Njoftimet Premium

Shitja e Lexus CT në Shqipëri

Lexus ct200h, bateri + benzin, teper ekonomike, 77.000k. Automat, sallon lekure, baxha, xeno, keyless go, start& stop, e. 0695833355 #instagram. AU. AL Tiranë
12 900€
Shitet: Lexus CT200. Viti: 2012; Motorr: 2.4 benzine + hybri; Km: 78 mi. Makina eshte ne gjendje shume te mire motorrike dhe xhenerike shume ekonomike, motorri punon ne pjesen me te madhe t. Tiranë
E shitur

Konstruksioni Lexus CT bazohet në platformën modulare Toyota MC, e cila është përdorur me sukses në automjetet Toyota Corolla dhe Matrix. Versioni bazë i CT ishte i pajisur me një numër të madh të sistemeve të automatizuara që kontrolloheshin nga kompjuteri në bord. Drejtuesi i mjetit duhej të zgjidhte një nga katër mënyrat e propozuara: Normal, Eco, EV, Sport. Në vjeshtën e vitit 2013, u krye ristilimi i parë i madh e modelit, si rezultat i së cilit makina mori një eksterier të ri dhe gjithashtu edhe ishte i pajisur me pajisje elektronike të modernizuara. Në vitin 2017 u krye një ristilimi tjetër i Lexus CT. Vlen të përmendet se specifikimet teknike mbetën të pandryshuara, por pamja ka ndryshuar shumë.

Lexus CT general form
Lexus CT side view
Lexus CT back view

Shitja e Lexus në qytete të tjera