Njoftimet Premium

Shitja e Ford minivan / minibus në Shqipëri

4 600€
Makina eshte ne gjendje shume te mire, ngjyra eshte gri ne boje qielli, gomat jane nderruar me te reja para 6 muajsh, amortizatoret i jane nderruar para nje viti, vaj filtra nderruar para nj. Tiranë
2 200€
I diskutueshëm
Drita Mjegulle, Mbyllje Qendrore me Pult, Armrest (Mbeshtetese Krahu) Midis Sediljeve Para dhe Mbrapa, Disqe Alumini 16R, Klima, Timon Hidraulik, Timon Lekure, Timoni Comfort/Sport/Normal, Timon m. Tiranë
3 300€
Ford C-Max 2.0tdci viti 2008 kamjo manuale 6 + R kilometra 204 mije sensor shiu sensor dritash auto sensor para - mbrapa origjinal goma 80% te reja pilot automatik komando ne Timon Klima abs ai. Krujë
3 700€
Shitet Ford B Max 1.4 benzin/gas viti 2014 Titanium, km 147000, me tvsh te paguar, sapo ardhur, nga Siena Itali Fier
7 900€
Okazion shitet Ford S Max 1.8 naft shum ekonomike fu. Nder ma full ner for. Me dopia klim arbs arbeg pilot xhamat eletrik e te erret original navigator disqe aluminit gomat te re. Tapicer. Shkodër
3 700€
Okazion shitet ford grand S m. 1.8 naft shum ekonomi. familia. shum kumode e mir t. e re shum e past. full fu. ardhur nga austria me dogan te pagu. disqe e goma te re. dopio kl. xhamat t. Shkodër
3 899€
I diskutueshëm
Ford S-Max Convers 2.0 Diesel, Viti Prodhimit Fundi 2008 me 144.000 km, i sapo ardhur, me dogan te paguar, gati per targa, i pa perdorur fare ne Shqiperi, kamio automatike, xhama te zinj origjinal. Fier
5 300€
I diskutueshëm
Makina esht ne gjendje te mir shum epaster mrena dhe jas. dokomentat te prera deri ne qershor 2020 Kavajë
3 000€
Makina ka te gjitha sherbimet e bera, fatura e sherbimeve te fundit mbi 700 mij lek, liber sherbimesh te poseduesit te meparshem, letrat deri ne gusht, shume e paster si brenda dhe jashte, motor. Shkodër
3 700€
Ford S-Max 2.0 TDCI; Viti prodhimit 2007; Tavan Xhami Panoramike; Xhama te Zinj Origjinale; Sensor parkimi para& mbrapa origjinale; Sapo ardhur e pa perdorur fare ne shqiper; Gjendje perfekt. Fier
4 999€
FORD GALAXY 1.9 TDI 6 MARSHA EURO 4 VITI 29-07-2005 CLIMA DIXHITALE 12 AIRBAG SENSOR ORIGJINAL PARA DHE MBARAPA SENDILJE ME NGROHJE XHAMA TE ZI ORIGJINALE MBYLLJE QENDRORE BUTONA NE TIMON BOR. Pogradec
5 000€
I diskutueshëm
Ford focus C-max viti 2008. Dal ne rruge per here te pare 30.11.2010. 1.8 benz. 120000 km orgjinal. Goma 90. Me fishe korenti per ngrohje motori dhe gabi. ne. 23.10.2019.me siguracion +. Tiranë
4 600€
I diskutueshëm
Shitet Ford C-max 1.6 tdci, viti 2007, km 123000, me tvsh te paguar, ardhur me. 30.10.2019 nga Siena Ital Fier
3 800€
Shitet Ford C-max 1.6 tdci Titanium, viti 2004, km 179000, me tvsh te paguar, sapo ardhur nga Siena Ital Fier
3 400€

Historia e Ford-it në Shqipëri. Historia e krijimit të markës

Ford

Kompania Ford është krijim i shpikësit gjenial dhe babait të prodhimit të transportuesve modernë Henry Ford. Marka u themelua në vitin 1903 dhe, që atëherë, është një nga koncernet më të suksesshme, makinat e të cilës shiten në të gjithë botën. Vetë Ford-i i pozicionoi makinat e veta si makina të përballueshme dhe cilësore për të gjithë. Në sajë të politikës së saj shumë amerikanë, ishin në gjendje të blinin një makinë për një shumë të vogël parash dhe të bëhen kështu më të lëvizshëm.

