Njoftimet Premium

Shitja e Mercedes-Benz në Shqipëri

Shitet Mercedes Benz C220 CDI Avantgarde i vitit 2007, i sapo ardhur nga Gjermani. Makina eshte full opsion: kambio automatike, sensore parkimi para mbrapa origjinale, klimatronik 2 zona, sedil. Durrës
8 599€
Okazion: shitet Mercedez-benz BLUTEC AMG PERMIUM FULL, PANORAMIC esa po ardhur me DOGANE te paguar dritat X-SENO LED, disqe AMG gomat te reja HAPJE DHE MBYLLJE ME shenje gishti komand bordi n. Tiranë
1€
Makina eshte me dogan gati per targi. E sapo ardhur nga, zvicra km165 mij eshte shum e paster nga ana vizive, motorrike dhe xheneri. Me dy celsa te gjitha sherbimet e bera mundesi nderrimi! Tiranë
12 500€
Mercedes Benz E 220 Diezel viti 2007; Makina me Dogane; Makina e Ardhur nga Belgjika; Kamio Automatike; Sensor Parkimi; Fari Kseno; Sedile me Ngrofje; Navi CD ESP; Klima DVD; Pasyra me Palosje Tiranë
8 000€
Mercedes c class automatik benzine gaz ne gjendje shume te mi. E gatshme per prov. Korçë
3 600€
I diskutueshëm
Shes Mercedes C Class C220, Viti i prodhimit Gusht 2013. Version Sport, Distronic Plus, Pilot Automatik, Blind Spot Assistant, Emergency Brake System, Keeping Lane Assistant, Distance Warnin. Tiranë
15 499€
Shes E klas 220 cdi Automatik ne gjendje shum te mir dhe shum i paster me letra te paguara per nji vit e gatshme per do lloj prove nga ana juaj per ma shum kontakyoni me tel Shkodër
4 300€
cdi evo I sapo ardhur me dogan te paguar viti 2005 makina esht ne gjendje shum te mire I ardhur nga Gjermania makina disponon clima digitale bizonale me navigator aux sensor shiu sensor dritas. Krujë
4 700€
I diskutueshëm
SHITET BENZ MERCEDES E 220, MAKINA ESHTE NE GJENDJE TE MIR; CMIMI I DISKUTUESHEM, SHITET PER ARSYE SE KAM BLERE MAKINE ME TE RE, JU FALEMINDER. Tiranë
1 000€
I diskutueshëm
Okazjon per pak dit ky cmim Benz ml 320cdi 2007 full sport kater matik ne gjendje perfekte si gjenerike ashtu dhe nga pamja jashtme nuk e kap taksa e luksit motori 2985 kubik targa shqiptare letra. Shkodër
10 999€
R class i sapoardhur nga zvic. Me dogane te pagu. me targa te re. Ju duhet vetem siguracio. Automat tip-tronic me marsha ne tim. Sedilje kamosh me ngroh. Kondicion. Full opti. Xhama dh. Tiranë
8 200€
C-class 2009 look amg fabrike 250 benzine i pershtacem per impjat gazi, makina esht super e paster, disponon: marshe ( + /-) dhe F1, sendilje me memorie dhe ngrohje, sallon lekure, klima e. E sap. Tiranë
9 300€
Mercedes Benz E 220 Diezel EVO viti 2007; Makina me dogane; Kamio Automatike; Gjendja Perfekte Tiranë
7 500€
Mercedes Benz, ARDHUR NGA GJERMANIA ME DOGAN TE PAGU. FULL Tiranë
7 000€
Shitet nderroet makina ne gjendje shum te mire e vitit 2001 kambio Manual motor 270 me letra te paguara deri Teter 2020 me pilot automatik perde anesore dhe mbrapa disqe alumini Sallon lekur. Durrës
2 500€
Shitet E clas 350 blueficency viti fund i 2010. motorri 2987 c (uk e kap takse luksit. full option. makina ka ardhur nga italia esht ne gjendje perfek. e mbajtur gjithmon ne garazhd si makin. Fier
15 000€
I diskutueshëm
Mercedes Benz C 220 Diezel viti 2007; Makina me Dogane; Kam. Automatike; Gjendja Perfekte Tiranë
8 000€
Mercedes Benc S320 Diezel viti 2007; Makina me Doga. 4Matic; Gjendja Perfekte; Klima CD DVD EDP; Salloni Lekure; Sensor Parkimi + Kamera; Radar Disk Tronik; Kamera Para; Perde Origjinale; Far. Tiranë
12 500€
I diskutueshëm
8 000€
Ne gjendje shume te mire, letra te sapo paguara, Klima, navigator, ksenon, komanda ne Timon, sendilje elektrike me ngrohje, disqe alumini e. Version avangard, motor 200 kompres. Tiranë
6 500€

Shitja e Mercedes-Benz-it në Shqipëri. Historia e kompanisë

Mercedes-Benz

Historia e zhvillimit të kompanisë është shumë interesante dhe emocionuese, sepse në vitin 1900 Emil Jellinek sugjeroi për të bërë brenda kompanisë Maybach një repart të veçantë, që prodhon kryesisht makina garash. Emri i markës është nofka familjare e vajzës së tij - Mercedes dhe emri i vërtetë është Adriana Manuela Romana. Emil ishte kreu i përfaqësisë së DMG-së në Francë dhe i kërkoi Wilhelm Maybach-ut t'i jepte markës së re të automjeteve emrin e vajzës së tij. Makina e parë e markës fitoi më shumë se një garë, këtë makinë e drejtoi me pseudonimi, Monsieur Mercedes - Emil.

