Njoftimet Premium

Shitja e Lexus LS në Shqipëri

Lexus i sapoardhur Pa doga. I jan ber tgjitha sherbimet rregullisht dhe me goma 4stinet 90. Gjendja makines perfekte per me teper mund ta shikoni nga af. Cmimi 17.000euro Tiranë
E shitur
lexus presidenciale ls430 benzin gaz full extra, sendilje me masazh, dyer me thithje etj; makina ndodhet ne gr pa doga. na shkruani dhe ne whatsap Durrës
E shitur
Makine eshte ne gjendje shume te mire Elbasan
E shitur
Makina eshte individuale e bere me porosi ne Amerike e mare me 0. makina eshte presidenciale ngrohje ftohje sedilje me masazh bord komandimi pasagjeri mbra. makina eshte ne gjendje shum t. Vlorë
E shitur
Fuoristrade 4x4 gjendja perfek. letrat te paguara deri ne Janar 2017 Tiranë
E shitur
Motorri eshte akull fasho-piston para 2muajsh, me impiant gazi Zavoli harxhon sa nje makine 2.0nafte me g. Super e rehatshme! Tiranë
E shitur

Që nga viti 1989, janë prodhuar pesë gjenerata të Lexus LS:
LS I (XF10) - 1989-1994. Prezantimi zyrtar i gjeneratës së parë të modelit u zhvillua në 1989 në ekspozitën e automjeteve në Detroit.
LS II (XF20) - 1994-2000. Në nëntor të vitit 1994, u prezantua LS e gjeneratës së dytë. Makina mori një bazë rrotash të zgjatura dhe gjithashtu edhe pajisje teknike të përmirësuara.
LS III (XF30) - 2000-2006. Modeli i gjeneratës së tretë u prezantua në janar të vitit 2000. Sedani mori një dizajn të ri të karrocerisë dhe specifikimet teknike të përmirësuara.
Lexus LS IV (USF40) - 2006-2016. Modeli i gjeneratës së katërt u shfaq në vitin 2006. Në të njëjtën kohë, u prezantua një version hibrid LS 600h L.
Në fillim të vitit 2017, u prezantua modeli i gjeneratës së pestë, i cili aktualisht është versioni më i fundit i Lexus LS.

Lexus LS general form
Lexus LS side view
Lexus LS back view

Shitja e Lexus në qytete të tjera