Njoftimet Premium

Shitja e Lexus RX në Shqipëri

Foristrade Lexus 330RX ne gjendje shume te mire, e ardhur nga amerika me dekumenta te regullta me 140000 km te kalua. benzin-ga Tiranë
E shitur
Shitet Rexon viti 2009-2010 makina esht ne gjendje shum te mir xhenerike mekanike shitet per arsyje mos pordorimi cmimi i duskutushem Tiranë
E shitur
Kerkoj Motor per Lexus RX300 nr kontaktues + 383 45 632 280 vibe. Jemi nga kosova Xhip Lexus 3.0 Kukës
E shitur
Makina eshte e mirembajtur ne gjendje shume te mire dhe ka bere 70, 000. Eshte prodhim amerikan me letra deri vitin tjeter dhe siguracion kas. Motorr 3.5 L Benzine me teknologji EC; Opsione. Tiranë
E shitur
Lexus rx hybrid + ga. 500 leke 100km Tiranë
E shitur
Ocazion shes Lexus RX 300 2004 me 130000 milje foristrade 4x4 benzin gaz ne lejen e qarkullimit automatike xhama te zi origjinal te fabrikes ne gjendje Te shkelqyer taksat sapo prera per 1 vit t. Durrës
E shitur
Per arsye emigrimi Fier
E shitur
Shitet mak hibrite e tipit lexus viti 2010 ku deri ne shpejtesin 70 km ne or shpenzimi 0 se eshte me bateri me te gjitha opsionet e munshme e sherbime te bera targuar per ber te par me dt 27, 4. Tiranë
E shitur
Shitet mak hibrite e tipit lexus viti 2010 ku deri ne shpejtesin 70 km ne or shpenzimi 0 se eshte me bateri me te gjitha opsionet e munshme e sherbime te bera targuar per ber te par me dt 27, 4. Tiranë
E shitur
Lexus full options benzin g. Me the gjitha opsionet e mundsh. xe. na. lekur Tiranë
E shitur
lexus i bardhe me kamio automatike sedilje meshine air bag para anash dhe prapa me dokumente per 1 vit maj 2017 me benzine 3300 kubik ka shume opsione makine eshte ne gjendje shume te mire pune Berat
E shitur

Prodhimi i gjeneratës së parë Lexus RX filloi në vitin 1998. Makina ishte ndërtuar në platformën e sedanit ES300. Ai ishte e pajisur me një motor trelitërsh V6 të vlerësuar me 220 kuaj fuqi. Në vitin 2002, u krye ristilimi i parë e këtij modeli. Makina mori fenerët e rinj dhe systemin e navigimit. RX shitet mirë në tregun amerikan, vetëm në vitin e parë, 48,000 mijë makina u shitën. Në fillim të vitit 2003, u prezantua RX i gjeneratës së dytë. Në vitin 2005, u shfaq version hibrid RX400h, me një instalim benzinë-elektrik me një kapacitet 211 kuaj fuqi. Në vitin 2007, u krye ristilimi i vogël i RX, si rezultat i së cilit crossover-i mori një grilë të re radiatori, doreza të dyerve të kromuara dhe rrota 18 inç. Prodhimi i gjeneratës së tretë filloi në vitin 2008. Në pranverën e vitit 2015, gjenerata e katërt e Lexus RX u prezantua në ekspozitën automobilistike në Nju Jork.

Lexus RX general form
Lexus RX side view
Lexus RX back view

Shitja e Lexus në qytete të tjera