Njoftimet Premium

Shitja e Mercedes-Benz S-Class në Shqipëri

Marka: S class; ; Motorri: 350; ; - Viti: 2011; ; - Sigurimit Kasko Deri 12.01.2023; ; - Km: 90000 me garanci; ; 1 pronar; ; Automatic; ; Timon Druri i vecante; ; Goma 90%; ; Disqe original Benzi; ; Sherbimet e ber. Tiranë
14 500€
I diskutueshëm
-Mercedes Benz S550 4matic; ; -4.7 benzin 449 hp; ; -Viti 2015; ; -85.000 km; ; -Full option; ; -Full service history; ; -Perfect condition; ; -mimi 40.800 deri ne Durres pa dogane; ; ; ; @illyriamotors Durrës
40 800€
-Mercedes Benz S850 Brabus; ; -6.0 benzin Biturbo 850 hp; ; -Viti 2016; ; -15.000 km; ; -Full option; ; -Perfect condition; ; -mimi 195.000 deri ne Durres pa dogane; ; ; ; @illyriamotors Durrës
195 000€
-Mercedes Benz S550L; ; -4.7 benzin 455 hp; ; -Viti 2014; ; -49.000 km; ; -No accident; ; -Perfect condition; ; -Full option; ; -mimi 37.000 deri ne Durres pa dogane; ; ; ; @illyriamotors Durrës
37 000€
-Mercedes Benz S400; ; -Look S560 AMG; ; -3.0 nafte; ; -Viti 2014; ; -44.000 km; ; -Full option; ; -mimi 37.400 deri ne Durres pa dogane; ; ; ; @illyriamotors Durrës
37 400€
-Mercedes Benz S350d; ; -3.0 nafte; ; -Viti 2015; ; -Kit S560 2020; ; -65.000 km; ; -Full option; ; -Perfect condition; ; -mimi 39.500 deri ne Durres pa dogane; ; ; ; @illyriamotors Durrës
39 500€
-Mercedes Benz S550 coupe; ; -Look S63 2019; ; -Edition one; ; -Viti 2015; ; -73.000 km; ; -Full option; ; -mimi 45.400 deri ne Durres pa dogane; ; ; ; @illyriamotors Durrës
45 400€
-Mercedes Benz S550; ; -Look S63 2020; ; -Viti 2014; ; -156.000 km; ; -Full option; ; -mimi 38.400 deri ne Durres pa dogane; ; ; ; @illyriamotors Durrës
38 400€
S 350 longo 2011 makin shum e paster pa asnje problem gjith sherbimi eshte bere vetem 88000 km origjinal cmimi i diskutushem Tiranë
17 000€
I diskutueshëm
Versioni Lang (i gjat); Benzine + Gaz; ; Kamera perpara + Mbrapa; ; Larje fenerash; ; Pasqyra me palosje + ngrohje; ; Disqe 19 me goma te reja; ; Baxha Xhami; ; Xhamat komplet triplex me nuance; ; Senso. Durrës
10 699€
I diskutueshëm
Sallon bezhe, goma te reja pirelli p zero, kamera 360, parkohet vete, frenon vete, sinjalizon kur del nga korsia me dridhje timon. Tiranë
35 000€
Shitet Mercedes Benz S-class lungo viti 2012 350 bluetec; ; Makina ka limitator shpejtsie, goma te reja 100% para mbrapa, sensor parkimi, kamer mbrapa, kamer night vision me perde qe kontrollohen n. Vlorë
17 000€
I diskutueshëm
Marka: Mercedes-Benz S550; Viti prodhimi 2013; Kambio - automatike; Nr Cel +; Informacione Shtese; Makina eshte e sapoardhur nga Florida USA me 120 mij milje origjinale e paperdorur ne Shqipe. Tiranë
22 500€
Mercedes S 350 Lungo; BlueTEC 4Matic 7G-TRONIC Edition; Viti Dhjetor 2014; 2 celsa original Mercedesi; motorr 2987ccm (pa taks luksi) 2400 lek taks, viti; start/stop eco radar system distroni. Tiranë
44 730€
Shitet Mercedez Benz S 550 limousine, me km origjinale 132.000, viti 2008 me targa shqiptare, e blere ne Gjerma. Ka impiant gazi (si ne fot) me telekamera laser, 4 matic Tiranë
19 000€

Historia e Mercedes-Benz S-class fillon pothuajse që nga fillimi i shekullit të 20-të. Pas formimit të kompanisë aksionare Daimler-Benz më 26 qershor 1926, u lind një makinë me 6 cilindra me përmasa të mëdha, e cila ishte një makinë e ripunuar e dizajnuar nga Ferdinand Porsche. Kjo makinë gjigande, e cila mori indeksin e fabrikës W05, në fakt u bë paraardhësi i Mercedes-it modern të madh. Në historinë e pasluftës së Mercedes të madh ka tri faza kryesore: Mercedes 300 Adenauer (W186), i famshëm dhe i madh Mercedes 600 (W100). Dhe me 300SE (trupi W112), kompania filloi të përdorë letrën "S" në përcaktimin e sedans të saj të mëdhenj. Sot, Mercedes-Benz S-klasa mbetet një nga makinat urbane më statike në botë.

Mercedes-Benz S-Class general form
Mercedes-Benz S-Class side view
Mercedes-Benz S-Class back view

Shitja e Mercedes-Benz në qytete të tjera