Njoftimet Premium

Shitja e Ford Edge në Shqipëri

FORD EDGE 3.5 benzin pranon ipmpjant gazi 100% E sapo ardhur nga zvicra Prodhim Amerikan; Sallon Lekure Teper e paster sendiljet e pasme Me palosje Me buton fuksional; Goma te reja 100% Panoramike. Kukës
E shitur
FORD EDGE 3.5 benzin pranon ipmpjant gazi 100% E sapo ardhur nga zvicra Prodhim Amerikan; Sallon Lekure Teper e paster sendiljet e pasme Me palosje Me buton fuksional; Goma te reja 100% Panoramike. Kukës
E shitur
FORD EDGE 3.5 benzin pranon ipmpjant gazi 100% E sapo ardhur nga zvicra Prodhim Amerikan; Sallon Lekure Teper e paster sendiljet e pasme Me palosje Me buton fuksional; Goma te reja 100% Panoramike. Kukës
E shitur
Makina e sapoardhuar nga italia pa dogane, ne gjendje te mire pune, i diskutushem Durrës
E shitur

Gjenerata e parë Ford Edge u shfaq zyrtarisht në Janar 2006 në Auto Show në Detroit dhe prodhimi filloi në Tetor 2006. Brezi i parë i këtij SUV bazohet në platformën Ford CD3 mbi të cilën u ndërtuan gjithashtu: Mazda 6, Mazda CX-9, Ford Fusion, Mercury Milan, Lincoln MKZ dhe Lincoln MKX. Vlen të përmendet se në vitin 2007 Edge u njoh si një nga "makinat më të mira familjare" sipas AAA dhe Revista Prindërit. Në fillim të vitit 2010, Ford Edge mori ristilim. Pamja e makinës, rrotave dhe parakolpit ndryshoi, dhe materialet më të shtrenjta filluan të përdoren në dekorimin e brendshëm. Në vitin 2012, Ford Motor prezantoi një version hibrid të Edge.

Ford Edge general form
Ford Edge side view
Ford Edge back view

Shitja e Ford në qytete të tjera