Shitja e Ford në Shqipëri

shitet ford focus 1,8 tdci me sherbime te sapobera,makina esht shume e shpejt dhe shum ekonomike ne llojin e saj,makines i mbarojn letrat ne fund te dhjetorit,makina shitet per arsye emigrimi dhe... Vlorë
1 100€
Ford Focus viti 2005, Blu, 180000km 0692517433 Tiranë
3 500€
Shitet ford fiesta i sapo ardhur nga italia me dogan te paguar viti 2008 1.4 nafte makina esht ne gjendje te shkelqyer sapo jan ndruar vaj filtra plis gomat u vendosen dy dit para se te vinte ne... Vlorë
2 700€
Shitet Ford Galaxy viti 2002 Gia sallon lekure,1.9 TDI me te kuqe,4+1 sensor parkimi prapa,vaj,filtra te nderruara,makina eshte ne gjendje shum te mir e mbajtur ne garazh.cmimi I arsyeshem. Lushnjë
1€
Ford Fiesta 1.2 Benzin/Gaz Fabrike.Landi Renzo.. Manual Viti 2007. E Sapoardhur Me Dogane Te Paguar..162.000KM..Super Gjendje ..Ta Kontroloni Ku Te Deshironi.. Ska Nevoje Per Zero Sherbim...Per Me... Durrës
2 350€
Shitet nderroet makina ne gjendje perfekt ska nevoj per asnji sherbim e vitit 2001motor 1.8 naft tddi kambio manuale me letra te paguara Der ne fund te vitit kondicioner etj....0685155115 ; cmimi... Durrës
1 450€
Ford Fiesta 1,2 benzine ,viti 2009,kambio manuale xhama te zinj orgjinal e sapoardhur me dogane te paguar ,Makina eshte ne gjendje perfekte,cmimi 3400€; 0695737003 Tiranë
3 400€
Shitet Ford Focus 1.6 tdci Titanium viti 2009. km 160000, sherbimet te gjitha te kryera, taksa sig te paguara, ardhur nga Siena Itali, cmimi 4500 euro Fier
4 500€
Ford Fiesta Motorr 1.4 Nafte Kambio Manuale Viti 2009 Km 175.000 Radio cd USB MP3 AUX Bluetooth Komanda ne timon Pasqyra elektrike Shum e paster dhe e mbajtur Shum ekonomike Te gjitha sherbimet e... Tiranë
4 000€
ne gjendje shume te mire 1.6 naft me letra klima shume ekonomik 4 litra 100 km makina ska nevoj per asgje kilometrat jane orgjinale cel.0692075327 Fier
2 400€
Shitet Ford Mondeo Titanium ,, viti 2008 ,, 2.0 tdci ,, kambio manuale 6 marshe ,, ne gjendje perfekte ,, full opsional ,, start stop ,, kompiuter bordi 7 inc ,, sensor parkimi para dhe mbrapa ,,... Durrës
4 400€
Shitet nderroet makina ne gjendje perfekte e sapoardhur me dogan te paguar e vitit 2006 kambio manuale motor 1.8 naft kondicioner disqe alumini goma te reja xhama elektrik me 2 celsa 190mij km... Durrës
2 700€
Ford fista 1.6 nafte S viti 2006 kamio manuale 5 marshe gjendje sh te mir; 0699581777 Lushnjë
3 000€
Ford Fusion (Mondeo) Titanium HYBRID - SUPER OKAZION 12.000€ - Zgjedhja perfekte PRO natyres dhe xhepit tuaj. Electric Drive + Hybrid Drive fale nje kombinimi perfekt konsumi eshte 4 l/100km i... Durrës
12 000€
Shes Ford Galaxy të vitit 2004 ⛧me dokumenta per 1 vit; ⛧Automat; ⛧sendilje me ngrohje; ⛧pasqyra elektrike; ⛧Sensor Parkimi para dhe pas ⛧Bateri të re Bosch; ⛧Xhami i parme me rezidencë ⛧goma të reja⛧ Tiranë
2 699€
Ford focus 1.6 benzin 2010 e sapoardhur nga Zvicra me dogan te paguar ; Me kondicioner, xhama dhe pasqyra elektrike mbyllje qendrore me pult KOMANDA ne TIMON kasetofon me bluetooth telephone ; Me km o... Tiranë
3 900€
Ford focus 1.6 nafte .viti 2007 super gjendje me dogan te paguar. Durrës
2 700€
Shitet Ford Focus 2013,1.6 nafte, me dogane te paguar, kambio manuale sapo ardhur nga Gjermania ne gjendje perfekte motorrike, xhenerike dhe estetike.Makina disponon 95.000 km, sendilje me ngrohje,... Durrës
1€
OKAZION Shitet: Ford Fiesta 1.25 Viti: 1998 Makina eshte me letra der n 6 shtator t vitit 2019. Makina eshte ne gjendje t mir motorrike dhe xhenerike, mund ta kontrolloni, disponon kondicioner,... Tiranë
1 100€
Me dogane te paguar viti 2007 Motorr 1.4 naft kamio manuale Makina eshte akull ska asnji gervishtje Cel:0686776861 Tiranë
2 600€

