Njoftimet Premium

Shitja e Ford Tourneo Connect në Shqipëri

SHITURRRRRR Ford turneo conect viti 2007; motorri 1.8 diesel 220 mij kilometra me liber servisi; xhama te zi origjinal sedile me ngrohje; abs airbag radio cd kondicion. ganxh terheqje; disq. Durrës
E shitur
Me letra te paguara; Ne gjendje tmir Lushnjë
E shitur
Shitet ford tranzit 8 + 1 ne gjendje te mire motorrike dhe gjenerike vaj filtra sapo nderruar goma 100% te reja taksa te mbaruara me 15 gusht 2017 shitet per arsye mos perdorimi 1500 euro i p. Tiranë
E shitur
E shitur
Shes nje ford connect me naft 1753 cc me dy celsa me ac asr abs ne gjendje shume te mire e sapo ardhur nga gjermani Durrës
E shitur

Minivan i gjeneratës së parë Ford Tourneo Connect u prodhua në Turqi nga 2002 deri në 2012. Tourneo Connect ishte i pajisur me një motor benzinë me dy litra ose një turbodiesel me 1.8 litër. Në vitin 2009, u krye ridizenjimi i modelit. Gjenerata e dytë Ford Tourneo Connect është prodhuar që nga viti 2013 në qytetin spanjoll të Valencia. Në tregun evropian, minivan ofrohet me turbomotorët me benzinë EcoBoost me një vëllim 1.0 litra (100 kuaj fuqi) ose 1.6 litra (150 kuaj fuqi) dhe një motor 1.6 litërsh turbodiesel me kapacitet prej 75 deri në 115 kuaj fuqi. Benzina Tourneo Connect 1.6 është e pajisur vetëm me një kuti automatike me gjashtë shpejtësi dhe të gjitha versionet e tjera me kuti mekanike.

Ford Tourneo Connect general form
Ford Tourneo Connect side view
Ford Tourneo Connect back view

Shitja e Ford në qytete të tjera