Z.Jellinek, përkundër faktit se nuk kishte qasje të drejtpërdrejtë në menaxhimin e kompanisë, dha një kontribut të rëndësishëm në zhvillimin e tij. Që nga viti 1890, ai shiste makina në përfaqësinë franceze dhe, duke zbuluar vetë ose me ndihmën e klientëve të metat në punën konstruktive të inxhinierëve, gjithmonë këmbëngulte në përmirësimin e makinave DMG. Ai kishte shitjet më të mëdha dhe për këtë arsye Bordi i Drejtorëve e dëgjoi atë. Më pas, të gjithë përvojën e tij, ai do ta drejtonte për të përmirësuar modelet e para të Mercedes-Benz-it, duke krijuar një themel të fortë për zhvillimin e markës në mbarë botën.

Shitja e Mercedes-Benz-it në Shqipëri

Mercedes-Benz

Në vetvete, marka Mercedes-Benz është unike dhe gëzon popullaritet te biznesmenët e pasur dhe zyrtarët më të lartë të shtetit. Natyrisht, në procesin e ekzistencës shekullore të kësaj marke në treg, shumë marka tregtare u përpoqën t’ia zinin vendin prodhuesit gjerman. Për shembull, në mesin e viteve '80, makinat japoneze ishin në kulmin e popullaritetit, por cilësia ende e përsosur dhe siguria e Mercedes-Benz-it mundi t’i rezistojë çmimit të arsyeshëm të makinave japoneze.

Për qytetarët e pasur, prestigji, komoditeti, besueshmëria, siguria dhe dizajni i jashtëzakonshëm do të jenë gjithmonë në vendin e parë. Kështu, në vitin 1998, gjatë atentatit ndaj Eduard Shevardnadze (Presidenti i Gjeorgjisë), një makinë gjermane e blinduar e mbrojti zyrtarin dhe i shpëtoi jetën atij, pavarësisht se sulmi u krye me armë automatike dhe granathedhës.

Marka nuk ka nevojë për reklama dhe të gjithë, prej kohësh, e njohin cilësinë gjermane dhe avantazhet e Mercedes-Benz-it. Në Shqipëri apo në ndonjë shtet tjetër, ka gjithmonë njerëz me influencë dhe të pasur, të orientuar drejt blerjes së makinave të klasit premium, prandaj ne jemi gati të ofrojmë një përzgjedhje individuale në mes të një shumëllojshmërie makinash, sipas parametrave të nevojshëm.

Shitja e automjeteve të përdorur Mercedes-Benz në Shqipëri

Mercedes-Benz

Në Shqipëri, shitja e Mercedes-Benz-it të përdorur është shumë e zakonshme, për shkak të kostos së përballueshme dhe cilësisë së përkryer. Por, kur zgjidhni, duhet të kontrolloni me kujdes automjetin, të kryeni diagnostikimin e të gjithë komponentëve dhe të merrni masa të tjera për të pasur një përfaqësues të denjë të klasës së tij. Servisi i Mercedes-Benz-it nuk është i lirë.Edhe pse makina është në gjendje të punojë pa probleme për dhjetëra vite, shumë gjëra varen nga mënyra e përdorimit dhe mbajtjes, stilit të ngarjes së makinës dhe mirëmbajtjes në kohë.

Çmimi i mirëmbajtjes përcaktohet nga kostoja e pjesëve të këmbimit, por nuk ka vështirësi për t’i porositur ato, gjetja bëhet menjëherë. Ashtu si me makinat e reja, zgjedhja juaj duhet të bazohet në parametrat e fuqisë së motorit, vëllimin në kubik, llojin e kutisë së shpejtësisë dhe komandimin e kthimit. Ne rekomandojmë që të merrni në konsideratë qëllimin e blerjes (për biznes, udhëtim apo si mjet mbrojtjeje në lëvizjen e VIP-ave). Pasi të zgjidhni siç duhet parametrat dhe pasi të kontrolloni gjendjen teknike të makinës para blerjes, ju do t’i siguroni vetes një mjet të besueshëm për një kohë të gjatë dhe me çmim optimal. Është komode për të blerë Mercedes-Benz në Shqipëri me ndihmën e site-it tone, duke zgjedhur parametrat që ju nevojiten dhe politikën e çmimeve.

Shitja e Mercedes-Benz në qytete të tjera