Njoftimet Premium

Shitja e Ford Econoline në Shqipëri

Motorri 4900c; Automatik; I mbajtur ne garazh Vlorë
E shitur
4.9 L; Benzine; Automatik Vlorë
E shitur
Ford econoline prodhim amerikan shitet ose nderrohet me makin benzine me kubik te medhenj; Watsapp 0692965176; Cmimi diskutohet Tiranë
E shitur
Motorri: 4.9 L; Automat; Benzine; Targa shqiptare; Shitet ose nderrohet; Email: econolineford@yah. com; tel0698550450 Tiranë
E shitur
SHITET FORD 2.0BENZIN + G. TRASMISION MANU. PRODHIM AMERIK. 180.000KM ORIGJINA. XHAMA ELEKTR. KONDICION. 4 + 4.FULL OPSI. E SAPO ARDHE NGA GREQ. NE GJENDJE SHUME TE MIRE ME LETRA MAR. Tiranë
E shitur
Shitet fordi ne gjendje shum te mir me letra deri ne tetor te ketij viti 1.6 nafte esht shum ekonomike Tiranë
E shitur
Ford Amerikan E 350 Diesel, Automatik, Pilot automatik, Tempomat, Klima automatik, Satelit, Internet, Generator 4.2 KW, Vende fjetje per 6 persona, Sobe me gaz, Aspirim, Frigorifer, Banjo. Tiranë
E shitur
MAKINA ESHTE NE NJE GJENDJE SHUM TE MIRE TEKNIK. NUK KA ASNJE MANGES. GJENDJA E PERHGJITHSHME ESHTE PERFEKTE, DOKUMENTAT E PAGUARA PER 1 VI. MAKINA KA 4 DYE. MAKINA SHITET PER ARSYE EMIGRIM. Tiranë
E shitur

Ford Econoline (i njohur gjithashtu si E-Series dhe Club Wagon) është një linjë e minibuset me madhë të plota pasagjerëve dhe mallrash, të bëra nga kompania amerikane Ford Motor. Historia e Econoline filloi në vitin 1961 dhe vazhdon edhe sot e kësaj dite. Këto vetura janë prodhuar vetëm në fabrikën Ohio Assembly në qyteti Avon Lake, Ohio. Ford Econoline ka qenë furgoni më i popullarizuar në madhësi të plotë në SHBA për gati 40 vjet (që nga viti 1980). Në vitin 2003, Econoline u rivendos, pamja e makinës u ndryshua dhe u shfaqën motorë të rinj. Në vitin 2008, kompania Ford Motor mbajti përsëri një ristilim, si rezultat i të cilit dizajni i pjesës së përparme të makinës ka ndryshuar shumë. Pothuajse çdo vit, prodhuesit kryejnë përmirësime të ndryshme në hartimin e makinës, përmirësojnë performancën e drejtimit, pamjen dhe efikasitetin e motorëve.

Ford Econoline general form
Ford Econoline side view
Ford Econoline back view

Shitja e Ford në qytete të tjera