Njoftimet Premium

Shitja e Land Rover Discovery në Shqipëri

SHITET LAND ROVER DISCOVERY AUTOMAT NAFT 2.5 VITI 1999 LETRA PER NJ V. GOMAT E REJ; TEL 0692300372 DURRES; ME NDRRIM KA MIM TJET. Durrës
5 500€
full opsion kamera 360% 3 TV DVD; ; USB AUX xhama te ZI orgjinal BiXenon; ; fener LED sedile lekure me Ngrohje; ; 4x4 dinamic drrive disqe 20 model 2016; ; tavan PANORAMA 3 baxho bagazh me buto. Elbasan
16 500€
per. shum na kontaktoni Lushnjë
9 000€
per me shum na kontaktoni Lushnjë
9 500€
LAND ROVER DISCOVERY 3.ME MOTOR V6 4.0L BENZINE MAKINA ESHTE 20.12.2009.MAKINA ESHTE FULL FULL OPSION DHE KA VETEM 258000 KM ORIGJINA. KOMPLET VESHJET BRENDA DRU ME NUANCE ORIGJINALE TE FABRIKE. Tiranë
1€
Shitet Land Rover Discovery 3 2.7 TDV6, viti 2005, km 191000, me tvsh te paguar, ardhur me. 21.06.2019 nga Siena Itali Fier
8 500€
Discovery 3 2.7; Nafte; Viti 2006/Manuale; Rrip faze i ndrruar /Freksioni i ri i sapo ndrruar; Modifikime: oraganell me force terheqese 4 ton gyp ajri land rover/mbrojtese metalike te motorrit. Tiranë
1€
Shitet Land Rover Discovery 2.7 naft, viti i prodhimit 2005.Makina sht n gjendje shum t mi. Jastqe me ajer dhe tapiceri lku. Goma 90. ose ndrim me makin m t vogl Gjirokastër
9 000€
Land Rover discovery HSE full, sedilje me ngrohje, kamje automat Tiranë
8 000€
I diskutueshëm
Land Rover Discover viti 2007 2.7 nafte super gjendje 7 vendesh super mjet Durrës
9 500€
Te dhenat, Shes Land Rover Discovery 3 HSE Premium, 4.0 V6 Benzin + Gaz, E vitit 2010 me 144.000 km origjinale me garanci me liber sherbimesh, ngjyre vishnje perlato me Tapiceri bezh lekure me 7. Tiranë
15 700€
LAND ROVER DISCOVERY 3.ME MOTOR V6 4.0L BENZINE MAKINA ESHTE 20.12.2009.MAKINA ESHTE FULL FULL OPSION DHE KA VETEM 258000KM ORIGJINAL. KOMPLET VESHJET BRENDA DRU ME NUANCE ORIGJINALE TE FABRIKE. Tiranë
8 500€
LAND ROVER DISCOVERY 3.ME MOTOR V6 2.7. MAKINA ESHTE 20.12.2006.MAKINA ESHTE FULL FULL OPSION DHE KA VETEM 258000KM ORIGJINAL. KOMPLET VESHJET BRENDA DRU ME NUANCE ORIGJINALE TE FABRIKES. TIMON M. Tiranë
7 000€
Shes Land Rover Discovery TDV8 HSE, 4.4 benzin, motorri me i pershtatshm per impjant gazi, prodhuar ne vitin 2006, me 183.000 milje origjinale me sherbime te sapobera, ngjyre ulliri perlato m. Tiranë
9 900€
Motorr nafte 2.5; Kamje automatike, xhama te zi origjinal, elektrik; me kondicioner, viti 98 e ngritme si makine, Letrat e sapo paguar. Tiranë
4 300€
Viti: 2005; ; Kilometrazhi: 160000 km; ; Kutia e shpejtsis: Automatike Gjirokastër
9 000€
Viti: 2007; ; Kilometrazhi: 198000 km; ; Kutia e shpejtsis: Automatike Tiranë
10 750€
Viti: 2000; ; Kilometrazhi: 171000 km; ; Kutia e shpejtsis: Automatike Tiranë
5 200€
Viti: 2006; ; Kilometrazhi: 180000 km; ; Kutia e shpejtsis: Automatike Tiranë
10 000€
Viti: 2001; ; Kilometrazhi: 300000 km Shkodër
4 000€
Viti: 2000; ; Kilometrazhi: 166000 km; ; Kutia e shpejtsis: Mekanike Tiranë
6 000€
I diskutueshëm

Prodhimi i SUV Land Rover Discovery filloi në vitin 1989. Qëllimi i kësaj makine ishte dëshira e Land Rover për të krijuar një makinë më të rehatshme se Defender dhe më të lirë se Range Rover. Fillimisht, Discovery kishte vetëm një version me tre dyer, por një vit më vonë u shfaq në shitje një version me pesë dyer. Në konfigurimin standart, makina kishte një sallon prej pesë vendesh dhe si shtesë, ishte e mundur të instaloheshin dy vende të rreshtit të tretë. Sot, ekzistojnë pesë gjenerata të kësaj fuoristrade popullore. Brezi i pestë (LR5) u prezantua zyrtarisht në vitin 2016. Pronarët e Land Rover Discovery shënojnë: cilësi të larta jashtë rrugës së kësaj makine, rehati për shoferin dhe pasagjerët, konstruksion të besueshëm, pajisje teknike moderne.

Land Rover Discovery general form
Land Rover Discovery side view
Land Rover Discovery back view

Shitja e Land Rover në qytete të tjera