Njoftimet Premium

Shitja e Ford Probe në Shqipëri

Shitet per arsye mos perdorimi kjo makin eshte te fiksuar mbas shpejtsis motorr 2.2 benzin gaz dokumenta deri ne fund te vitit Durrës
E shitur
Shitet makina per arsye mosperdorimi Durrës
E shitur
Makina osht shum ekonomike kondicjoner baxha xhami sendile me fryrje etj; Cmimi i diskutushem Durrës
E shitur

Coupe sportive me dy dyer Ford Probe është një zhvillim i përbashkët i Ford dhe Mazda. Në konstriksionin e saj, Probe është i ngjashëm me Mazda MX-6 (coupe në platformën Mazda 626). Gjenerata e parë i kësaj makine u prodhua nga 1988 deri në 1992. Në vitin 1993, gjenerata e dytë Ford Probe u zbulua zyrtarisht. Ashtu si në gjeneratën e parë, pjesa teknike e makinës u zhvillua nga Mazda dhe dizajni i brendshëm dhe i jashtëm u krijua nga Ford. Makina mori pajisje moderne teknike dhe motorë të rinj. Probe është bërë në madhësi më të madhe. Gjenerata e dytë Probe ishte një nga veturat e para në botë, në konfigurimin bazë të të cilet kishte dy airbagë frontale. Në 1997, prodhimi i Probe u ndërpre dhe u zëvendësua nga një model i ri Ford Cougar.

Ford Probe general form
Ford Probe side view
Ford Probe back view

Shitja e Ford në qytete të tjera