Njoftimet Premium

Shitja e Mercedes-Benz SLC në Shqipëri

Me doga. Tagg: MERCEDES BENZ EVO CLASS 190 200 230 220A140 A160 A170 A180 B170 B180 B 200 C 180 C200 C270 C320 CLA CLK CL SLLON SEL AMG BRABUS ML GL GLK BMW M3 M5 M6 318 320 730 X3 X5 X6 AUD. Fier
E shitur

Mercedes-Benz SLC është një seri roadsters luksoz kompakt i markës gjermane Mercedes-Benz. Prezantimi i modelit të parë u zhvillua në 2016 në Detroit Auto Show. Automjeti i parë SLC është një ridizenjim i Mercedes-Benz SLK (R172). Gama e motorit është si më poshtë: SLC 180 (1.6 litra, 156 kuaj fuqi), SLC 200 (2.0 litra, 184 kuaj fuqi), SLC 300 (2.0 litra, 245 kuaj fuqi), SLC 43 AMG (3.0 litra, 367 kuaj fuqi) naftë SLC 250 CDI (2,1 litra, 204 kuaj fuqi). Si standard, të gjitha automjetet Mercedes-Benz SLC janë të pajisura me një transmetues automatik 9G-Tronic (me përjashtim të SLC 180 dhe SLC 200, të cilat në versionin bazë janë të pajisura me mekanikë me 6 shpejtësi).

Mercedes-Benz SLC general form
Mercedes-Benz SLC side view
Mercedes-Benz SLC back view

Shitja e Mercedes-Benz në qytete të tjera