Njoftimet Premium

Shitja e Ford Crown Victoria në Shqipëri

Makina esht e sapoardhur nga zvicra ne gjendje shum te mir motor 1.8 naftet shum ekonomik. me liber sherbimesh gjdo servis te bam ne zvicer Krujë
E shitur
shitet ford; benzine1.3; 3-porta; ngjyre e kuqe; me gjendje shume te mire; viti 1998 Tiranë
E shitur
Makina asht e sapoardhur nga zvicra ne gjendje shum te mi. me dogan te pagu. motor 1.8 naft shum ekonomike me liber sherbimesh gjdo servis te bam ne zvicer Lezhë
E shitur
Makina esht e sapoardhur nga zvicra ne gjendje shum te mir motor 1.8 naft shum ekonomike Lezhë
E shitur

Ford Crown Victoria filloi prodhimin në një fabrikë në Kanada në 1991. Ishte një sedan klasik amerikan me përmasa të plota: modelimi i kornizës, dimensionet e mëdha (gjatësia e karrocerisë 5.4 metra), ngasja me rrota të pasme, motori V8. Konkurrenti më i ngushtë i modelit në tregun amerikan ishte sedani Chevrolet Caprice. Gjenerata e dytë i Ford Crown Victoria debutoi në fund të 1997. Makina ka ndryshuar shumë në pamje, por konstruksioni i saj ka mbetur i njëjtë. Makina ishte e pajisur me një motor benzinë 4,6 litra dhe një transmetim automatik me katër shpejtësi. Në fillim të shekullit të 21-të, kërkesa e klientëve për Crown Victoria ra ndjeshëm dhe makina ndaloi të ofrojë shitje për klientët privatë. Prodhimi i makinave për klientët e korporatave vazhdoi. Për shembull, Crown Victoria u përdor si një makinë policie ose taksi.

Ford Crown Victoria general form
Ford Crown Victoria side view
Ford Crown Victoria back view

Shitja e Ford në qytete të tjera