Njoftimet Premium

Shitja e Jeep në Shqipëri

-Jeep Wrangler Willys; ; -3.6 benzine; ; -Viti 2015; ; -42.000 km; ; -Full option; ; -Perfect condition; ; -mimi 21.300 deri ne Durres pa dogane; ; ; ; @illyriamotors Durrës
21 300€
Makina eshte ne gjendje shume te mir. Fier
17 600€
ME LETRA TE PAGUARA PER NJE VIT; ; GOMA 90% ME DISQE ALUMINI; ; E PASTER NE PAMJE VIZIUALE; ; DRITA AUTO; ; SENSOR PARKIMI; ; BAXHO XHAMI; ; XHAMA TE ZI ORIGINAL TE FABRIKES; ; GANXH TERHEQESE; ; TAPICERI. Kavajë
5 900€
I diskutueshëm
me dogane te paguar i ngritur per terrene te veshtira goma 100% te reja navigator shkalle stopa fenera led kondicioner behet kabrio mundesi nderrimi makina kemi dhe ndodhet ne fier Fier
14 999€
OKAZION: JEEP CHEROKEE AUTOMAT NAFT. ESA PO ARDHUR NGA ITALIA ME DOGANE TE PAGUAR, DISQE ALUMINI GOMA 70% SENSOR PARKINGU KONDICIONER KLIMA KOMAND BORDINE TIMON XHAMA TE ZI ORIGJINAL ELEKTRIK. Tiranë
4 600€
Makina eshte ne gjendje shume te mire limited motorrike xhenerike automat full opsion sedilje me ngrohje dhe memorje dhe elektrike opsione ne timon pilot automatik, pasqyra me palosje me buton, m. Shkodër
3 990€
Jeep Cherokee Limited Benzin-Gaz; Gjendje shum e m; Shitet ose nderrohet me makine me te vogel + Diferencen, Peqin
10 600€
Jeep Compass i ardhur nga zvicrra me dogane dhe dokumenta!!!; ; Te dhenatKilometra te pershkruara 120 mije origjinale mund te verifikohen prane koncesionaritMotorri 2.4l Benzine + Gaz 4 pistona n. Tiranë
7 200€
Jeep Cherokee, ngjyra e zeze, 44, makine shume e forte, kush i njeh ua di vete vleren, makina ka kete cmime per arsyje emigrim Tiranë
3 000€
Goma BF mud terra. Telaflex suspensi. Long arms. Trrraflex steerin stabiliz. 6" lift k. Hard top soft t. Winch 12500 l; Mundesi nderrimi me makin mbi 2012 Fier
23 000€
Shitet JEEP CHEROKE viti 2014 me vetem 96000 mij km me garanci mund ti kontrolloni ku te don. Makina nuk ka nevoje per asnje sherbim eshte ne gjendje perfekte si nga ana motorrik. xhenerike p. Tiranë
13 000€
Me targa Shqiptare, Full Option; 4 Goma te reja, i gatshem per 'do lloj prove Tiranë
1€
Shes Jeep Grand Cherooke ne super gjendje motorrike gjenerike dhe estetike, motorr 3.0 CRD diesel pa taks luksi, kamio automatike, sallon lekure ngjyr gri shum te paster, klima tronik bizona, baxh. Shkodër
7 500€
I diskutueshëm
jeep Wrangler viti 2008 2.8 nafte kambjo automat ne gjendje super te gjitha sherbimet e bera letrat e paguara per 1 vit shitet 14 000 euro Tiranë
14 000€
SHITET JEEP COMPASS BENZINE GAS MOTORI 2.4 VITI 2008 KAMIO AUTOMATIKE ME DOGANE TE PAGUAR DHE NE GJENDJE PERFEKTE XHAMA E ZINJ HAPESE TAVANI LART FULL ME EKSTRA I SAPO TARGUAR CMIMI 5 000 EUR. Elbasan
5 000€

Jeep në Shqipëri

Makinat Jeep sot njihen në të gjithë botën dhe vazhdojnë të gëzojnë popullaritet për shumë vite. Të krijuara në kuadër të kompanisë amerikane Chrysler, ato karakterizohen nga aftësia e lartë e kalimit të pengesave. Me "xhip" mund të udhëtohet jo vetëm në qytet, por edhe në zonat malore dhe kodrinore. Për ata që jetojnë në Shqipëri, çështja e blerjes së një makine me aftësi të lartë të kalimit të pengesave është shumë aktuale.