Pikërisht, kompania Ford u bë koncerni i parë në botë, që nisi prodhimin masiv të makinave. Ky ishte një hap revolucionar në fushën e ndërtimit të makinave dhe merita e Henry Ford-it në automobilizimin e vendit është shumë e madhe. Edhe pse makinat nuk u krijuan me dorë, kjo nuk ndikoi në cilësinë e produktit. Përkundrazi, të gjitha modelet e prodhuara nga fabrikat Ford janë shembuj të besueshmërisë dhe cilësisë së lartë. Makinat e markës Ford dallohen për dizajnin, komoditetin dhe sigurinë e njohur. Duke udhëtuar në një makinë Ford, ju nuk e vini re se si makina lë prapa kilometra rrugë, është aq e rehatshme për të gjithë udhëtarët pa përjashtim.

Shitja e Ford-it në Shqipëri

Ford

Makina Ford është një mjet ideal, në të cilin kombinohen cilësia e lartë e montimit, afati i gjatë i përdorimit pa nevojën për riparim, rezistenca ndaj kushteve të rënda të rrugëve dhe çmimi relativisht i ulët. Marka Ford ka një gamë të gjerë modelesh. Ajo përfshin: makina të vogla të qytetit, crossover kompakt dhe të plotë, fuoristrada të mëdha, kamionçina, vetura të bollshme dhe universale të klasit të mesëm. Dashamirësit e udhëtimeve të gjata, familjet e mëdha me fëmijë dhe qytetarët, të cilët kanë nevojë për një makinë kompakte, do të gjejnë një mundësi të mirë për veten e tyre.

Pavarësisht qëllimit për të cilin automjeti është blerë, ju mund të jeni i sigurt se do t'ju shërbejë për shumë vite. Pjesa më e madhe e makinave të vogla të qytetit dhe familjare karakterizohet nga konsumi i ulët i karburantit, i cili ndihmon për të kursyer në funksionimin e makinës e që nuk do të bëhet barrë e madhe për buxhetin e familjes. Me mirëmbajtjen e makinave Ford nuk do të ketë probleme, pasi nuk ka mungesë të komponentëve për to në treg. Vlen të shtohet se gjatë përdorimit të kujdesshëm këto makina rrallë dalin nga përdorimi.

Shitja e makinave të përdorura Ford në Shqipëri

Ford

Në site-in onlyauto.al ju mund të shihni të gjitha ofertat aktuale për makinat Ford dhe t’i krahasoni ato me njëra-tjetrën. Madje makinat e përdorura Ford kanë performancë të lartë dhe karakteristika teknike të shkëlqyera. Nëse keni nevojë për një makinë të besueshme dhe të lirë për qytet apo për udhëtime të gjata, atëherë sigurohuni t'u kushtoni vëmendje makinave të markës Ford. Me stil në pjesën e jashtme, me dizajn pa asnjë të metë, makinat e kësaj marke janë gjithmonë të dukshme në rrugë, ato gjithashtu kanë hapsirë të brendshme, bagazh të gjërë, gjë që i bën ato universale.

Siguria e modeleve Ford është në nivelin më të lartë, ju nuk duhet të shqetësoheni për familjen tuaj, ju gjithmonë mund të ndiheni të sigurt se edhe në situatat më ekstreme, makina nuk do t'ju lërë në baltë. Nëse do të shisni një makinë, atëherë përpiquni të bëni përgatitjen cilësore para shitjes dhe të eliminoni defektet e vogla të makinës, për të rritur shanset e shitjes së saj dhe për të tërhequr sa më shumë blerës potencialë. Përveç kësaj, kjo do të ndihmojë pronarët e ardhshëm të krijojnë opinionin e tyre dhe ju menjëherë të bëni marrëveshjen. Duke blerë një Ford, ju merrni një makinë të thjeshtë dhe me cilësi të lartë, që do t'ju pëlqejë për shumë vite.

Shitja e Ford në qytete të tjera