Njoftimet Premium

Shitja e Land Rover Defender në Shqipëri

Defender vit prodhimi 1998 i ber tersisht ne SUPER gjendje cdo gje e re pa asnje proble; ; Cmimi 25 mij ( i diskutueshem. per info 0674305652 Tiranë
25 000€
I diskutueshëm
; Land Rover Defender 2.5tdi 7 + 1 I Rregulluar Si Brenda Dhe Jasht, Motorr Discovery2 2.5, Xhama Te Zinj Original, Kondicioner, Snorkel, Organello, Parakolp, Led 120cm, Fenera Led 2017. Tiranë
E shitur
Shesim Land Rover defeder 110; ; Letrat i ka deri me daten 14 shtator; Sherbimet i ka gjitha bamune; Makina ka motro 2 me turbo; Viti prodhimit 1989; Makina asht gjendje te mir Tropojë
E shitur
E shitur
Shitet ose nderrohe. makina eshte super ne gjendje modifikime pak dhe te thjesht. tek kastriotimotors; ; 0685488711; 0686158579; Whatssup - viber Shkodër
E shitur
Shes veturen e sapo ardhur nga zvucra "LAND Rover" vetura eshte ne gjendje shume te mir dhe me targa zvicerane Tiranë
E shitur
shitet landrover shum i mir4x4 makina osht ne kosov Kukës
E shitur
Shes Land Rover Defender viti i prodhimit 1999 me 200 mij km te kaluara ne super gjendje te mire teknike dhe optike Full Extra Posedon Gom te reja dhe te gjthe serviset e sapo kryera; Verjetje. Kukës
E shitur
Makina shitet per arsye mosperdorim Berat
E shitur
Shitet land rover defender LXV edicion i limituar 2.2 diesel 6 marsha 64.000 km gjendje pefekte te gjitha sherbimet te kryera i gatshem per cdo lloj prove nga ana ju. makina eshte RESTYLING 2013. Vlorë
E shitur
makina eshte ne gjendje te mir motorrike e gjenerike me dokumenta te pagume deri me 26.4.2018 Shkodër
E shitur
Shitet Land Rover Defender viti 1990; Me letrat te rregullta nje muaj jan qe jan ber; Ne gjendje prefekt motorrike dhe xhenerike; 9500 i diskutushem Tiranë
E shitur
Shitet per pjese kembim!!! Tiranë
E shitur
E ushtris italiane versioni civil me motor 2.4 nafte me gjendje shum te mir xhenerike dhe motorike me dokumentat te paguara deri ne qeshor 2018 okazion ka nevoj vetem per nji lyerje Durrës
E shitur
Land rover defender foristr. ne gjendje shum te m. km i ka te vetet origjina. me sherbime te sapo te kyer Elbasan
E shitur
Land Rover per e shume me merrni ne telefo Durrës
E shitur
Land Rover Defender 90; Cmimi 8.700 euro, makina esht ne gjende super, cdo gje e ristauruar para 1 viti Tiranë
E shitur
Shitet land rover viti 2002 motorr 200 naftet shum ekonomik me letra te paguara per 1vit gjitha sherbimet e kryera cmimi 3000 Tropojë
E shitur
Land Rover Defend. Makina esht e modifikuar per terrene teper te veshtira ne gjendje shum te mir si motorrike dhe xhenerike te gjitha sherbimet te sapo krye. E gatshme per cdo lloj prove Fier
E shitur
Makin ne gjendje perfekte e gatshme per xhdo lloj kontroll. Makina ka motor te 2002 Fier
E shitur
Land Rover ' Defender' 90 anno 04. 2009, TD, colore nero, full optional, 5 cerchi in lega, 4 posti, gancio trai. macchina nelle condizioni perfet. Vendo 22.000 euro trattabili; Makina ndodhe. Elbasan
E shitur

Land Rover Defender është një fuoristradë e prodhuar nga kompania britanike Land Rover nga 30 prilli i vitit 1948 deri më tani. Në fillim të historisë së tij, thjesht quhej Land Rover Series I, II, III. Në 1983, prefiksi “Series” u hoq nga emri, në vend të kësaj, modeli filloi të quhej Land Rover, duke treguar gjatësinë e bazës së rrotave: 90, 110 dhe 130. Në vitin 1990, kjo makinë u quajt Defender. Në Janar të vitit 2016, prodhimi serik i modelit u përfundua. Në vitin 2018, me rastin e 70 vjetorit të fuoristradës, kompania bëri 150 fuoristrada Land Rover Defender Works V8 me vlerë 150,000 paund. Kjo makinë mori një motor benzinë 5.0 litërsh (405 kuaj fuqi) dhe një kuti e shpetjtësisë automatike. Në vitin 2019 filloi prodhimi i një gjenerate të re të Defender. Vlen të përmendet se dizajni dhe pajisjet teknike të Defender-it të ri janë shumë të ndryshme nga gjeneratat e kaluara.

Land Rover Defender general form
Land Rover Defender side view
Land Rover Defender back view

Shitja e Land Rover në qytete të tjera