Njoftimet Premium

Shitja e Mazda në Shqipëri

KLIMATRONIK, KOMANDA NE TIMON PILOT AUTOMATIK, SRS, DSC, KOMPJUTER BORDI, XHAMA DHE PASQYRA ELEKTRIKE, MBYLLJE QENDRORE ME PULT, FENER ME LUPA, NE GJENDJE SHUME TE MIRE, E SAPO ARDHUR NGA ZVICRA, . Tiranë
3 300€
KLIMATRONIK, KOMANDA NE TIMON PILOT AUTOMATIK, SRS, DSC, KOMPJUTER BORDI, XHAMA DHE PASQYRA ELEKTRIKE, MBYLLJE QENDRORE ME PULT, FENER ME LUPA, NE GJENDJE SHUME TE MIRE, E SAPO ARDHUR NGA ZVICRA, . Tiranë
3 400€
ngjyre violet, ne gjendie shum te mire Tiranë
4 900€
I diskutueshëm
do dit ora 10: 00-20: 00; ; ; ; JO NDRRI; ; Me dogan t pagua; ; Klimatroni; ; Abs Esp Airba; ; Radio C; ; Xhama t errt nga fabrik; ; Disqe Alumin; ; Kpjuter bord; ; Cruise contro; ; 7 Vnd. Tiranë
4 200€
Makina sht n gjendje t mir. Fier
2 850€
I diskutueshëm
Makina eshte ne gjendje shum te mir teknike dhe motori. makina nuk ka ndryshk motorri kamio ne gjendje sup. eshte me dy porta me karroceri tegjat Fier
6 000€
Shitet Mazda Demio 1.5 benzi; Makina eshte ne gjendje shum te mir; Gomat e reja sherbimet e sapo bera; Vajra dhe filtra ne saponderuar; Ska nevoj per asnje sherbi; Letrat te paguar Fier
2 100€
Shitet Mazda CX-3 e 2017, me 1 vit perdorim dhe vetem 7, 000. Automatike, me benzine 1.98 dhe full options!; Sensore dhe kamera parkimi, sensore ne pasqyra, i-stop, sistem navigimi e. Per m. Tiranë
20 000€
MAZDA 2; 1.4 Benzin me 136000 Kilometra origjinale; E sapo ardhur me Dogane te Paguar; Kondicioner; Kasetofon origjinal me komanda ne timon; Disqe alumini 4 goma te reja Durrës
2 300€
Shitet Mazda BT 50, me motorr 2.5 nafte, me karrocer. viti i prodhimit 2007, e ardhur nga Zvicer. Me dogane te pagua. Me kondicioner, xhama elektrik, 4 + 1 vend. Ridoto 4x4. Goma n. Elbasan
6 800€
Shitet Mazda BT 50, me motorr 2.5 nafte, me karrocer. viti i prodhimit 2007, e ardhur nga Zvicer. Me dogane te pagua. xhama elektrik, 3 + 1 vend. Ridoto 4x4. Goma ne gjendje te mir. Elbasan
7 000€
Makina eshte ne gjendje shum te mire, motorr me zinxhir 1.6 benzine, letrat deri n maj 2020 Korçë
1 600€
Me dogan; Viti 2007; Motorr 2.0 nafte; 200 000km; 1 pronar; Shume e paster si brenda edhe jasht; Xhama te zinj; Disqe alumin; 4goma te reja; Sherbimet e bera ne itali; Cdo gje funksionale; 7. Elbasan
4 000€
Mazda 6 viti 2006 motor 2.3 benzin + gaz; Kamje Automat TIP tonic; Me clima, KOMANDA ne TIMON xhama dhe pasqyra elektrike, sedilje me ngrohje, SENSOR drite dhe shiu; Drita automatike kseno Tiranë
3 300€
MAZDA 6; 2.0 NAFTE; VITI 2007; NGJRE BLU; ME TARGA DHE DOKUMENTA DERI NE SHKURTE TE VITIT TJETER Tiranë
3 500€
MAZDA CX-5; VITI 2014; KM 39.000; MANUAL; 2.0 BENZIN Tiranë
15 000€
Mazda 5- 2.0 CD viti 2008, km 198000, taksa sig te pagu. ardhur nga Siena Ita. Fier
4 400€
Mazda 3.1.6 Diesel CD Confort; ; Cmimi: ishte 4200 Euro; Cmimi: tani behet 3795; Me dogane te paguar; E importuar nga zvicra-zyriu; Te dhenat teknike; Data e pare e regjistrim. 19/02/2007. Tiranë
3 750€
Makina esht e gacme per cdo lloj proce Ka xhamit e zi origjinal -disqe alumini -goma 80%-xhama elektrik cmimi 3. Mi ero kesh me ndrim 3.5 Durrës
3 000€
Makina eshte e sapoardhur me dogane paguar, motorr 1.6 benzine, kambio manuale, viti prodhimit 2005, klima, mbyllje qendrore, abs, esp, radio cd, xhama eklektrik, dy celesa, komanda ne timon, gom. Tiranë
3 100€
Shitet Mazda 2 1.4 naft me dokumenta te prera per nje v. makina eshte ne gjendje shume te mire dhe teper ekonomike ne kons. disponon cd aux, abs, srs, air condition, pasqyra elektrike, xham. Tiranë
3 900€

