Njoftimet Premium

Shitja e Mercedes-Benz CE në Shqipëri

Shes Benz kupe CE200 viti 1992. Makia eshte me letra te mbyllura, por mun ti marresh ne cdo koh. Ne gjendje shume te mire motorrike dhe xheneri. Makina ka nevoje per boje komplet. 1 mije euro. Tiranë
E shitur
Viti 1994; Manual; Ngjyra Zeze; Disqe R15; ; Vetem Shitet cmimi i diskutueshem Tiranë
E shitur
Shitet mercedez benz ceklas ne gjendje te mire Fier
E shitur
mercedezi esht ne gjendje pune ka dy vjet pa pre letrat dhe ka nevoj per disa sherbime te vogla makina ndrrohet me naj makin te vogel ose shitet po ma shum per ndrri Shkodër
E shitur
Mercedes-Benz CE coupe i 1995 ngjyre gri me baxha automat benzine gaz meshine disqe AMG origjinale te reja amortizator te rin Tiranë
E shitur
Makina eshte ne gjendje perfekte si nga ana motorike dhe xhenerike e gatshme per cdo lloj pro. Makines se fundmi i eshte hedhur edhe impianti i gazit ZAVOLI per arsye shitjej. Makina esht. Korçë
E shitur
Benz 220 cdi, nafte, panoramik, 4 goma te reja, xhama te zinj origjinal, dokumenta te rregullta e sapotarguar, full option Tiranë
E shitur
Shitet Mercedes-Benz (AMG) viti 2002 Fier
E shitur
Kam per te shitur 1 e clas te jashtezakonshem avangard i 2006 me te gjitha opcionet qe e kam sjellur dje me dogan te pagu. Makina eshte me 180 mij km por eshte ne gjendje te shkelqyer Tiranë
E shitur
Makina eshte ne gjendje te mir pune me te gjitha sherbimet e ber (he pse ska pas difekt. Nje vit qe ka ardhur nga Gjermania dhe Kilometrat e bera ne Shqiperi jan vetem 7.000 Shitet per efekt mo. Elbasan
E shitur
shitet mercedes benz 220 ne gjendje te mire xhenerike dhe mekanik. shitet per arsye mosperdorimi Tiranë
E shitur
Gjendja e mercedezit perfe Shkodër
E shitur
Mercedezi ne gjendje te mi Shkodër
E shitur
Mercedizi ne gjendje Te mi Shkodër
E shitur

Mercedes-benz CE është një coupe me dy dyer, me katër vende në platformën e Mercedes-benz W124. Kjo makinë u prezantua për herë të parë për publikun e gjerë në vitin 1987. Modifikimet e para që u shfaqën ishin 230CE dhe 300CE. Numri 230 në emërtimin e makinës nënkupton një motor 2.3 litra, kurse numri 300 do të thotë një motor 3.0 litra. Në vitin 1991, Mercedes-Benz së bashku me kompaninë Porsche nënshkruan një partneritet për të krijuar një seri të vogël sedan W124 me motorë V8. Si rezultat i këtij partneriteti, janë shfaqur versione të reja të CE: 220CE, 280CE dhe 320CE. Versioni i lartë i 320CE kishte një motor 3.2 litra me 220 kuaj fuqi dhe ishte i pajisur vetëm me kutinë e shpejtësisë automatike. Pronarët e Mercedes-benz CE vlerësojnë dizajnin e bukur të kësaj makine dhe pajisjet e mira teknike. Prodhimi i kësaj coupe u përfundua në vitin 1993.

Mercedes-Benz CE general form
Mercedes-Benz CE side view
Mercedes-Benz CE back view

Shitja e Mercedes-Benz në qytete të tjera