Njoftimet Premium

Shitja e Ford Sierra në Shqipëri

Ford kamioncin pikapMakina esht me gjendje shum te mir me letra the paguara per nje vit deri ne 30 shtator 2018 me motor tip iri 1.8 naft me garanci motorin cmimi 2 milion lek Durrës
E shitur

Debutoi në 1982, një makinë me madhësi të mesme. Kjo veturë me rrota aktive të pasme u është ofruar klientëve në karrocerinë hatchback (3 ose 5 dyer) dhe universal. Në vite të ndryshme Sierra ishte e pajisur me motorë benzinë nga 1.3 deri në 2.0 litra (nga 60 deri 125 kuaj fuqi) dhe një motor V6 me një vëllim prej 2.3 litra (114 kuaj fuqi). Kishte dy motorë me naftë: 2.3 litra (67 kuaj fuqi) dhe një 1.8 litra turbomotor me një kapacitet 75 kuaj fuqi. Në versionin më të fuqishëm të Ford Sierra XR4i, u instalua një motor V6 2.8 litër me një kapacitet 150 kuaj fuqi. Në 1987, u krye ristilimi i modelit. Pamja e makinës ndryshoi dhe një Sedan u shfaq në formacion. Në vitin 1993, prodhimi i Sierra u ndërpre. Në total, më shumë se 2.7 milion prej këtyre makinave u prodhuan.

Ford Sierra general form
Ford Sierra side view
Ford Sierra back view

Shitja e Ford në qytete të tjera