Njoftimet Premium

Shitja e Ford Escape në Shqipëri

ME TAKSA TE PRERA PER NJE VI; ME SHERBIME SERVIS SA PO KRYE; VAJRA FILTRA FERROTA SA PO NDRUA; SALLON MESHIN & GAMO. XHAMA TE ZINJ ORIGJIN. KONDICION. GOMA TE REJ; XHAMAT ELEKTR. IMPJAN. Berat
E shitur
Shes Ford Escap (ug) Viti prodhimit 2014; Kambio Automat; Full option ardhur nga Kanadaja Benzine + Gaz shume ekonomik; Km 122000; Xhama te zi origjinal Tiranë
E shitur
ME TAKSA SA PO PUGAR PER NJE VI; SHERBIME TE KRYER; SUPER GJENDJE MOTORIKE XHENERIK; E GATSHME PER CDO KONTROLL NGA ANA JUA; SALLON MESHIN + GAMO. KONDICION. XHAMAT ELEKTR. GOMA TE RE. XHAMA. Fier
E shitur
Makina e ardhur nga usa ne gjendje shum te mire e 2012, 2.4 benzin gaz; Imjanti gazit ka 3 vjet garanci; letrat per 1 vite; cmimi i diskutushem Tiranë
E shitur
Shes Ford Escap (ug) Viti prodhimit 2014; Kambio Automat; Full option ardhur nga Kanadaja Benzine + Gaz shume ekonomik; Km 122000; Xhama te zi origjinal Tiranë
E shitur
SHES NJE FUORISTRADE FORD AMERIKAN ME KAMBIO AUTOMATIKE, NE GJENDJE TE MIRE TEKNIKE ME TARGA LETRA TE PRERA PER NJE VIT MOTORR 2997 CC BENZINE GAS, MGJYRA E ZEZE; MILJE 127000 DY AKSE AKTIVE. Elbasan
E shitur
Ford pikap kamiocin viti 1991 me letra te sapo paguara per nje vit makina eshte ne gjendje shum te mire Durrës
E shitur
Makina ka ardhur nga Amerika benzin gas; Automat Lushnjë
E shitur
ford escape 3.0 benzin gaz, impianti i ri i sapo vendosur (100 litr) letrat deri ne korrik te 2017, vit prodhimi 2002, goma te reja, automatik marshe model amerikan (tek timoni) ne gjendje shu. Elbasan
E shitur
Ford Escape 2002 3.0 benzin/gas e sapo ardhur nga gjermania me impiant te sapomontuar dhe me letra te prera per nje vi. cmimi 6000 euro i diskutuesh Elbasan
E shitur

Crossover kompakt Ford Escape u prezantua zyrtarisht në vitin 2000. Në vendet evropiane, ajo është shitur që nga viti 2001 nën emrin Ford Maverick. Gjithashtu, ky crossover kishte "vëllezër binjakë": Mercury Mariner dhe Mazda Tribute. Versioni bazë i Escape ishte me rrota të përparme dhe versioni i lartë u ofrohej klientëve si një makinë me të gjitha rrotat aktive. Makina ishte e pajisur me një nga dy motorët e benzinës: 2.0 litra (130 kuaj fuqi) dhe 3.0 litra (200 kuaj fuqi). Në vitin 2004, SHBA filluan shitjen e Ford Escape me një motor hibrid, dhe në 2005 motori 2.0 litër u zëvendësua me 2.3 litra me një kapacitet 150 kuaj fuqi. Makineritë për tregun aziatik janë prodhuar në Tajvan që nga 2002. Deri më tani, katër gjenerata të arratisjes janë lëshuar. Vlen të përmendet se gjenerata e katërt e këtij crossover njihet në Evropë me emrin Ford Kuga.

Ford Escape general form
Ford Escape side view
Ford Escape back view

Shitja e Ford në qytete të tjera