Shitja e Land Rover

Filtri

Land Rover në Shqipëri

Land Rover është makina e ëndrrave për shumë dashamirës makinash që synojnë të theksojnë statusin e tyre në të gjitha detajet. Luksi, pasuria dhe superioriteti lidhen me makinat e kësaj kompanie britanike të prodhimit të automjeteve. Land Rover po specializohet në prodhimin e makinave të klasit "premium"; ato dallohen nga shumë automjete të tjera për aftësinë e kalimit të pengesave dhe komoditetin e pabesueshëm. Modeli më i shtrenjtë dhe luksoz i kësaj marke është Range Rover.

Karakteristikat e markës së njohur të makinave në Shqipëri

Në Shqipëri, makinën e ngasin si burrat, ashtu edhe gratë. Makinat elegante dhe të besueshme i bëjnë pronarët e tyre të ndihen të veçantë, të zgjerojnë aftësitë e tyre, të përpiqen për diçka të re dhe të përmirësojnë shprehitë e tyre të vozitjes. Automjetet Land Rover kanë një të metë: është kostoja e tyre. Por faqja Onlyauto do të ju ndihmojë të shpenzoni më pak para për të blerë një makinë të tillë.

Dëshironi të zgjidhni diçka luksoze dhe të përshtatshme për gjendjen tuaj të brendshme? Shikoni se çfarë ka këtu, në mesin e makinave të prezantuara në Onlyauto. Të gjitha njoftimet mund të renditen sipas filtrave që përmbajnë informacionet e mëposhtme:
  • viti i prodhimit të automjetit;
  • kilometrazhi;
  • gjendja;
  • pajisjet teknike;
  • interieri;
  • prania/mungesa e kondicionerit;
  • tipi i karrocerisë;
  • tipi i motorit;
  • ngjyra.
Ngjyra e automjetit, gjithashtu, ka rëndësi. Makinat Land Rover prezantohen kryesisht në ngjyrat: e zezë, e bardhë, e argjendtë, e kuqe dhe blu. Në Onlyauto ju mund të zgjidhni çdo variant që ju nevojitet.

Avantazhet e blerjes së Land Rover-it

Makinat me aftësi për të kaluar pengesat u japin mundësi të reja pronarëve të tyre në Shqipëri. Ky shtet është i famshëm jo vetëm për plazhet dhe qytetet turistike, por edhe për terrenin malor, ku shqiptarët kalojnë me dashuri kohën e lirë në fundjavë. Duke blerë një Land Rover, ju nuk do të shqetësoheni më për rrugët e pashtruara ose për kushtet e pafavorshme të motit. Shiu, bora apo era e fortë nuk do të shkaktojnë probleme me vozitjen e makinës. Në një fuoristradë të tillë, çdo shofer ose udhëtar do të ndihet rehat. Rripat dhe airbag-u, të cilat janë të pranishme në të gjitha modelet, garantojnë mbrojtjen e shoferëve dhe pasagjerëve nga aksidentet. Ëndrrat fillojnë të realizohen në momentin kur ju besoni me të vërtetë në to! Land Rover, i cili dje ishte një ëndërr e parealizuar, sot mund të jetë një blerje e mirë.

Çfarë duhet të dini kur bleni një makinë

Në site-in Onlyauto vendosin njoftime banorë të qyteteve të ndryshme të Shqipërisë, kështu që, për një periudhë të shkurtër kohe, shfaqen shumë variante. Gjendja, viti i prodhimit dhe kilometrazhi janë faktorët kryesorë të çmimeve, por, ndoshta, fati do të kthehet me fytyrë nga ju dhe kështu do të keni mundësinë e një çmimi shumë të rhegës. Makinat Land Rover me kosto të reduktuar mund të gjenden, nëse shitësit e tyre duan të bëjnë një marrëveshje sa më shpejt që të jetë e mundur.

Makina Land Rover e zgjedhur në një nga njoftimet e paraqitura në faqen e internetit të Onlyauto është e sigurt se do të bëhet mishërimi i ëndrrave tuaja. Kur takoheni me shitësin, mos harroni të interesoheni për gjëra të tilla të rëndësishme si:
  • veçoritë e vozitjes;
  • kostoja e mirëmbajtjes;
  • autoserviset e kontrolluara;
  • kushtet e ruajtjes dhe perdorimit te automjetit.
Për sa kohë që nuk është nënshkruar kontrata e shitblerjes së makinës, ju duhet të merrni nga pronari i mëparshëm maksimumin e informacioneve të dobishme! Koha ideale për blerjet e mëdha nuk ekziston. Megjithatë, nëse filloni të shikoni njoftimet për shitjen e Land Rover-it në Shqipëri sot, pas disa javësh mund të gjeni një variant shumë të mirë me një çmim të përshtatshëm.

Shitja e Land Rover në qytete të tjera