Njoftimet Premium

Shitja e Ford Ranger në Shqipëri

Makina eshte e sapoardhur nga Gjermani. Ne gjendje te shkelqyer teknike dhe xhenerike, e paster si jashte po ashtu edhe brend. Fier
7 200€
Shitet ford ranger me letra ne gjendje shum te mire 5500 i padikutueshem Lezhë
5 500€
Shitet ford ranger e sapoardhur ne gjendje te shkelqyer motorrike ashtu dhe xhenerike viti 2006 cmimi 6200 i diskutushem 137 mije km Fier
6 200€
Makina eshte ne gjendje shum te mir teknike dhe motorike pa ndryshk me dogan me klima me 4 perta eshte 4x4 me mbyllje automatike te dyereve, MIT pullbar anash mbrapa dhe lart, , makina eshte. Fier
E shitur
Ford ranger 4x4 nafte; Makina vjen nga gjermania nqs i nderuari e pelqen; Me marveshje behet nje paradhenje dhe makina niset direkt; Ose mundet te vij e dhe e mer vet; Mejetet Jan ne gjendj. Kavajë
E shitur
Makina eshte ne gjendje shum te mir teknike dhe motorike makina ka orgjinale 136000 mij kilometre me libra sherbimimi kilometrat me garanci eshte me dogane me 4 porta edhe te mbrasmet happen, me 4. Fier
E shitur
Makina eshte ne gjendje shum te mir teknike dhe motorike makina ka orgjinale 136000 mij kilometre me libra sherbimimi kilometrat me garanci eshte me dogane me 4 porta edhe te mbrasmet happen, me 4. Fier
E shitur
2004 ford ranger 2.3 l benzine, kamje manuale 136000 miles ne gjendje te mire motorrike, xhenerike behet me gas dogane e paguar Tiranë
E shitur
Ford ranger 2.3l benzine, Dogane e paguar ne gjendje te mire motorrike dhe xhenerike goma te reja 5 mars. behet 100% me gas Tiranë
E shitur
Ford ranger 2.3l benzine, Dogane e paguar ne gjendje te mire motorrike dhe xhenerike goma te reja 5 mars. behet 100% me gas Tiranë
E shitur
Ford ranger me motorr 2.5 nafte viti i prodhimit 2007. I ardhur nga Zvicer. Me dogane te paguar, gati per targ. Me kondicioner, xhama elektrik, 4 + 1 vende, disqe alumin. Pedana, zgar. Elbasan
E shitur
Makina eshte ne gjendje te mire teknike dhe inxhenjeri. Makina ka ardhur nga German. Makina eshte me dogan te paguar, dhe ka 200mij km te vet. E gatshme per cdo lloj prove Fier
E shitur
Makina eshte e cdoganuar me 4 porta eshte me klima, eshte 4x4, eshte e gatshme per CDO lloj prove dhe kontrolli Fier
E shitur
Shitet ford ranger 2003 i ardhur nga greqia pa dogan 2.5 disel me 175 mi kilometra shume makin e mire 6000 mi euro i diskutusem Shkodër
E shitur
Shitet per arsye mos perdrimi; Eshte ne gjendje shume te mir; Vetem nga nje perdorues qe nga 0 km deri tan; 2.5 me naft 4x4 Tiranë
E shitur

Prodhimi i pickup Ford Ranger për tregjet evropiane dhe aziatike filloi në vitin 1998 në një fabrikë në Tajlandë. Në 2002, Ranger u modernizua dhe mori një pamje të re. Gjenerata e dytë të pickup Ranger u prodhua nga 2006 deri në 2011. Makinat u dërguan në tregun evropian nga një fabrikë në Tajlandë. Në vitin 2009 u krye ristilimi i modelit. Pickup i gjeneratës së tretë Ford Ranger, i zhvilluar nga filiali australian i Ford Motor Company, debutoi në 2011. Prodhimi i këtyre makinave është i angazhuar në fabrika në Tajlandë, Afrikën e Jugut dhe Argjentinë. Në vitin 2015, Ranger u modernizua seriozisht: ndryshoi dizajni i pickup-it dhe brendësinë e tij, u shfaq një panel i ri instrumentesh, një sistem i ri multimedial, në vend të përforcuesit hidro të timonit, në makinë filloi të instalojë një përforcues elektrik e timonit.

Ford Ranger general form
Ford Ranger side view
Ford Ranger back view

Shitja e Ford në qytete të tjera