Njoftimet Premium

Shitja e Lexus GS në Shqipëri

2990 kubik pa takse luksi benzine gas; Full option Ne gjendje perfekte motorrike; ; Goma 100% Fier
E shitur
Sh ekonomike dhe sherbime te kryera ne koh. abs, setdilje me ngrohje lekure dhe me levizje elektrike, timon elektrik me rregjistrim dhe me auto levizje momentin qe fut celsin, sensor parkimi. Tiranë
E shitur

Prodhimi i Lexus GS filloi në vitin 1991. Fillimisht, blerësve iu ofrua vetëm një modifikim i GS, i cili ishte i pajisur me një motor me tre litra me 225 kuaj fuqi dhe një kuti shpejtësie me katër marshe. Duke filluar nga gjenerata e parë, prodhuesit pajisën GS me pajisjet e fundit dhe tapiceria e brendshme bëhej gjithmonë nga materialet më të mira. Në vitin 1997, u prezantua gjenerata e dytë e GS. Në vitin 2005, u bë prezantimi i gjeneratës së tretë Lexus GS. Makina mori një motor të ri V6 dhe gjithashtu edhe disa funksione shtesë. Në vitin 2006, u prezantua GS 450h, i cili u bë sedani i parë hibrid i klasit luksoz të kësaj kompanie japoneze. Në total, kjo makinë ka katër gjenerata.

Lexus GS general form
Lexus GS side view
Lexus GS back view

Shitja e Lexus në qytete të tjera