Shitja e Mazda-s në Shqipëri. Historia e kompanisë

Automjetet Mazda kanë lindur falë Dzyudziro Matsud,i cili krijoi dhe zhvilloi një markë kaq të fuqishme dhe popullore që nga viti 1920. Fillimisht, fabrika ishte e specializuar në prodhimin e materialeve të ndërtimit nga pema e tapës. Më vonë u prodhuan në fabrikë makinat e industriale dhe në vitin 1920 u prodhua një seri motoçikletash për provë, njëra prej të cilave fitoi garën në vitin 1930. Paralelisht, u vendos të prodhohej për provë një parti kamionësh me tri rrota (1931) me një kapacitet motori prej 500 kubik. Ishte ky viti që kompania mori emrin e saj të përhershëm Mazda dhe nën këtë markë bëhet shitja e makinave sot në mbarë botën.

Mazda është emri i Zotit Suprem të Dritës dhe emri është në harmoni me mbiemrin e themeluesit të markës Matsuda. Një vit pas fillimit të implementimit të një serie kamionësh ekonomikë, kreu i kompanisë fillon eksportin e tyre në Kinë. Në të njëjtën kohë, lindi ideja e krijimit të disa modele veturash, madje edhe prodhimi i një serie provë, por zhvillimi u pengua nga Lufta e Dytë Botërore. Pasojë e operacioneve ushtarake dhe e shpërthimit atomik në Hiroshima është rrënimi i kapacitetit prodhues të kompanisë me 50%. Aty nga viti 1950, aktiviteti i plotë i kompanisë rimëkëmbet dhe rifillon shitja e kamionëve Mazda, si dhe e zjarrfikësve të vegjël, vetëm se tashmë me kapacitet motori prej 1157 kubikë e më lart.

Epoka e veturave të bollshme dhe e serive të tjera Mazda filloi vetëm në vitin 1960, për shkak të rritjes së mirëqenies së japonezëve dhe nevojave të të gjithëve për një makinë personale. Modeli i parë i prodhuar ishte një makinë me dy dyer për qytet R360. Ajo ishte e pajisur me një motor me 2 cilindra (356 kubikë). Dizajni i karrocerisë ishte i thjeshtë, por tërheqja kryesore ishte kompaktësia dhe çmimi i leverdisshëm.

Shitja e Mazda-s në Shqipëri

Shitja e Mazdës në Shqipëri është mjaft aktive dhe kryesisht kjo shpjegohet me lirësinë e çmimit të makinave, sigurinë dhe performancën e shkëlqyer. Marka Mazda është e njohur për dizajnin unik të karrocerisë, të njohur në të gjithë botën, dhe karakteristike vetëm për makinat japoneze. Ngarja e makinave Mazda është një kënaqësi, sepse e gjithë puna elektronike funksionon pa dështime. Me këto makina është e rehatshme për të lëvizur në çdo lloj terreni. Prodhuesi ofron lloje të ndryshme karrocerie, opsione sipas fuqisë dhe ngjyrës. Të gjithë parametrat zgjidhen vetëm në përputhje me pritshmëritë e klientit, kurse gama e gjerë e modeleve plotëson nevojat e secilit.

I rëndësishëm është edhe servisi i lirë gjatë shitjes së Mazda-s në Shqipëri. Edhe pse kjo makinë zyrtarisht nuk konsiderohet më e larta në nivel prestigji, ajo ka qenë prej kohësh në krye të vlerësimit të klientëve për të gjithë parametrat e cilësisë dhe komoditetit, duke mbetur në segmentin e makinave të përballueshme. Pjesët e këmbimit mund të porositen lehtë dhe të merren shpejt në çdo vend të botës, kurse kostoja e tyre është më e lirë sesa e markave evropiane ose amerikane.

Blerja e makinave të përdorura Mazda në Shqipëri

Nuk duhet të keni frikë nga blerjet e makinave të përdorura Mazda në Shqipëri, veçanërisht nëse njiheni me materialin më poshtë dhe kuptoni se çfarë duhet të kërkoni kur bëni zgjedhje. Natyrisht, zgjedhja duhet të fillojë me përcaktimin e dëshirave dhe nevojave. Si fillim, zgjidhni qëllimin e blerjes: për biznes, udhëtim familjar apo transportim të ngarkesave të ndryshme. Pastaj duhet të përcaktoni tipin e karrocerisë, duke llogaritur kapacitetin e bagazhit dhe numrin e vendeve të kabinës. Zgjidhni fuqinë, llojin e aparatit të transmisionit dhe opsionet e komandimit (kompjuteri i spondit, kontrolli i klimës ose kondicioneri, mënyra e ndërrimit të marsheve etj.). Pastaj merrni hapin e fundit: zgjidhni një ngjyrë.

Pasi të përqendroheni te një ose disa makina konkrete në tregun e mjeteve të përdorura të transportit, është e nevojshme të kryeni diagnostikimin dhe të kontrolloni gjendjen teknike të të gjitha njësive. Dëmtimet e karrocerisë mund t’i zbuloni vetë (gërvishtjet, korrozionin, shtypjet), por diagnostikimin e nënvarëses, qarkut elektrik dhe pjesëve kompjuterike duhet t'ua besoni punonjësve të servisit.

Shitja e Mazda në qytete të tjera