Njoftimet Premium

Shitja e Mercedes-Benz Vario në Shqipëri

Makina ne gjendje shum te mire Tiranë
E shitur
Benc frigorifer fugon; Mercedes benc Shitet per arsye mosperdorimu; Ngjyre e Bardh. dopjogome modeli 609; Ngrires -40grade Tiranë
E shitur
Shitet fugoni mercedes benz per arsye mos perdorimi; Nr cel 0696886870 Fier
E shitur
Vario frigoriferik; kamio manuale; kondicioner; sherbime te sapo bera si vaj filtra ferrota te reja goma te sapo vena; letra te sapo prera; ne super gjendje motorrike xhenerike dhe vizua. ta. Kukës
E shitur
Shitet Fugon Mercedes Benz 814 Diesel, , Viti I Prodhimit 2000 Per Me Shume Info Na Kontaktoni ne Nr e Tel 0675618416 Korçë
E shitur
Mercedes benz tip 811 me te gjitha dekumentat dri ne 25 12 2018 gjendja mos pyt se eshte shum i mi. mund te ndrohet me mercedes ose audi viti 2004e siper automat 203/211/204/audi golf 1.9/20. Tiranë
E shitur
E shitur
Autobuz 33 ven. Vario 815 me 6 marrs. Ritar Librazhd
E shitur
Vario 612 shitet ose nderrohet me kamion Tiranë
E shitur
Autobuzi eshte ne super gjend. goma te reja, letra te sapo pagua. frenat e dores dhe te kembes me aj. shume i paster Berat
E shitur
Makina asht ne gjendje shum te m. e sapoardhur nga zvicr. me dogan te pagume Krujë
E shitur
Shitet per arsye mos perdorimi Korçë
E shitur
Shes ose nderroj, 202 203 211 0se golf 4 & 5furgon kamjon 811 vitit 94 ne gjendje perfekte nerroj me me makine te vogel mercedes benz cmimi 5500 Tiranë
E shitur
Kamion 8x6 ne gjendje shume te mir Tiranë
E shitur

Mercedes-Benz Vario u njoh me publikun në vitin 1996. Nën këtë emër për 17 vjet prodhuan minibusë, kamionë dhe kamionë të vegjël. Deri në vitin 2000, Vario ishte e pajisur me dy lloje të motorëve me naftë: 2.9 litra dhe 4.2 litra. Që nga shtatori i vitit 2000, modelet Vario 618D / 818D ishin të pajisura me një motor turbo diesel 4.2 litra me një kapacitet prej 136 dhe 150 kuaj-fuqi. Në Vario janë instaluar dy lloje të kutisë së shpejtësisë: manuale me 5 shpejtësi dhe automatike me 4 shpejtësi. 27 shtator 2013 u prodhua Mercedes-Benz Vario fundit. Nga viti 1996 deri në vitin 2013 janë prodhuar 90,743 kopje të këtij modeli. Vario fitoi popullaritet të lartë për shkak të besueshmërisë dhe shkathtësisë së saj. Kjo makinë shpesh përdoret në Shqipëri për dërgesa të ndryshme.

Mercedes-Benz Vario general form
Mercedes-Benz Vario side view
Mercedes-Benz Vario back view

Shitja e Mercedes-Benz në qytete të tjera