Njoftimet Premium

Shitja e Ford Mondeo në Shqipëri

Makina eshte full opsion: navigator, radio, cd, mp3, sedile lekure/kamosh me ngrohje, fener me lupo, xhama pasqyra elektrike, ndezje start/stop, dy celesa, abs, esp, 10 airbag, disqe alumini 18 m. Durrës
4 900€
I diskutueshëm
Ford mondeo 1.9 Naf; 240.000km; Me letra t paguara per 1 v. Fier
1 000€
Ford mondeo benzin gaz motori 2.0 me zinxhir makina sht n gjndje t mir shrbimet e taksat t sapo bra gazin n lej mimi 3200 euro mimi diskutohet kur t shikohet makina nr 0672615262 -0674005023 Pogradec
3 000€
Ford Mondeo Turnier Titanium; 66000 km Tiranë
10 000€
Ford mondeo 2003 2.0 tdci me te gjitha letr. Makina eshte ne gjendje te mi. Gati per do pro. Nderrohet me makine me te vog. Shkodër
2 300€
ford mondeo full option 2003 lekure e zez 6 + 1 marshe goma 16 + 17 motorr 2.0 tdci per me shum Tiranë
2 300€
Makina eshte ne super gjendje me 262 mije kilometra te vetat perdorur vetem nga nje dor ne shqiperi me te gjitha sherbimet e bera ne kohe vaj filtra ferrota te reja gomat 70% motorri 2.5. 6. 170. Lezhë
3 200€
I diskutueshëm
Shitet ford mondeo i vitit 2009. 2.0 nafte me motorrin e ri te fordit hdi dhe jo tdci qe ka probleme me injektor. Me kambio automatike, navigator me touch mp3 bluetooth a. Kroskot me erkra. Tiranë
6 500€
I diskutueshëm
Ford Mondeo 2.0 Benzine Euro 4, gjendja teknike shume e mire, ABS, Radio, xhama Elektr, drita mjegulle, mbyllje me pult, timon lekure, timon hydraulik, kondisioner, taksa te paguara deri m. Tiranë
1 400€
Shitet ford mondeo viti prodhimit 2001 motor 2.0 nafte, injektor mekanik, me zingjir, klima, goma 80%, sherbime te bera, letrat e sapo prera Lezhë
1 800€
I diskutueshëm
Ford mondeo 2.0 benzin viti 2007; E sapoardhur nga Zvicra dhe e sapotarguar; Me dokumenta te paguara per 1 vit; Motor 2.0 me zinxhir pershtatet 100%ne gaz; Me clima bi zona KOMANDA ne TIMON pilo. Tiranë
5 700€
Ford mondeo nafte super economike shum e paster brenda jashte xhama elektrik konficioner funksional radio cd bt goma 80% me sherbime te bera letrat deri ne shtator 2020 cmimi 1400 euro per me shu. Elbasan
1 400€
Shitet ford mondeo ne gjendje te mire motorrike dhe xhenerike me shume pjese rezerve me kondicioner ne gjendje pu. Edhe rripi i fazes i saponderru. Dokumenta deri ne fund te vitit siguracioni. Krujë
1 000€
I diskutueshëm
Shitet Ford Mondeo, Viti 2013, 85'000KM, super gjendj. Goma te reja 4 stinet Continental, Nafte, 2 Celsa, Siguracion deri ne Maj 2020, Konsumi: Qytet 7.5L, Autostrada 5.5L Tiranë
7 800€
Shitet makina Ford Mondeo SW 2.0 TDCI e sapoardhur me dokumenta te sapo paguara per nje vi. Makina eshte full opsion: Kambio manuale 6 marshe, navigator radio cd mp3, sedile lekure/kamosh m. Durrës
5 499€
Shitet Ford Mondeo Titanium, , viti 2008, , 2.0 tdci, , kambio manuale 6 marshe, , ne gjendje perfekte, , full opsional, , start stop, , kompiuter bordi 7 inc, , sensor parkimi para dhe mbrapa, . Durrës
4 400€
Ford Fusion (Mondeo) Titanium HYBRID - SUPER OKAZION 12.000 - Zgjedhja perfekte PRO natyres dhe xhepit tua. Electric Drive + Hybrid Drive fale nje kombinimi perfekt konsumi eshte 4 l/100km. Durrës
12 000€
Shes Ford Mondeo Tournier Titanium 2.2 TDCI (Motorri 2.2 njihet si motorri me i mire i prodhuar nga Ford me 175 kuaj fuq) ngjyre gri e erret perlato me reflekse me tapiceri te zeze lekure +. Tiranë
6 400€
Viti: 2014; ; Kilometrazhi: 100000 km; ; Kutia e shpejtsis: Automatike Tiranë
12 500€
ford mondeo 2.0 nafte automat gjendje super te mire me letra tpaguara per 1 vit Elbasan
E shitur
shiten 2 pal disqe 16 dhe 15per ford mondeo fokus per volvzvagen cady tuaran golf 5 golf 6 benc audi etj. dhe per volvzvagen ose benz audi opel te gjith jan shum te rregullt nuk kan hellje shite. Lushnjë
E shitur

Ford Mondeo është një makinë me madhësi të mesme e filialit Ford Motor Evropian. Gjenerata e parë Mondeo u krijua për shitje në të gjithë botën, emri i makinës vjen nga fjala frënge "Monde", që do të thotë "Bota". Sidoqoftë, në praktikë, kjo veturë u prodhua në degën gjermane të Ford Werke GmbH dhe në përputhje me rrethanat, u shit kryesisht në tregun evropian. Në ditët e para të shitjeve në Evropë, këto vetura filluan të jenë shumë të njohura tek klientët. Në Amerikën e Veriut, Mondeo nuk pati një sukses të tillë komercial, pasi makina ishte shumë e shtrenjtë për madhësinë e tregjeve amerikane dhe kanadeze sepse gjenerata e parë Ford Mondeo u klasifikua nga amerikanët si një makinë "kompakte".

Ford Mondeo general form
Ford Mondeo side view
Ford Mondeo back view

Shitja e Ford në qytete të tjera