Njoftimet Premium

Shitja e Lexus LX në Shqipëri

2020 Lexus LX Luxury PKG; ; Condition: Used Year: 2020; ; Mileage: 28500; ; Engine: 5.7L V8 Model: LX; ; Interior Color: Saddle For Sale By: Dealer; ; Exterior Color: Gray Trim: Luxury PKG; ; Vehicle Title. Berat
90 000€
I diskutueshëm
Esht ne gjendje te mir sallon meshin cdo gje me buto. c emimi i diskutushem Tepelenë
E shitur

Lexus LX është një fuoristradë popullore i kompanisë japoneze Lexus. Prodhuar nga viti 1995. Makina është ndërtuar në bazën e një platforme modulare Toyota Land Cruiser 200. Tregjet kryesore për këtë makinë janë Shtetet e Bashkuara, Lindja e Mesme, Australia dhe Rusia. Në Japoni, kjo fuoristrada nuk shitet zyrtarisht. Për herë të parë Lexus LX është prezantuar për publikun në vitin 1995. Vetëm në fillim të vitit 1996, filloi prodhimi në seri. Gjenerata e parë LX ishte e pajisur me një motor benzinë 4,5 litra vlerësuar me 215 kuaj fuqi. Në fund të vitit 1997, u prezantua LX e gjeneratës së dytë, i cili u bë me madhësi më të madhe. Gjenerata e tretë e kësaj fuoristrade u tregua në prill të vitit 2007. Në vitin 2012, u bë ristilim i parë i madh i Lexus LX dhe në vitin 2015 u krye një ristilim tjetër, si rezultat i të cilit interiori i makinës ndryshoi ndjeshëm.

Lexus LX general form
Lexus LX side view
Lexus LX back view

Shitja e Lexus në qytete të tjera