Filtri

Historia e Ford-it në Shqipëri. Historia e krijimit të markës

Ford

Kompania Ford është krijim i shpikësit gjenial dhe babait të prodhimit të transportuesve modernë Henry Ford. Marka u themelua në vitin 1903 dhe, që atëherë, është një nga koncernet më të suksesshme, makinat e të cilës shiten në të gjithë botën. Vetë Ford-i i pozicionoi makinat e veta si makina të përballueshme dhe cilësore për të gjithë. Në sajë të politikës së saj shumë amerikanë, ishin në gjendje të blinin një makinë për një shumë të vogël parash dhe të bëhen kështu më të lëvizshëm.

Pikërisht, kompania Ford u bë koncerni i parë në botë, që nisi prodhimin masiv të makinave. Ky ishte një hap revolucionar në fushën e ndërtimit të makinave dhe merita e Henry Ford-it në automobilizimin e vendit është shumë e madhe. Edhe pse makinat nuk u krijuan me dorë, kjo nuk ndikoi në cilësinë e produktit. Përkundrazi, të gjitha modelet e prodhuara nga fabrikat Ford janë shembuj të besueshmërisë dhe cilësisë së lartë. Makinat e markës Ford dallohen për dizajnin, komoditetin dhe sigurinë e njohur. Duke udhëtuar në një makinë Ford, ju nuk e vini re se si makina lë prapa kilometra rrugë, është aq e rehatshme për të gjithë udhëtarët pa përjashtim.

Shitja e Ford-it në Shqipëri

Ford

Makina Ford është një mjet ideal, në të cilin kombinohen cilësia e lartë e montimit, afati i gjatë i përdorimit pa nevojën për riparim, rezistenca ndaj kushteve të rënda të rrugëve dhe çmimi relativisht i ulët. Marka Ford ka një gamë të gjerë modelesh. Ajo përfshin: makina të vogla të qytetit, crossover kompakt dhe të plotë, fuoristrada të mëdha, kamionçina, vetura të bollshme dhe universale të klasit të mesëm. Dashamirësit e udhëtimeve të gjata, familjet e mëdha me fëmijë dhe qytetarët, të cilët kanë nevojë për një makinë kompakte, do të gjejnë një mundësi të mirë për veten e tyre.

Pavarësisht qëllimit për të cilin automjeti është blerë, ju mund të jeni i sigurt se do t'ju shërbejë për shumë vite. Pjesa më e madhe e makinave të vogla të qytetit dhe familjare karakterizohet nga konsumi i ulët i karburantit, i cili ndihmon për të kursyer në funksionimin e makinës e që nuk do të bëhet barrë e madhe për buxhetin e familjes. Me mirëmbajtjen e makinave Ford nuk do të ketë probleme, pasi nuk ka mungesë të komponentëve për to në treg. Vlen të shtohet se gjatë përdorimit të kujdesshëm këto makina rrallë dalin nga përdorimi.

Shitja e makinave të përdorura Ford në Shqipëri

Ford

Në site-in onlyauto.al ju mund të shihni të gjitha ofertat aktuale për makinat Ford dhe t’i krahasoni ato me njëra-tjetrën. Madje makinat e përdorura Ford kanë performancë të lartë dhe karakteristika teknike të shkëlqyera. Nëse keni nevojë për një makinë të besueshme dhe të lirë për qytet apo për udhëtime të gjata, atëherë sigurohuni t'u kushtoni vëmendje makinave të markës Ford. Me stil në pjesën e jashtme, me dizajn pa asnjë të metë, makinat e kësaj marke janë gjithmonë të dukshme në rrugë, ato gjithashtu kanë hapsirë të brendshme, bagazh të gjërë, gjë që i bën ato universale.

Siguria e modeleve Ford është në nivelin më të lartë, ju nuk duhet të shqetësoheni për familjen tuaj, ju gjithmonë mund të ndiheni të sigurt se edhe në situatat më ekstreme, makina nuk do t'ju lërë në baltë. Nëse do të shisni një makinë, atëherë përpiquni të bëni përgatitjen cilësore para shitjes dhe të eliminoni defektet e vogla të makinës, për të rritur shanset e shitjes së saj dhe për të tërhequr sa më shumë blerës potencialë. Përveç kësaj, kjo do të ndihmojë pronarët e ardhshëm të krijojnë opinionin e tyre dhe ju menjëherë të bëni marrëveshjen. Duke blerë një Ford, ju merrni një makinë të thjeshtë dhe me cilësi të lartë, që do t'ju pëlqejë për shumë vite.

Shitja e Ford në qytete të tjera