Veçoritë e modeleve Jeep

Makinat e tipit "xhip" u shfaqën në shekullin e 20-të, krijuesi i tyre ishte Arthur Herrington, i cili, sipas arsimimit, ishte inxhinier. Vitet e gjata të punës së tij në këtë fushë e lejonin atë të arrinte sukses dhe të krijonte makina me cilësi të shkëlqyera edhe jashtë rrugës. Fuoristradat janë bërë popullore falë kompanisë amerikane Willys, e cila ka kontribuar në zhvillimin e automjetit të famshëm të ushtrisë, me aftësi të lartë të kalimit të pengesave. Sot, automjetet Jeep shiten në shumë vende të botës, gjë që u lejon atyre të qëndrojnë në TOP –listën e ofertave të famshme. Shqipëria nuk bën përjashtim, prandaj edhe këtu ju mund të blini një makinë të tillë.

Me një blerje të tillë, do të jetë e mundur që të vozisni lehtë në çdo terren dhe të mos mendoni se makina do të ngecë në momentin më të papërshtatshëm. Si në Shqipëri dhe jashtë saj, poseduesi i Jeep-it nuk do të shqetësohet për terrenin me dëborë, jo të sheshtë, kodrinor apo malor. Në mot me shi dhe me akull është më e lehtë për të ngarë xhipat se sa makinat e tjera. Pronarët e Jeep-it ndjehen të sigurt dhe komod në rrugë.

Si të zgjidhni modelin më të mirë në aspektin e çmimit dhe cilësisë

Jeep janë makina të besueshme që, edhe pas 10-15 viteve të përdorimit të vazhdueshëm, nuk kanë nevojë për riparime globale dhe janë të përshtatshme për udhëtime të shpeshta. Kur zgjidhni një makinë, sigurohuni t'i kushtoni vëmendje:
• pamjes së jashtme të makinës, ngjyrës, formës dhe karakteristikave të tjera estetike;
• vitit të prodhimit (shumica e ofertave janë makina më të vjetra se të vitit 2010);
• kilometrazhit (makina mund të jetë e vjetër, por me kilometrazh të ulët, kështu që konsumimi i pjesëve të këmbimit do të jetë më i paktë);
• kostos (krahasoni atë me parametrat e tjerë);
• karakteristikave të tjera (prania e kondicionerit, airbag-ut, kambios automatike, etj.)
Gama e ofertave plotësohet vazhdimisht për faktin se modelet Jeep janë të njohura dhe të kërkuara. Dashamirësit e makinave synojnë të ndërrojnë modelet e tyre të makinave me ato më të reja ose me ata që u përgjigjen kërkesave aktuale. Në ndërrimin e automjetit mund të çojnë faktorë të tillë si: nevoja për udhëtime të gjata, shtimi i pjesëtarëve të familjes, lëvizja në fshat dhe kështu me radhë. Makinat Jeep mundësojnë udhëtimin në Shqipëri në shtigje malore dhe në pjesë të rrezikshme rrugësh.

Avantazhet e site-it Onlyauto

Dëshironi të blini një makinë Jeep dhe nuk dini ku ta bëni? Në site-in Onlyauto janë mbledhur dhjetëra oferta, numri i të cilave po plotësohet vazhdimisht. Këtu ju mund të zgjidhni dhe të blini një makinë të përdorur me çmim optimal. Shërbimi i Onlyauto, ku mund të zgjidhni dhe të blini një makinë, është bërë në mënyrë të tillë që të kërkoni sipas kritereve të nevojshme. Për këtë, ka më shumë se 10 filtra që përcaktojnë llojin e karrocerisë, ngjyrën, kilometrazhin, vitin, gjendjen dhe parametrat e tjerë. Sot Onlyauto është site-i i teknologjisë më lartë për blerjen dhe shitjen e automjeteve në Shqipëri! Të blesh Jeep në Shqipëri mund të jetë më e lehtë se sa duket në pamje të parë. Blerjet e sigurta dhe të arsyeshme do të presin këdo që përdor një nga ofertat në dispozicion. Përcaktoni përparësitë dhe buxhetin dhe filloni të zgjidhni një makinë, me të cilën udhëtimi nëpër Shqipëri të jetë sa më i rehatshëm.

Shitja e Jeep në qytete të tjera