Njoftimet Premium

Shitja e Land Rover Range Rover Sport në Shqipëri

Modeli full Options, baxho xhami, disqe sport te kromuar LOMBARTHO 20, pedana anesore, xhama te zinj origjinale, sedilje me ngrohje (para dhe mbrap) sedilje me memorje + fryrje, sensore parkim. Pogradec
9 999€
Shitet Range Rover Sport 3.6 Nafte Viti 2008; Makina Posedon Keto Shumllojshmeri Opsionesh: Disqe 21 Inch Model I 2020 Te Sapo Vendosura; Sallon Lekure Ngjyre Qumeshti; Sistem Audio I Amplifikua. Krujë
10 800€
OPSIONET - TAVAN XHAMI- KSENO BIKSENO FENER INTELIGJENT KTHEHEN SIPAS KTHESAVE ME LED - RIMESO DRURI - MAVI MADH ME TOUCH - TIMON MULTIFUNKSIONAL MEMORJE - TIMON ME NGROHJE - KOMANDA NE TIMON. Tiranë
16 500€
Shitet Range Rover Sport 3.6 Nafte E Vitit 2008 Makina Posedon Keto Opsione: Fenera Me Lupa Inteligjente Qe Kthehen Sipas Drejtimit Te Timonit; Sistem Audio I Amplifikuar; Baxho Xhami; Kompjute. Tiranë
11 000€
RANGE ROVER SPORT 3.6 TDV8 NAFTE! MAKINA ESHTE SUPER E PASTER SI BRENDA DHE JAS. 260000 KM ME LIBER SHERBIMESH + FATURAT E SERVISE. NAVIGATOR AUX BLUETOOTH DVD KARIKATOR ME 6. SENSOR PARKI. Korçë
14 500€
I diskutueshëm
Shitet; Range Rover Sport; 4.4 SDV8 NAFTE AUTOBIOGRAPHY; VITI PRODHIMIT: 1/2016; Km: 160.000 origjinale me liber sherbimesh + 2 celesa + 1 kaldaje; FULL OPTION: AUTOBIOGRAPHY, Fenere dhe Stopa t. Elbasan
1€
I diskutueshëm
per me shum info na kontaktoni Lushnjë
1€
Shitet rengji rover viti 2007 nafte 2.7 servise te sapo bera ne gjendje shum te mire Tiranë
8 500€
Shitet range rover sport 2.7 Naft full serdile me ngrohje para dhe mbrapa DVD xhama te zi origjinal 256mij KM origjinale 2007 luk 2012 autobiography komplet makina esht ne gjendje shum te mir m. Tiranë
14 000€
I diskutueshëm
SUPER OKAZION Range Rover Sport 3.0 Nafte 2012 174000 Km Origjinale Cmimi: 19999 pranojm dhe nderrim te shtojm diferencen nqs makina qe posedoni eshte me vlere ne te larte (shites privat j. Tiranë
19 999€
Shitet range rover sport 2.7 hse viti 2006 makina esht full opsions dhe ne gjendje perfekte motorike dhe xhenerike makina qendron e mbyllur ne garazhd nuk ben shum kilometra shitet per arsy. Fier
13 500€
I diskutueshëm
Shes dhe ndroj plus diferencen nga ana juaj me makine me te voge. Range Rover Sport me 180000 mije km ne gjedje shume te mi. lekure bezhe navigator dhe shume opsione te tje. disqe 20 R dhe m. Tiranë
12 990€
Range Rover sporte 3.6cc nafte automat me letra shqiptare te gjitha sherbimet e bera makine eshte Nr gjendje perfekte motorike xhenerike estetike etj I gatshem per zhdo lloji prove gjithashtu kem. Tiranë
16 199€
range rover sport autobiography 2010 3.0 diesel 118000km Tiranë
28 000€
Shitet Range Rover Spor. Vit prodhimi fundi 2007 ngjyr e zez perl. Makina esht e mbajtur ne garazhd te gjitha sherbimet e kryera ne ko. Ka drritat ksenon bi ksenon chama elektrik sedilje m. Tiranë
9 500€
Land Rover sport HSE; full opsion pa dogan; vetura gjendet n Prishtin Kukës
36 900€
Makina eshte e sapoardhur me dogane paguar, motorr 3.0 nafte, kambio automatike, 4x4, viti prodhimit 2015, sallon lekure, sedile elektrike, navigator, kilometrazh elektronik, klima, drita led +. Tiranë
38 000€
Range Rover Sport 2.7TDi; I sapoardhur nga Italia; Me dogane te paguar; Xhama te zinj origjinal; Baxha xhami; Klima; Sallon meshine shume i paster; Goma te reja (Continent) Ne gjendje perfekte. Fier
8 800€
Range Rover Sport 3.6TDi; I sapoardhur nga Italia; Me dogane te paguar; Xhama te zinj origjinal; Baxha xhami; Dritat kseno bikseno; Sallon meshine shume i paster; Goma te reja; Gati per targa Fier
11 800€
Ne gjendje te Shkelqy. e sapo ardhur nga Italia me letra te sapo paguara per 1 v. kilometra origjinale te garantua. Kontroll muzike per pasagjeret mbra. Frigorifer tek mbeshtetesja e dor. etj Tiranë
11 500€
Makina eshte e sapoardhur me dogane paguar, motorr 3.0 nafte, kambio automatike, 4x4, viti prodhimit 2011, sallon lekure, sedile elektrike, navigator, klima, drita led + xenon bixenon, sensor. Tiranë
17 900€

Land Rover Range Rover Sport është një crossover luksoz i madhësisë së mesme i krijuar në platformën e makinës Discovery të gjeneratës së tretë. Range Rover Sport është prodhuar nga kompania britanike Land Rover që nga viti 2005. Në prill të vitit 2009, Range Rover Sport u prezantua në Sallonin Ndërkombëtar të Automjeteve në Nju Jork, i cili u modernizua shumë: pjesa e jashtme u ndryshua, u shfaq një interior krejtësisht i ri, u ndryshuan vendosjet e amortizatorëve dhe të gjithë motorët u zëvendësuan me më modernë. Në vitin 2013, në Nju Jork, u prezantua një Range Rover Sport plotësisht i ri me 5 variante të motorëve të rinj ‚ i cili u bë 420 kg më i lehtë për shkak të karrocerisë, e cila është bërë nga aliazh alumini me qëndrueshmëri të lartë. Në vitin 2017, u bë një ristilim të Land Rover Range Rover Sport.

Land Rover Range Rover Sport general form
Land Rover Range Rover Sport side view
Land Rover Range Rover Sport back view

Shitja e Land Rover në qytete të tjera