Njoftimet Premium

Shitja e Mercedes-Benz S-Class në Shqipëri

Shitet Mercedes Benz S-class lungo viti 2012 350 bluetec; ; Makina ka limitator shpejtsie, goma te reja 100% para mbrapa, sensor parkimi, kamer mbrapa, kamer night vision me perde qe kontrollohen n. Vlorë
17 000€
I diskutueshëm
Mercedes Benz S-Class, Viti 2008, 224 808 KM; Ngjyra e zeze perle e personalizuar; Sensor dritash; Sensor shiu; Sensor parkimi; Kompjuter bordi multifunksional; Komanda ne timon; Kompjuter i cil. Elbasan
13 800€
SHITET Rexhina 320 Lungo e 2004 me te gjitha sherbimet e bera; Karburanti: Nafte; Kambio: Automatike; Timon me komanda; Navi te madh multifunksional; Sedilje lekure e zeze me levizje elektrike +. Tiranë
3 500€
Shitet Mercedes Benz S class LUNGO; S500 L; 5.5 Benzine / Gaz; Me 199 Mije kilometra; Viti 2007 + Look 2012 AMG 63; Kambio automat m/c/s + marsha ne timon F1; Punon 100% gas, impjant sekuencial +. Tiranë
13 000€
Mercedes Benz S class 500; Benzin/gaz; Km 181699 (te certifikum) 4 MATIC; Sendilje Nrohje /ftohje /Masazh para mbrapa; night vision; Hapse xhami; 3 tv; Full options; Importuar nga zvicra Elbasan
12 800€
Mercedes Benz S350 Lungo,; Ngjyra perl me shum nuanca,; 63 AMG packet 2013,; Disqe 2013 63 Amg 20 me goma 90% te sapo blera me vler 1500,; Makina eshte Full Extra,; Start stop,; Panoramik-Dopj. Fier
1€
SHITET MERCEDES BENZ S320; GJENDJE PERFEKTE; CMIMI OKAZION 3700 EURO; DEKUMENTA TE PAGUARA Tiranë
3 700€
Sllon 300 nafte Automa (a taks luks) Viti 99; sedilet e para me levizje butona; xhamat e zinj origjinal edhe dopio; klimatronik; tapiceri lekure zez e paster; Xenon tgjata tshkurtra; Disqe goma 17. Tiranë
2 500€
I diskutueshëm
MERCEDES-BENZ S400 3.5 V6 BENZIN LUNGO HYBRID VITI 2011MODEL USA 209.000 KM TE VETAT OPSINET, KONSUMI 7.5 LITRA, TIMON DRURI MULTIFUKSIONAL, SENDILET MEMORIE, NGROHJE, FTOHJE, MASAZH, DYNAMI. Fier
17 000€
Mercedes Benz S320, nafte, 3200 cc, e kap taksa e lluksit, dokumentacion i pagur deri ne shtator 2020, mjeti eshte mbajtur me perkujdesien e duhur, te gjitha sherbimet e kryera ne kohe, senso. Tiranë
4 000€
Makina eshte me letra te prera dhe sherbime te; kryera baxho xhami, LUNGO, perde; ne panel, marsha ne timon, navigator, cd player,; klima, sallon lekure, sedilje elektrike + ngrohje +; ftohje +. Shkodër
11 000€
Benz s klas lung (imousine) full options ardhur nga zvicra, Ne super gjendje shum e paster, targa sapo pre. Opsionet Tavan xham (anoramic vie) Kamera mbrapa, Night vision, Distronic Plus, Sedil. Elbasan
13 800€
I diskutueshëm
Shitet Mercedes Benz S-Class; Look S63 AMG origjinal fabrike; - 320 CDI Nafte (pa taks lluks) - Automatike 7G-Tronic me marsha ne timon F1 ( + /) - Kamjo eshte me 3 lloje opsionesh (Comfort. Elbasan
13 000€
Shitet Mercedes-Benz S 350 d 4Matic Maximum, viti 2014, km 171000, me tvsh te paguar, ardhur me. 14.12.2019, nga Siena Itali Borici Auto Tregti automjetesh Mbrostar ura Fier; autoborici@gma. com Fier
1€
Benz S-320 LUNGO VERSION; Viti 2001; km 210.057; Naft 3200; Automat; Letra te paguara per 8 muaj; Me nderrime ka cmim tjeter; Ndrrohet Okazion Tiranë
3 700€
Mecedes-Benz S550 Lungo (5.5 benxine) viti 2008 luk amg nga fabri. 203 mij km, goma 100% te reja, shume e paster jasht dhe brenda, letrat e paguara, baxha xhami, night vizion, sedilje m. Fier
12 500€
Marka: Mercedes-Benz S550; Viti prodhimi 2013; Kambio - automatike; Nr Cel +; Informacione Shtese; Makina eshte e sapoardhur nga Florida USA me 120 mij milje origjinale e paperdorur ne Shqipe. Tiranë
22 500€
Mercedes S 350 Lungo; BlueTEC 4Matic 7G-TRONIC Edition; Viti Dhjetor 2014; 2 celsa original Mercedesi; motorr 2987ccm (pa taks luksi) 2400 lek taks, viti; start/stop eco radar system distroni. Tiranë
44 730€
Shitet Mercedez Benz S 550 limousine, me km origjinale 132.000, viti 2008 me targa shqiptare, e blere ne Gjerma. Ka impiant gazi (si ne fot) me telekamera laser, 4 matic Tiranë
19 000€
shitet mercedes benz; S-450; Nafte; sedilet me ngrojne dhe masazh; vitit 2011; ne supergjendje; me te gjitha dokunentat e prera; mundesi nderrimi Lezhë
18 000€
I diskutueshëm
shitet s viti 2006 ngjyre e zeze makina eshte me siguracjon full kasko dhe me te gjitha sherbimet e bera, ka 4 goma te reja Brixhiston, me liber sherbimesh, ka te gjitha opsjone. dyert me thithje. Tiranë
11 000€

Historia e Mercedes-Benz S-class fillon pothuajse që nga fillimi i shekullit të 20-të. Pas formimit të kompanisë aksionare Daimler-Benz më 26 qershor 1926, u lind një makinë me 6 cilindra me përmasa të mëdha, e cila ishte një makinë e ripunuar e dizajnuar nga Ferdinand Porsche. Kjo makinë gjigande, e cila mori indeksin e fabrikës W05, në fakt u bë paraardhësi i Mercedes-it modern të madh. Në historinë e pasluftës së Mercedes të madh ka tri faza kryesore: Mercedes 300 Adenauer (W186), i famshëm dhe i madh Mercedes 600 (W100). Dhe me 300SE (trupi W112), kompania filloi të përdorë letrën "S" në përcaktimin e sedans të saj të mëdhenj. Sot, Mercedes-Benz S-klasa mbetet një nga makinat urbane më statike në botë.

Mercedes-Benz S-Class general form
Mercedes-Benz S-Class side view
Mercedes-Benz S-Class back view

Shitja e Mercedes-Benz në qytete të tjera