Njoftimet Premium

Shitja e Ford Excursion në Shqipëri

Shitet ford exckursion viti 2003 motorr 5.4 benzine makina asht ne gjendje shum te mire e pa zhdoganuar full opsion Lezhë
1€
Ford Excursi. 7.3L, Diesel, 175000 miles, ne gjendje te shkelqyer, vetem nje owner e ka perdor, nuk ka pare bore ku dhe perdoret kripe, nuk kam se cte komentoj per kete njeri vecse hajdeni pe. Tiranë
E shitur
Ford Excursion klima, 4x4 lekur, muzik te mir gomat e mira vetura osht ne gjendje perfekte mundsi ndrri. per me shum info 0037744788019 0038649635527 Tiranë
E shitur

Fuoristrada Ford Excursion me madhësi të plotë u prodhua nga kompania amerikane e automobilave Ford Motor nga 1999 deri në 2005. Zyrtarisht konsiderohet fuoristradë më e madhe e këtij prodhuesi. Excursion është ndërtuar në platformën e një prej pickup-eve më të mëdhenj në botë Ford F-250/350 Super Duty. Prej tij, Excursion mori pjesën e përparme të karrocerisë, ndriçimin, pezullimin dhe drejtimin. Makina ishte e pajisur me motor benzine V8 5.4 litra (259 kuajf uqi) dhe V10 6.8 litra (314 kuaj fuqi), dhe një motor nafte 7.3 litra (253 kuaj fuqi). Të gjitha versionet ishin të pajisura me një kuti automatike me katër shpejtësi. Për shkak të kërkesës së ulët të konsumatorëve, Ford Excursion u ndërpre në 1 tetor 2005.

Ford Excursion general form
Ford Excursion side view
Ford Excursion back view

Shitja e Ford në qytete të tjera