Njoftimet Premium

Shitja e Ford EcoSport në Shqipëri

Shitet Ford EcoSport 1.5 tdci viti 2015, km 120000, me tvsh te paguar, ardhur me. 21.06.2019 nga Siena Itali Fier
12 500€
Shitet Ford EcoSport Bussines edition viti 2019, vetem 13.000km, gjendje te shkelqyer thuajse e re, motorr 1.0 Ecoboost, kambio Automatike, Ndricim LED perpara, Klima, Kompjuter Bordi, Timoni m. Tiranë
E shitur
Shitet Ford EcoSport 1.5 tdci viti 2015, km 120000, me tvsh te paguar, ardhur me. 21.06.2019 nga Siena Ita. cmimi 12500 euro Fier
E shitur
Shitet anija flluge 11m e gjate me motor ford anglez 120kf me dy vinxha mekanik dhe hidraulike dhe 3000 m rrjeta peshkimi Vlorë
E shitur
Shitet per pjese motorrin e ka super gjendje cmimi i diskitushem Pogradec
E shitur
Cmimi i diskutushem Pogradec
E shitur

Eshtë e vështirë të besosh që ky crossover modern është trashëgimtari i drejtpërdrejtë i Ford Fusion i përulur. Makinat janë ndërtuar në platforma të ngjashme dhe, megjithë ndryshimet e rëndësishme të jashtme, janë të dizajnuara për të njëjtin audiencë të synuar. Ford EcoSport i parë u shfaq në 2003 në Brazil. Modeli është zhvilluar nga një ndarje lokale Ford Motor posaçërisht për tregun e Amerikës Latine. Prodhuesit planifikuan të krijonin një makinë të lirë dhe të njohur dhe ata patën sukses - për nëntë vjet, u shitën rreth 700,000 kopje të EcoSport. Në vitin 2012, u prezantua gjenerata e dytë e këtij crossover. Qëllimi u vendos: jo vetëm për të azhurnuar EcoSport, por për ta sjellë atë në tregun botëror. Aktualisht, Ford EcoSport është prodhuar në Brazil, Indi, Kinë, Tajlandë, Vietnam dhe Rusi, dhe makina shitet në shumicën e vendeve të botës.

Ford EcoSport general form
Ford EcoSport side view
Ford EcoSport back view

Shitja e Ford në qytete të tjera