Njoftimet Premium

Shitja e Ford Courier në Shqipëri

Ford courier 1.7 nafte shum ekonomike nuk jep asi lloj problemi si maki. Viti 99 te gjitha dokumentat e paguara deri ne dhjetor 2020. Motorrike gjenerike super gjend. Gomat 80. Cmimi 1600 Eur. Tiranë
E shitur
Ford courier 1.8 naft. viti prodhimit 2000.Letrat deri 23.8.2018.Abs, air b. Ne gjendje shum te mi. Goma 90. Vaj filtra te sapo nderruar Tiranë
E shitur
makina eshte ne gjendje shum te mir ne pjes gjenerike letrat ka 8 muj vetem siguracioni i ka maru eshte 1 + 1 Tiranë
E shitur
Makina eshte ne gjendje shum te mir pu. E gatshme per cdo pr. e shes per arsye mosperdori. Ju mirpres fl Lushnjë
E shitur
Makina eshte ne gjendje shum te Mir dhe e gatshme per cdo lloj pro. Me letra te paguara deri ne fund te muajit shkurt 2018 Lushnjë
E shitur
Ne gjendje te mire Sherbime te bera te gjitha per me inf kontaktoni ne nr 0696050090 Tiranë
E shitur
makina eshte e sapoardhur nga italia me dogan te paguar dhe sapo jan kryer sherbimet te gjitha Kavajë
E shitur
Ford Couri. Makina eshte e vitit 2002. 1.7 nafte manua. E ardhur nga Italia dhe me dogane te pagu. Makina eshte e mbajtur mire dhe e pa perdorur ne shqipe. Gati per targ Durrës
E shitur
Makina esht e sapoardhur nga zvicra ne gjendje shum te mi. motorr 1.8 naft me dogan tpagume liber sherbimesh gjdo servis tbam ne zvicer Lezhë
E shitur
Makina eshte ne gjendje te mir motorrike rrip faze vaj filtra freksion sapo jan b. nga pjeset estetike do pak sherbi. eshte me letra gjermane Fier
E shitur
kam per te shitur nje vetur ford courier e ardhur nga gjermania e zhdoganuar, viti prodhimit dhjetor i 2002, makina eshte e pa perdorur ne shqiperi eshte e ndenjur ne garazhd, nafte, motorii n. Shkodër
E shitur
Shitet Ford Courier 1.8 Naf. Te gjitha sherbimet e kryera si dhe taksat e paguara deri ne maj 2017. Makina eshte shume ekonomike dhe ka 128, 000. Shitet per arsye mosperdorim Tiranë
E shitur
shes automjetin Ford courir ne gjendje; shume te mire teknike edhe optike automjeti nuk ka dogane eshte model puckup pranoj nderrim ndonje makin me ulese Tiranë
E shitur
Ford 1.7 nafte ekonomik ne gjendje te mire pune ardhur nga ital. Makin pune shitet per arsye mosperdorimi me dokumenta te regullt Tiranë
E shitur
Makina nuk ka dokumenta fare ndizet mumd te provih. si e kam mar nuk e kam leviz as1dite Tiranë
E shitur

Ford Courier është emri i makinave të ndryshme të prodhuara nga kompania amerikane Ford Motor që nga viti 1952. Këto vetura duhet të ndahen në dy kategori kryesore: ato të montuara në bazë të Mazda dhe ato të montuara në bazë të Ford Fiesta. Makinat Courier, të cilat u krijuan në bazë të Mazda, kanë 4 gjenerata. Në vitin 1998, u prezantua i gjeneratës së katërt pickup Courier me bazë në Mazda B-Series. Për dallim nga gjenerata e mëparshmë, nën emrin Courier, ai u shit në tregun e automobilave të Australisë dhe Zelandës së Re. Ford Courier Van bazuar në Ford Fiesta u shfaq në Evropë në 1991. Kjo makinë e makinës së rrotave të përparme u zëvendësua në 2002 me një makinë Ford Transit Connect. Një minivan me bazë në Fiesta i quajtur Transit Courier/Tourneo u shfaq në 2013.

Ford Courier general form
Ford Courier side view
Ford Courier back view

Shitja e Ford në qytete të tjera