Njoftimet Premium

Shitja e Ford GT në Shqipëri

Shitet ford tranzit nafte i ardhur me porosi nga fabrika Dyseldorf Gjermani ne gjendje shume te mire motorrike te interesuarit te kontaktojne Elbasan
4 500€
FORD CUP, VITI 99, , MOTOR 2500 BENZINA, , KLIMA FUULL, SEDILE LEKURE, , ETJE. NE GJENDJE TE PERKRYER, , 2200 EURO PAK I DISKUTUSHEM Fier
E shitur
Shes nje makine ford mustang california special GT/. Makina eshte ne gjendje perfekte dhe ka te bera 6777.3 mil. Sedile lekure full opsi. Motorrin e ka 5.0 benz. Cmimi i kesaj makin. Tiranë
E shitur

Coupe sportive Ford GT, krijuar në stilin e makinës së famshme të garave GT40 të viteve 1960, u prodhua në SHBA nga 2004 deri 2006. Makina ishte e pajisur me një motor V8 5.4-litra me 550 kuaj fuqi dhe kuti shpejtësise mekanike me gjashtë shpejtësi. Kjo makinë përshpejton në 100 km/orë në vetëm 3.3 sekonda. GT i gjeneratës së parë ishte makina më e shtrenjtë e Ford-it. Ai ishte me çmim midis 150,000 dhe 175,000 dollarë. Në total, janë prodhuar rreth 4000 kopje të këtij modeli. Gjenerata e dytë Ford GT është në dispozicion që nga dhjetori i vitit 2016 në Kanada në fabrikën e kompanisë Multimatic. Kjo coupe me dy dyer është e pajisur me një motor V6 3.5 litra EcoBoost i vlerësuar me 656 kuaj fuqi dhe një kuti shpejtësie robotike. Përshpejtimi në 100 km/orë zgjat 2.8 sekonda dhe shpejtësia maksimale e makinës është 347 km/orë.

Ford GT general form
Ford GT side view
Ford GT back view

Shitja e Ford në qytete të tjera