarë të harxhuar, së shpejti do të harrohen e, nëse kurseni, atëherë mund të zhgënjeheni nga mungesa e ajrit të kondicionuar, xhamngritësit elektrikë, disqet e aliazhit, kompjuteri i spondit etj.

Shitja e automjeteve të përdorur Nissan në Shqipëri

Gjithmonë një alternativë e shkëlqyer për një makinë dhe një mënyrë efektive për të kursyer është opsioni i blerjes së një Nissan-i të përdorur në Shqipëri. Ju mund të zgjidhni jo vetëm modelin dhe ngjyrën e duhur, por edhe gjendjen e automjetit, sipas buxhetit. Rregulli i vetëm i blerjes është që të merrni këshilla kompetente nga një specialist teknik. Është e nevojshme të bëni një kontroll vizual të karrocerisë, të krahasoni kilometrazhin e deklaruar me konsumimin aktual të njësive dhe të kryeni diagnostikimet e nevojshme. Një qasje e tillë do të bëjë të mundur të bëhet një vlerësim objektiv dhe të paguhet kostoja reale.

Makinat Nissan janë opsioni më i mirë për Shqipërinë, pasi ato zakonisht kanë pajisje të mira dhe janë të përshtatshme për ngarje jo vetëm në rrugë të sheshta. Boshllëku nga toka është absolutisht i lartë për të gjitha makinat, që ju lejon të përballoni problemin e parkingjëve urbanë. Ato janë të manovrueshme dhe ekonomike, të përballueshme dhe të rehatshme për t’u përdorur.

Shitja e Nissan në qytete të tjera