Njoftimet Premium

Shitja e Lexus ES në Shqipëri

Shitet makine LexusES 350 e vitit 2009.Makina esht sum pak e perdorur dhe esht ne garazhd prej 3 vitesh shitet per arsye mosperdorimi ne gjendje perfekte me 43, 000k; Cmimi: 9500 $ Përmet
E shitur
lexus es350 i 2007 shume i shpejt baxha perde e pasme qe ulet + ngrihet kamer mbrapa sensor navi ndezje start stop me buton e. makina e sapo ardhur nga amerika shitet dhe nderrohet me makina t. Tiranë
E shitur
shitet lexus es350.motori 3.5 benzin shum e shpejt kamer mbrapa sensor par mbrapa perde e pasme qe ulet dhe ngrihet xhama te erret makina eshte ne gjendje perfekt ka ardhur nga amerika dhe esht. Tiranë
E shitur

Lexus ES është një makinë sedan i klasit të biznesit që është prodhuar nga marka japoneze Lexus që nga viti 1989. Kjo makinë është ndërtuar në një fabrikë në Japoni, të vendosura në ishullin e Kyushu. Makina ka një platformë të përbashkët me modelin Toyota Avalon. Akronimi "ES" vjen nga fraza "Executive sedan". Fillimisht, prodhimi ES ishte projektuar ekskluzivisht për shitje në tregun e makinave në SHBA, por për shkak të suksesit të madh tregtar, makina filloi të shitej edhe në vendet e tjera të botës. Deri më sot, ky sedani luksoz ka në historinë i tij shtatë gjenerata. Gjenerata e shtatë Lexus ES është prodhuar që nga viti 2017 nëpër fabrika, në SHBA dhe Japoni. Kjo makinë është krijuar në platformën modulare GA-K, e cila përdoret në Toyota Camry.

Lexus ES general form
Lexus ES side view
Lexus ES back view

Shitja e Lexus në qytete të tjera